Шестгодишен първокласник?

  • 6 807
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 445
Елена Ди, моето детенце от лятото го мислят за 4-годишно, достатъчно е високо. Сред наборчетата си също е сред най-високите (а е съвсем в края на декември). Но така или иначе тя ще си върви с набора и ще тръгне на 6г.8м. Аз просто си разсъждавам какво бих направила, ако се беше родила седмица по-късно.

# 31
  • Мнения: X
В случай като вашия, когато детето е родено декември, естествено , че ще си ходи с набора.
Просто се закачих за думите ти, че, ако детето ти беше рождено януари , би го пуснала без колебание с предходния набор.  Поразсъждавах си на глас, тъй като моето е родено януари и още не съм решила на 100 % кога ще го пускам на училище. Wink

# 32
  • Мнения: 10 547
Ако запази сегашните си темпове на развитие- физическо, умение за усвояване на нови знания и пр., ще тръгне определено на 6 години на училище. Няма да е честно спрямо него да го задържам на едно ниво.
Станах ученичка на 7 години и 8 месеца- винаги съм била най-голямата в класа и винаги това много ми е тежало.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Аз пък бях една от най-големите в класа-родена съм март и изобщо не страдах от това-всичко ми се получаваше с лекота ,винаги съм била от първите и ходех с удоволствие на училище  Peace
Големият ми син е роден през октомври и попадна в клас,където повечето деца са родени първото тримесечие -определено му беше по-трудно от колкото на тях...Не е глупав,на състезания се представя най-добре от класа,но в началото му беше много по-трудно-може би идва и от това,че е левичар и по принцип си е по-бавен,не знам,но му беше по-трудно ...
Малкият е роден през март и ще тръгне догодина с набора си-на 7 г и 6 м ще е през септември.

# 34
  • Мнения: 445
Елена Ди, с около 90% сигурност бих записала детето си на 6г., ако се беше родило януари. Защото все пак отчитам, че детето е различен от мене човек и това което е било добро за мен и за други хора, за нея може да не е. Сега в момента мога да кажа че е някъде по средата като умения, сравнена с наборчетата си, които са все по-големи от нея, но за 4 години много неща се променят, хубаво е човек да има възможност и по-късно да реши. В нашия град има, тъй като съществува вероятност в детската градина детето да прескочи група, ако родителите и учителите преценят, но като чета какво е положението в големите градове, сигурно ще е трудно да си пратиш по-рано детето на предучилищна. Иначе сега в групата на Стефани има 4-5 деца набор 2010, родителите на повечето не са решили кога ще ги пускат на училище.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 517
лично мен доста ме очудва силно разпространението мнение напоследък сред мои познати, че когато детето е по-високо от наборите си, значи е по-развито... ами не е така - в училище никой няма да те мери, колко си висок /поне в първи клас, де/, а доколко можеш да се концентрираш, доколко можеш да се впишеш в групата, да разбереш училищните порядки - такива ми ти работи според мен са доста по-важни, за да прецени човек, дали детето му е готово за първи клас. Щерката е доста по-добре от брат си на същата възраст - може да запази концентрация за 20-25 минути, има желание за учене, логическото й мислене е доста добро, рисува, оцветява, смята, не иска да пише и в същото време е с 5-10 см. по-ниска от всички останали в групата си, нищо че е най-голяма /януарче/. Синът беше доста висок, пък и още е - изобщо не изостава на височина и физически на съучениците си /той пък е декемврийче/, обаче концентрацията му все още е много зле, муден е и трудно възприема задачите по математика и правилата по български... та това са моите наблюдения

# 36
  • Мнения: 1 374
Ако запази сегашните си темпове на развитие- физическо, умение за усвояване на нови знания и пр., ще тръгне определено на 6 години на училище. Няма да е честно спрямо него да го задържам на едно ниво.
Станах ученичка на 7 години и 8 месеца- винаги съм била най-голямата в класа и винаги това много ми е тежало.
Това все едно аз съм го писала!
И аз , и дъщеря ми сме родени януари, последователни дни. Аз тръгнах с набора си и бях най- голяма. Нея обаче пуснах с предишния, защото беше доста напред с материала- и умствено развитие и физическо. Сега въпреки, че  е от най- малките в класа, е по- висока от много други.

# 37
  • Мнения: 3 144
Бих, разбира се, защото...
тръгнах в първи клас на 7 и половина и завърших гимназия на цели 19 години.

Много, нали?

PS. Като ми каже някой, че е завършил средно на 17, благородно завиждам Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 898
Бих, разбира се, защото...
тръгнах в първи клас на 7 и половина и завърших гимназия на цели 19 години.

Много, нали?

PS. Като ми каже някой, че е завършил средно на 17, благородно завиждам Simple Smile

Ок, завиждай ми  Joy! Родена съм в края на годината и съм тръгнала на 6,5г., но с набора си. И понеже тогава учехме до 11 клас, завърших на 17. На 19,5г. бях вече с полувисше, при това омъжена  и бременна smile3534.
Към авторката - защо бързаш?  Това го причиних на дъщеря ми и много съжалявам.

# 39
  • Мнения: 3 144
Бих, разбира се, защото...
тръгнах в първи клас на 7 и половина и завърших гимназия на цели 19 години.

Много, нали?

PS. Като ми каже някой, че е завършил средно на 17, благородно завиждам Simple Smile

Ок, завиждай ми  Joy! Родена съм в края на годината и съм тръгнала на 6,5г., но с набора си. И понеже тогава учехме до 11 клас, завърших на 17. На 19,5г. бях вече с полувисше, при това омъжена  и бременна smile3534.
Към авторката - защо бързаш?  Това го причиних на дъщеря ми и много съжалявам.

Ами това са си 2 загубени години време все пак. Така поне се чувствах аз, и твоят случай го потвърждава Simple Smile
така че аз пък бих го причинила. Имахме 2-3 момичета в класа, които бяха тръгнали от 6 годишни и никак даже не се справяха по-зле от нас. А не се усещаше и разлика във възрастта.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 271
Касита защо пък да го задържаш на едно ниво... това, че не е в училище не пречи на детето да се развива и напредва, да научава нови неща и  т.н.

# 41
  • Мнения: 10 547
Къде, Angel_Dust, в предучилищната ли? Много самохвално звучи от моя страна, но и сега намирам,че тъпче на едно място, а даже има и движение назад с децата от първа група. Предложението да бъде преместено във втора, дойде седмица след първия му ден в детската градина. Най-големият парадокс обаче е, че то все още неумело се обслужва само, ако и да учи другите да смятат до десет и да познават буквите.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 271
Не, Каси, предимно с теб. На подготвителна в детска не бих разчитала за научаване на нещо кой знае какво. Но все пак и родителите трябва да се занимават с децата си...(предучилищна в у-ще е по-друго, но си е мн близо до у-ще)
И ето детето ти примерно не е готово за втора група, това не е парадокс, не се обслужва достатъчно добре само, т.е. не е готово, дори и интеграли да можеше да смята. Същото много често е и с децата бъдещи първокласници, дори да могат да четат и смятат, не са готови за напрежението, за  липсата на сън, за порядките в у-ще и т.н.
А и дори да са напълно готови пак бих предпочела да имат една в + година с повече игри и аз да допълвам знанията с каквото мога или да ги запиша на някой интересен купс, пред това по-рано да тръгне на у-ще... детството и без др е мн кратко, после цял живот все ще учи и работи...
И дали ще завърши гимназия на 17 или 18 честно казано не виждам никаква разлика...нито загуба...напротив, ще има малко повече зрялост да се справя с каквото предстои.

# 43
  • Мнения: 10 547
За завършването на гимназия честно казано, ми е още твърде далеч да мисля, но усещам, че детето страда от липса на нови знания в детската градина, или поне така поднесени стари, че да са му интересни. Единствената алтернатива остава предучилищната в училище до обяд още от петгодишна възраст. Именно за да може следобед да се занимаваме у дома.

За себе си зная, че една година по-рано да бях завършила, вероятно щях да се чувствам по-добре. Винаги са ми се стрували страшно инфантилни и съучениците, и състудентите. Аз съм в началото на календарната година, учила съм с хора, родени в средата на следващата, а в университета дори с две години по-малки.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 271
Вероятно също щеше да се чувстваш добре ако си си учила с връстници, а не с по-малки... Wink
Иначе в у-ще  предучилищната е наистина много различна от това в детските... понеже като взимам сега детето на обяд виждам как ги извеждат и тях и им гледам домашните, много по-различно е, направо са си 2/3 първолачета...
Всъщност вече между варианта подготвителна в у-ще и първи клас не знам какво бих решила...може би направо у-ще...именно защото не виждам мн разлика.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт