Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 798
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 1 748
Пиротска съвсем не е в посоченото каре - доколкото разбрах, потребителката говори за районо северно от Владайската река, около II градска.


Опа, да, сега го виждам. Аз говоря за от страната на Сливница, откъм двете гимнации по приложни изкуства и прецизна техника. Даже смея да твърдя, че там е дори по-комуникативно, заради близостта до метрото на Опълченска, и трамваите 20 и 22. Но това е мое мнение. А в интерес на истината, точно на кръстовището до II градска се въртят труженичките.

# 1 141
  • Мнения: 11 232
Аз говоря за от страната на Сливница, откъм двете гимнации по приложни изкуства и прецизна техника. Даже смея да твърдя, че там е дори по-комуникативно, заради близостта до метрото на Опълченска, и трамваите 20 и 22.
Така е!
Абе, изобщо, не знам защо така са го занемарили тоя квартал (и отсреща около Ж. пазар също, въпреки ремонта). Срамота е едни от най-хубавите части на София да се съсипват по този начин.

# 1 142
  • Мнения: 1 748
Абе, изобщо, не знам защо така са го занемарили тоя квартал (и отсреща около Ж. пазар също, въпреки ремонта). Срамота е едни от най-хубавите части на София да се съсипват по този начин.

Занемарен не знам дали е, то стари сгради има навсякъде из центъра и по-старите квартали. Проблемът идва изцяло от тая сган, която обитава района: мръсни неподдържани, живеещи в гета роми, които продават всякаква контрабанда и крадени стоки. Араби има доста, като за капак и проституция. Предполагам, че присъствието на този контингент влагаш в "занемарен". Наистина е жалко, защото е централна част, хубава с разработена инфраструктура, пазари, магазини, транспорт. Не знам има ли начин, просто да ги изселят..

# 1 143
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Искам да попитам за Красно село, близо до пазара и бул. Гоце Делчев как е Laughing?
В духа на темата - плюсове и минуси...

# 1 144
  • Мнения: 11 232
Шайнбокс,
проституция, контрабанда, дребна ромска престъпност (джебчийство и т.н.) не са черти на средата, а престъпления, които са наказуеми по НК. Т.е. причините за състоянието на квартала са в общото отношение на държавата, неработещата полиция и правораздаване.
Арабите там в голямата си част са почтени работещи хора, въпреки че може някому да не са симпатични.
А масово рушащи се сгради има, защото архитектурно това е един от най-старите квартали в София, при липса на поддръжка и изселване на част от читавите собственици - няма как къщите да живеят вечно...

Зомбайо,
около самия пазар и кръстовището - мръсно и пренаселено с коли и хора, както навсякъде по подобни сборища. Навътре в квартала е различно за различните му части. Панелните блокове са стари и повечето не са в особено добро състояние.

# 1 145
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Параход, благодаря Heart Eyes!
ЕПК навътре в квартала гледам, не на самия Гоце Делчев, близо е до Дойран. Там видях, че има тролеи за центъра. Ще го мислим...

# 1 146
  • Мнения: 106
Параход, благодаря Heart Eyes!
ЕПК навътре в квартала гледам, не на самия Гоце Делчев, близо е до Дойран. Там видях, че има тролеи за центъра. Ще го мислим...
Дойран е супер като опция, аз много ги харесвам тия райони...Бели Брези, Гоце Делчев пак (макар и по-удобно с кола).
Стигнах до извода, че май всеки квартал си има плюс и минус и все с нещо ще се примиряваме и тва е Simple Smile

# 1 147
  • Мнения: 6 323
Дойран е супер като опция, аз много ги харесвам тия райони...Бели Брези, Гоце Делчев пак (макар и по-удобно с кола).

Само дето метро няма, а покрай презастрояването не само никакви брези, нито бели, нито черни са останали, а въобще почти никакви дървета, а Гоце Делчев е на майна си райна и също много зле с транспорта:)

# 1 148
  • Мнения: 807
Аз съм на пресечка на Дойран - между Цар Борис III, Дойран и Гоце Делчев.
Наистина е мега претъпкано от коли и почти няма къде да се паркира или се паркира по-далечко.
Но е много оживено като място - може да си купиш абсолютно всичко дори в неделя вечерта - пазар, всякакви магазини за дрехи, подаръци, книги, чинии и т.н.
Малко му липсва голям хипермаркет на този район. Но аз лично не бих си представила да живея на друго място.

# 1 149
  • Мнения: 7 003
Аз съм на пресечка на Дойран - между Цар Борис III, Дойран и Гоце Делчев.
Наистина е мега претъпкано от коли и почти няма къде да се паркира или се паркира по-далечко.
Но е много оживено като място - може да си купиш абсолютно всичко дори в неделя вечерта - пазар, всякакви магазини за дрехи, подаръци, книги, чинии и т.н.
Малко му липсва голям хипермаркет на този район. Но аз лично не бих си представила да живея на друго място.
Фантастико? Или не е достатъчно голям? Има и Кауфланд две спирки по-надолу с трамвая Thinking

# 1 150
  • Мнения: 807
Аз съм на пресечка на Дойран - между Цар Борис III, Дойран и Гоце Делчев.
Наистина е мега претъпкано от коли и почти няма къде да се паркира или се паркира по-далечко.
Но е много оживено като място - може да си купиш абсолютно всичко дори в неделя вечерта - пазар, всякакви магазини за дрехи, подаръци, книги, чинии и т.н.
Малко му липсва голям хипермаркет на този район. Но аз лично не бих си представила да живея на друго място.
Фантастико? Или не е достатъчно голям? Има и Кауфланд две спирки по-надолу с трамвая Thinking

Да, Фантастико е на минутки пеша, но е ужасно малко. А Кауфланд наистина има по-надолу, но за мен не е удобно да взимаш трамваи, тролей и т.н., за да ходиш да си напазаруваш ежедневни обикновени неща  Grinning

# 1 151
  • София
  • Мнения: 44 301
Някой с мнение за Кръстова вада... т.е. някой реално живеещ там, по новопостроените/строящи се сгради?

# 1 152
  • Мнения: 7 003
Имах приятелка там, в новопостроена къща (т.е. не е кооперация), та не знам дали същия район имаш предвид. 2-3 пъти съм ходила на гости, за мен лично е ужасно, малки, кални, тесни улици, наоколо няма нищо (или поне около тях) - ни магазин, ни ресторант Rolling Eyes, транспорт няма. Иначе тя твърди, че е близо до Южен парк, но не знам, не съм го вървяла разстоянието.

# 1 153
  • София
  • Мнения: 44 301
Имам предвид сградите около парадайз, ще има метро, хладилника е на 5 мин, южен парк също.
За уличките - предполагам, че е така при все и че се строи, но тези около черни връх, би трябвало да е една идея по-добре.

# 1 154
  • Мнения: 98
Какво мислите за кв.Хаджи Димитър, гледам че е много близо до центъра а и цените не са лоши?

Общи условия

Активация на акаунт