" Коя си ти , че да ми кажеш какво да правя?"

  • 9 658
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 121
Най-накрая някой ме разбра напълно.

# 106
  • Мнения: 3 242
По скоро имам чуството, че ти си единствената която не разбира какво и се обяснява Simple Smile

# 107
  • Мнения: 121
Недей да имаш чувства, Troy, няма смисъл да се напрягаш.

# 108
  • Мнения: 62
Платиниум, не съм чела мненията на съфорумките, но предполагам, че са те посъветвали да го смачкаш като хлебарка. Mr. Green LaughingТози човек явно няма самочувствие, помагате му с пари, мъжете трудно приемат това. Може това поведение да е неговият бунт, някаква проява на лична свобода....А може просто да си е комплексар и да обича да дразни.Аз много бих се замислила преди да навредя на човек в трудно положение. Tired

# 109
  • Мнения: X
А колежките казват- никакво стимулиране на добрите търговци - вън от фирмата, защото пуснал отпуска, без да информира прекия си началник.
Не, не е затова.
За мен, ще е вън от фирмата, заради престъпленията с фалшифицираните документи.
Предполага се, в задълженията ми не влиза и ПРЕвъзпитанието на възрастен човек, кое е законно, правилно, прието и т.н.
Аз не искам престъпници да работят за мен.
Който няма проблем с това, да ги търпи .    Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 3 471
Аз така и не разбрах какво е фалшифицирал, обаче.

# 111
  • Мнения: 1 518
За фалшифициране на документи може много лесно да попадне под ударите на закона.

Да спекулираш с положението си и това да е оправдание за злоупотреби и нарушения на трудовата дисциплина, аз лично не мога да приема за нормално.

И какво следва да направи работодателя в случая - да открие ново работно място, или какво? А може би е длъжен да понася загуби за благото на подчинените си ли? Aми не всеки работодател може да си позволи такива жестове.

# 112
  • Мнения: 60
Моята ситуация е много по-лоша, имам подчинен, приятел на най-големия шеф, не точно близък приятел, но му върши работа от друго естество, която явно го устройва. Този обаче дори не е кадърен, прави си каквото си иска, идва на работа когато си иска, каквото и да му кажа да свърши  - аз все едно не съществувам. Опитвала съм се да стигна до някакъв отговор от моите ръководители, но винаги има увъртане и извиняване на въпросния.

# 113
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
По въпроса за сумарното работно време и извънредния труд да кажем и подчертаем, че Кодекса на труда забранява извънредния труд. А сумарното изчисляване на работното време означава, че на някакъв период / максимум  6 месеца / се извършва приравняване на въпросния труд към законоустановеното работно време - 8 часа на ден, 40 часова работна седмица. Освен това и полагането на извънреден труд си има норматив, т.е. максимални часове на ден, седмица и месец. Заплащането на извънредните часове не освобождава работодателя от спазването на нормативите.

На авторката на темата бих казала, че е добре навреме да покаже кой е ръководител, за да не си чука главата с последствията, които ще са за нейна сметка.

# 114
  • Мнения: 91
Само минавам през темата, има развитие, но в момента не мога да пиша, ще го направя утре рано сутринта.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт