Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 343
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 1 748
Колегите от работа ми казаха, че имало цигански блок в Младост 4, но не можаха да ми кажат номер на блока. Иначе работя в Младост 1, а приятелят ми в Младост 1а и не сме виждали цигани в тези две части на Младост. Сега сме се ориентирали да купуваме в квартала (стискайте палци...) и затова разпитвам.

# 976
  • София
  • Мнения: 16 112
Има цигани в Младост 4.През 80те години ги заселваха на първите етажи на блоковете.  Но това са работещи хора, със собствени апартаменти. Подредени и чисти хора са. Повечето вече са възрастни, децата им пораснаха, пръснаха се.  Просто са малко по-мургави. Има много мърляви българи в околните блокове.
Другия вид цигани в Младост4 са прихоящи, с каручки. Обикалят около кофите за боклук, събират разни "съкровища". После ги предават на Вторични суровини и инвестират в патронче твърдо гориво.
Криминални случки има и на Оборище.

# 977
  • Мнения: X
Криминални случки има и на Оборище.

А циганите с колички, обикалящи насам-натам, са дори повече.  Grinning

# 978
  • Мнения: 1 748
Преминаващи има навсякъде, ясно ми е.

Благодаря за отговорите Simple Smile))

# 979
  • София
  • Мнения: 35 236
Има цигани в Младост 4.През 80те години ги заселваха на първите етажи на блоковете.  Но това са работещи хора, със собствени апартаменти. Подредени и чисти хора са. Повечето вече са възрастни, децата им пораснаха, пръснаха се.  Просто са малко по-мургави. Има много мърляви българи в околните блокове.
Другия вид цигани в Младост4 са прихоящи, с каручки. Обикалят около кофите за боклук, събират разни "съкровища". После ги предават на Вторични суровини и инвестират в патронче твърдо гориво.
Криминални случки има и на Оборище.

Има 2 цигански блока в Младост 4. Останалите са "обезкървени" или са останали по семейство във вход.
Намират се в близост до пощата. Стоят си в ареала на блока и рядко се мешат из квартала. В летните месеци има приходящи, които свиват катун в полето около Академията. Минават, обикалят контейнерите, дрънкат по някоя цигара, но проблеми няма. Живях 11 години през няколко блока - ами не ги виждах Rolling Eyes

# 980
  • Мнения: 29 767
Определено в Младостите ромското население е минимум, за разлика от други квартали в близост до Факултета.

# 981
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 361
Да, така е. Аз бях в частта на Окръжна болница и освен някой приходящ циганин, ровещ по кофите, не съм виждала живеещи в квартала. В Младост 3 също съм живяла, много спокойна част е. Имам впечатления и от Младост 2 до Хит, също не е имало цигани.

# 982
  • Мнения: 1 748
Ние сме се ориентирали към тези квартали Младост и  Дървеница, защото са удобни за излизане на околовръстен път, цариградско, два мола, много магазини, аптеки, градини и т.н. Малко пренаселено, но поне е уредено и всичко има. А и като хора в IT бранша, в района има доста фирми. Лошото е, че е много обрано и не се предлагат много имоти.
А как е положението с кучетата, със сигурност има, но много ли са, стават ли инциденти?

# 983
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 361
И кучета няма. Разгледайте и кв. Мусагеница, също така района около спирка на метрото Г.М.Димитров, Дианабад, Изгрев, Изток, Слатина.

# 984
  • Мнения: 2 208
В Изток не рядко са по 2000 Е на квадрат, много са хубави кварталите дето ги изброяваш, но на двойна цена. В Дианабад са повечето панелки и те са по 1000Е

# 985
  • Мнения: 189
В Изток не рядко са по 2000 Е на квадрат, много са хубави кварталите дето ги изброяваш, но на двойна цена. В Дианабад са повечето панелки и те са по 1000Е

УАУ какви са тези цени Simple Smile Да не са от 2008 Simple Smile няма такива цени в момента на пазара. в Изток даже сградите на Артекс са по 1200-1400Е и в един атворен комплекс който супер лукс (не се сещам името и не ми се търси) са по 1600-1800Е в дианабад 1000Е са тухлени и обзаведени или до ключ. Всичко това го казвам от опит в търсене на жилище в последната година-година и половина.

# 986
  • Мнения: 1 748
Ние и в тези квартали гледаме, но с едно наум, че не е най-предпочитаното от нас място. Иначе високите цени са ясни, то и в Младост за читави жилища са си високи цените. Но основният проблем за мен си остава липсата на достатъчно оферти. От тези, които се предлагат 80% са  или на етап проект, или последен етаж или северно изложение. Но не се отказваме, макар че малко започвам да се отчайвам.

# 987
  • Мнения: 29 767
В Младост има доста ново строителство. Дори сега се сещам за една сграда след новия мост на Йерусалим, на която има плакат за продажба от инвеститор. Виж, панелките са рядкост на пазара, но може да се намерят също.

# 988
  • Мнения: 1 748
Натали, ние търсим само тухла. Ново строителство се вижда, че има. И аз така си бях спокойна преди да започнем да търсим. Обаче до акт 16 остават само лоши етажи или северни изложения, защото всичко друго е продадено на зелено.

# 989
  • Мнения: 7
Благодаря за отговорите, в момента си търся апартамент под наем в София и се чудя дали да е на Центъра, Оборище или Яворов. Яворав не е ли прекалено отдалечен квартал? Какви хора живеят там и каква е инфраструктурата?

Видях тази обява, но много се чудя:
http://garantrealestate.homes.bg/ar366734

Общи условия

Активация на акаунт