Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 093
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 2 325
  • София
  • Мнения: 8 657
Аз съм израснала в Люлин(7 част). Никога не съм усещала онази "атмосфера", която приписват на квартала, по точно престъпността, мутрите. Е, със сигурност ги е имало, вероятно и сега. Мъжът ми е израснал в Изток и тук пък наркотиците са върлували, скинари също.
Първата ни квартира беше в Младост, точно на Киприян, но в стар блок. Беше приятно, между другото...точно през блок беше парка, с количката достигах до големите супермаркети. Паркирането беше мисия невъзможна, всички се бореха за едно блато, трудно се минаваше покрай улицата, защото липсваха тротоари. Ние се изнесохме 3 дни преди да отворят метрото, преди това ходех до пазара в 1 част.
Сега имаме жилище в Изток. Кварталът е хубав, но човек свикнал на големи пространства в Люлин се чувства затворен и някак смачкан.
Тук се движа между сгради, а в Люлин виждам небето, виждам планината напред и огромни пространства. Като сляза от метрото там и съм си вкъщи Grinning Иначе, не отричам и зеленината в Изток.Живеем на 20 метра от Борисовата градина, която също е огромен плюс.Просто всичко е толкова нагъчкано, затворено, дърветата ти висят над главата, всичко е малко-магазини, площадки, улички,
Паркирането отново е мисия невъзможна, особено уикенда, когато идват семейства от други части още в 9 сутринта и си тръгват в 9 вечерта. Зелените площи на улицата, която разделя блоковете и парка се запълват от коли. Местата за паркиране също.

# 2 326
  • Мнения: X
Манастирски ливади - ново строителство:
https://www.facebook.com/Yovchevv/posts/245764315918421?pnref=story

# 2 327
  • Мнения: 2 047
Това с падналата мазилка може да се случи във всеки нов блок, построен некачествено.
Имам апартамент в Манастирски ливади запад, построен преди 11 години. Страхотна гледка към Витоша, детска площадка до нас, апартамента е 140 кв.м. досега нямам забележки по строителството, освен че при едно земетресение се получи малка пукнатина на стената. В квартала няма кучета, спокойно е от към престъпност.Съседите ни са интелигенти и мили хора. Имах и апартамент в Люлин 8, но го продадох. Хората имат различни изисквания и възприятие за хубав квартал...И всеки си преценява кое е добро за него.

# 2 328
  • София
  • Мнения: 8 657
За вътре не знам, но редовно виждам ново строителство(още с незаети всички апартаменти) и отвън вече се е обелила мазилката, някакви течове личат .
В нашия квартал почти всичко е завзето от Артекс(само сега имат поне 3 обекта, които се строят), но те си правят кичозни сгради целите в някакви плочи, мрамор, та поне при тях не личат дефектите отвън.

# 2 329
  • Мнения: 46 539
Това с падналата мазилка може да се случи във всеки нов блок, построен некачествено.
Абсолютно Peace

Хората имат различни изисквания и възприятие за хубав квартал...
Така е. Всъщност не става въпрос за хубав, а за приоритети. Може външно да е много излъскан, но като нямам метро и не шофирам съм като с вързани ръце. На този етап ми е важно да имам и градини/училища, и да се стига за 5-10 мин. с кола до центъра.
Поликлиники, лаборатории и т.н. също. Работя от вкъщи и няма смисъл за едно ПКК да тичам до центъра.
С една дума град в града, има няколко такива в София и вече спрямо други фактори като задръствания и подобни, човек избира най-малкото зло.

# 2 330
  • Мнения: 41 079
Това с падналата мазилка може да се случи във всеки нов блок, построен некачествено.

Той блокът може и да си е качествен, но само в тази стая нещо да се е объркало. Ако в другите помещения и апартаменти нищо не пада значи е случаен дефект.

# 2 331
  • Мнения: X


Ужас. Същото се случи с мои познати в Бургас, пак ново строителство. Целият таван на хола им падна, добре че не са били в стаята.
Другото, което ми направи впечатление в споделения клип е размера на стаята. Като кутийка е.

# 2 332
  • Мнения: 1 775
На мен ми падна тавана на спалнята, точно върху 2 перални току що изпрани дрехи на сушилката. Слава богу, на сантиметри от лаптопа ми и на метър от мен. Апартаментът беше ново строителство до Сточна гара с огромна тераса над него и натрупал сняг през оная люта зима 2011г. Навсякъде може да се случи - лоша изолация в случая.

# 2 333
  • Мнения: 41 079
Нормално е да пада все на новото строителство, защото на старото каквото е имало да пада е паднало отдавна Mr. Green

# 2 334
  • Мнения: X
На мен ми се срути част от мазилката на стената, много дебели парчета, но не на нова строителство, а на ЕПК. Предишните собственици правили изключително некадърен ремонт на стената, само с огромно количество гипс. Иначе всичко оправено, замазано, боядсано, как да разбере човек, че има проблем. Добре че беше долната част на стената, та нямаше дебели парчета да убият някого... И добре че не бяха ремонтирали тавана, та и той да падне.

# 2 335
  • Мнения: X
Абе все ми се струва, че не е нормално да пада...

# 2 336
  • Мнения: 39 386
При ремонт отгоре, при съседката по същият начин пазна мазилката на старо ЕПК.

# 2 337
  • Мнения: 41 079
Абе все ми се струва, че не е нормално да пада...

Кой е казал, че е нормално?
Ама се случва. Къде няма дефекти при нови неща - при колите ли, при телевизорите ли, при обувките ли? Навсякъде може да се случи.

# 2 338
  • Мнения: X
Аз падането на моята мазилка си я обяснявам с ремонта в банята. От другата страна на стената е банята. Къртиха старите плочки и предполагам, че некачествено направената мазилка само това е чакала да се пропука. Тъй като вече бяхме сложили един огромен гардероб не сме забелязали пропукването.Имаше малко разстояние между гардероба и ътъла, бутнах се веднъж да почистя и тогава забелязах странни пукнатини. Като дръпнахме гардероба мазилката зад него падна с гръм и трясък. Той просто я е придържал с гърба си....Парчетата и стената бяха абсолютно сухи, тръби оттам на минават, явно е в самата замазка проблема. Сега гледам, че покрай постоянните вибрации в блока, все някой кърти нещо, започват да се появяват малки пукнатини и по другите стени.. Като косъм са тънички, но явно трябва да къртим всичко и наново да правим замазка на цялата стая, за да не ни се срути нещо пак.

# 2 339
  • Мнения: X
Абе все ми се струва, че не е нормално да пада...

Кой е казал, че е нормално?
Ама се случва. Къде няма дефекти при нови неща - при колите ли, при телевизорите ли, при обувките ли? Навсякъде може да се случи.
Да ти падне таванът докато спиш на главата НЕ ТРЯБВА ДА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧВА!

Общи условия

Активация на акаунт