В "Искам Бебе" ние се запознахме,но и в "Родени" заедно останахме :)

  • 18 919
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 802
Само аз ли се скатах с почерпката  Mr. Green
Хайде и от мено тогава  Hug



Честито и на малката Емка и на Месечинка празнуващите Hug

За спането - все по рядко е принас ... през деня дремва за 20-30 минути и така на пресекулки. Рядко откарва здрав следобеден сън /вчера обаче спа от 10-13,30  Crazy/ Иначе вечер като го изкъпем към 20,30 / 21,00 часа приспим го и се събужда в повечето случаи към 2/3/4 часа  Crazy
Снощи заспа в 22,00 и стана за хранене към 4,30  Party

Дони ... скоро си мислих за теб, че забегна  Hug радвам се, че се тук.

Някой няма ли да направи едно албумче  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 08 ное 2012, 10:36 от F.a.t.e.

# 46
  • Мнения: 3 794
Doni ме подсети за сокчетата. Ние от скоро даваме. Габи от самото начало не ги харесваше и аз не съм настоявала, въпреки бръщолевенията на свеки, че как тъй сок не пие  Crossing Arms Сега също не й е страст да пие сок, но за сметка на това си пие вода, което за мен е много по-важно. Всеки ден яде пресни плодове, така че витамини си получава  Peace И аз съм чувала , че захранването със сок може да доведе до колики. А относно това кой с какво почнал и вкусовите предпочитания на детето по-късно - според мен няма никакво писано правило. Всички деца са различни. Важното е да се предлагат разнообразни храни, а то е ясно, че едно ще го обичат повече, друго по-малко.

За спането: Вече не помня по месеци, но имаше период около 9тия, когато с голям зор спеше, хем направо виждах, че едва гледа. Като почна да прохожда сама отказа сутрешната дрямка и почна да спи стабилно следобед. И сега сме си с такъв режим - на голямо дете. Сутрин става м/у 7-8, спи м/у 14-17 и вечер до 21:30 е заспала  Peace

# 47
  • Мнения: 2 802
Сутрин става м/у 7-8, спи м/у 14-17 и вечер до 21:30 е заспала  Peace

Ох ... мечтая си за този момент - за здрав съм на мама  Joy

# 48
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Дони къде без Васето Heart Eyes
Бени нали ти казвам и моя е нахален  Mr. Green Е  предния пост като го писах ми спеше на рамото.Просто си има такива деца.Мислех че ми се буди нощем защото е гладен и една вечер се изцедих да му дам повечко да се нахрани хубаво,че да спи.Едвам изцедих за половин час с помпата 160 мл(на неговата възраст децата ядат по 180-220).Беше зверски гладен защото не си яде следобедната закуска.Е пак изяде 150мл и не иска повече.На заспиване(след час и половина) му дадох гърда да се успокои и посмука малко още,но не като да се храни ами ей така се полигави и спа до 12 и си го взех при мен.От там нататък не знам колко пъти се е будил Whistling А го прибирам при мен,защото на 2 пъти ми се случи да съм толкова изморена,че на сутринта да се чудя кога съм го взела при нас като си спомням само как си легнах.
Сок не искаше доскоро-вчера го пробвах с прясно изцеден от ябълка и го изпи.Общо взето почти нищо не пие.По 40-50 мл на ден чай ако успея да му набутам на ден съм доволна.

# 49
  • Мнения: 3 794
Сутрин става м/у 7-8, спи м/у 14-17 и вечер до 21:30 е заспала  Peace

Ох ... мечтая си за този момент - за здрав съм на мама  Joy

Е, ще почакаш малко  Crazy Ще си имате режим, просто трябва да минете 1во през 3 спанета на ден, 2 и после идва 1то по-сериозно спане, та както казваш и мама да си направи бюти слийп  Mr. Green

Поспаланчо, браво за сокчето Simple Smile Щом му се услажда всичко е ОК Simple Smile За мен най-важно е да се съобразяаваме с децата, да се водим по тях,а не по дебелите книги  Peace

# 50
  • Мнения: 2 802
Сутрин става м/у 7-8, спи м/у 14-17 и вечер до 21:30 е заспала  Peace

Ох ... мечтая си за този момент - за здрав съм на мама  Joy

Е, ще почакаш малко  Crazy Ще си имате режим, просто трябва да минете 1во през 3 спанета на ден, 2 и после идва 1то по-сериозно спане, та както казваш и мама да си направи бюти слийп  Mr. Green


 Mr. Green ще чакам  Mr. Green

... а и не бързам, че като гледам вашите деца кога пораснаха ... така бързо ще мине времето и при нас, а тези моменти са незабравими  Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 197
аз съвсем забравих да почерпя Crazy днес в къщи сме трима празнуващи ... само Яна се цепи от колектива Heart Eyes

Честито и на всички празнуващи днес и весел празник  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 357
Страхотна идея! Hug
Благодаря за поканата!   bouquet
Само ни запишете и нас  Mr. Green 2011 - Константинчо Heart Eyes
Сега ще чета подробно Peace

# 53
  • Мнения: 2 357
Прочетох за сокчета, хранене и сън  Wink
Захраних бавно и много внимателно, по схема... сок дадох на 1 год и 1 мес. пие го с кеф, но много рядко давам. За сън, в началото спеше на 3 часа, после на 4-5 и така 3 дремвания за деня, две, сега е на 1сън през деня от 14:00 до 16:00 понякога до 16:30, вечер заспива към 22:00 - 22:30 и става м-у 9:00 и 10:30 часа.... но събота и неделя винаги в 8:30 най-късно  Laughing Mr. Green

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Много уютна и мила тема сте заформили. Добре, че Поспаланчо ме светна  Grinning.

С удоволствие ще наминавам, когато остане време.

Ме4кони, Аника  Hug. Отдавна не съм ви "срещала".

Честит имен ден на всички именници. Да са много здрави.

Петьофка, специални поздрави на адашчето, по случай днешния му празник  Hug.

# 55
  • Мнения: 3 794
Еха, тук ще става голям купон  newsm44

# 56
  • Мнения: 2 802
Атадарче ... честито и на теб за многото празнуващи Hug

# 57
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Мерси, Иве, да ти се връща. Да е много здрав, много послушен и много да се гордеете с него. А малката сладурана да я нацелуваш и намачкаш от мен  Hug
Честит имен ден на всички празнуващи. Само хубави неща да ви се случват   bouquet
За спането мога да кажа, че едва след като спрях да кърмя се наспах истински през нощта. Сега все още се будим, по-точно аз се будя, за да го завия по няколко пъти на нощта  Crazy

# 58
  • Мнения: 1 884
Здравейте и от нас Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes




аз също съм мама на именник,макар че в големите книге пише ,че Радостин празнува на Коледа-абе важно е да са ни живи и здрави децата Praynig Praynig Praynig-с любими хора и здрави дечица всеки ден е празник,макар ,че улисани го оценяваме по-късно Tired Tired-но без"размисли и страсти" Naughty Naughty Naughty

за съня-при нас е мираж,много отдавна-заспиваме в 22/22,30 и така до 1ч-след което биба,вода,мрън,гушкане,местим се на спалнята и така до 5,30-6,30 когато е първото ядене и активно спим от6,30-до 9ч-лятото ми беше много тежко в смисъл спеше точно два часа през нощта и просто през деня усещах че ми спира сърцето,ама както се казва с всичко се свиква- Sunglassesскоро си говорих се една приятелка,че нейното момченце е започнало да спи по цяла нощ,когато е навършило 2г Whistling Whistling Whistling

за захранването-хич не се притеснявайте,според мен е най-добре да се доверим на майчинския си инстинкт,сега моето дете като не яде ориз---как да го тормозя,еми в определен момент от живота си ще прояде,ако иска Wink-но пък чак драми...е разбира се свеки/мъжкото/,като почне да се тюхка.."ама как така","ама ...на кого прилича" Mr. Green Mr. Green

# 59
  • Мнения: 3 794
Атадар, весел празник на цялата тайфа Hug

Мечкони, да е жив и здрав и твоя сладур ! Някоя снимка ще ни качиш ли  Whistling

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт