Коледа 2012- 2 част

  • 77 761
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 12
Имам въпрос относно Шоколадово-портокаловите бисквитки могат ли да се направят по рано и колко време издържат?
И на мен ми се иска вече да украся в къщи, но мъжо каза че било мноооооооооого рано   Thinking

dekamer ,

Шоколадово-портокаловите бисквитки бисквитките може да направиш края на ноември началото на декември и да ги съхраниш в метална кутия. Крема направи 3 – 4 до 5 дни преди да консумираш или подаряваш бисквитките. На тях им е нужно да постоят една –две нощи слепени, за да омекнат. Те са на принципа като линцерите.
Крема не е много издръжлив. Това е пудинг направен с мляко и с масло.


  Много благодаря  Hug значи и те влизат в списъка, които доооооооста се увеличи Simple Smile Скоро ще ме изгонят от вкъщи   Joy Joy Joy

# 571
  • Мнения: 2 822
Невероятни сте  Hug
За първи път ще правя коледни сладки и си набелязах доста рецепти. После ще споделя какво се е получило.
Много пъти се споменава Дрезденския щолен, а не можах да му намеря рецептата на първа страница. Може ли да ми помогнете с линк към нея?

# 572
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
На първа страница е, погледни пак- втори пост трета рецепта. Peace

# 573
  • ВАРНА
  • Мнения: 302
Ето и моя първи опит с коледните сладки. Като казах на мъжа ми, че трябва да изтраят до Коледа избухна в смях.

# 574
  • Мнения: 2 805
nudel33, два въпроса и по твоите споделени рецепти:

Какво имаш предвид под свежо фолио - това прозрачното ли?
За Schoko-Nuss-Kugeln - пише само шоколадова глазура - аз не знам как да я направя  Blush

Самсара , свежото фолио е това прозрачното, както ти си писала.

Шоколадовата глазура при Schoko-Nuss-Kugeln може да си я доставиш от всякъде. Обикновено се стопява на водна баня или в микровълновата. Потапям топчетата до половина в вече стопената шоколадова глазура и ги поръсвам с начукан шам фъстък. Оставям да изсъхнат, което става за десетина минути. След това прибирам в метална кутия и затварям добре.

Благодаря ти много  Hug
Значи мога да си закупя готова такава.

# 575
  • Мнения: 5 228
Аз мисля да пробвам да направя марципан по тази рецепта: http://www.kulinarno-joana.com/2009/12/stollen/

# 576
  • Мнения: 4 892
Днес ме снабдиха с продуктите за АКК. Мисля да започвам!  Crazy

# 577
  • София
  • Мнения: 6 284
Ето и моя първи опит с коледните сладки. Като казах на мъжа ми, че трябва да изтраят до Коледа избухна в смях.



Хахаха, познай дали ще го намериш на Коледа, освен ако ги не ги сложиш под ключ някъде  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Моят мъж бе много скептичен вчера, че АКК няма да се развали до Коледа. А детето постоянно се тръшка за сладки. Като започне сладко-печенето си представям какво ще стане "Искам, искам..."  Mr. Green

# 578
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Решението е едно- печете доза и половина, с половината залъгвате домочадието, а цялата скривате преди да са се усетили колко сте изпекли.   Simple Smile

# 579
  • Мнения: 622
Днес ме друсна нервата и направих една доза ванилени кравайчета. Добре станаха, доволна съм. Детето ги видя на масата, предложих му да си вземе като му казах, че са за Коледа и той ми отказа. На Коледа щял да ги яде...  Laughing Heart Eyes

# 580
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 759
Аз пък нещо с ванилените рохлички не случих  Rolling Eyes Тестото стана много меко и мазно,чупеше се като го извивах и после се деформираха и поразтекоха при печенето newsm78 Първо орехите ми бяха кълцани с чопъра,а не на брашно,ако това е оказало значение,а нишестето което използвах - царевично,да не би от това да е?Предполагам че и повечко брашно е трябвало да сложа,знам ли,в хладилника стоя не цяла нощ а 4 часа,ако и това има значение,моля дайте съвет къде бъркам  Praynig

С виенските ореховки също стана нещо подобно - много мазно тесто,не се точеше и направих топчета,които после се разтекоха в тавата и стана нещо като 0.5см сладкиш орехов,домочадието пак го хареса и изяде,на мен ми беше много мазно и тежко обаче ( може и защото съм бременна и така или иначе сега почти всичко ми се вижда тежко)  Rolling Eyes

# 581
  • Мнения: 4 892
Решението е едно- печете доза и половина, с половината залъгвате домочадието, а цялата скривате преди да са се усетили колко сте изпекли.   Simple Smile

Не знам, обаче аз накиснах плодовете и ядките и сега така готино мирише от тях, че ми иде да ги изкусам с лъжица  Crazy Сложих Капитан Фред, ароматен е. Simple Smile

Ей го:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/15238_427 … _1888135728_n.jpg

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 22:36 от NinoTino

# 582
  • Австрия
  • Мнения: 28
Аз пък нещо с ванилените рохлички не случих  Rolling Eyes Тестото стана много меко и мазно,чупеше се като го извивах и после се деформираха и поразтекоха при печенето newsm78 Първо орехите ми бяха кълцани с чопъра,а не на брашно,ако това е оказало значение,а нишестето което използвах - царевично,да не би от това да е?Предполагам че и повечко брашно е трябвало да сложа,знам ли,в хладилника стоя не цяла нощ а 4 часа,ако и това има значение,моля дайте съвет къде бъркам  Praynig

С виенските ореховки също стана нещо подобно - много мазно тесто,не се точеше и направих топчета,които после се разтекоха в тавата и стана нещо като 0.5см сладкиш орехов,домочадието пак го хареса и изяде,на мен ми беше много мазно и тежко обаче ( може и защото съм бременна и така или иначе сега почти всичко ми се вижда тежко)  Rolling Eyes


Струва ми се, че маслото те е прецакало. Опитай тази рецепта за рохличките.  Доста от съфорумките са я правили и са останали доволни.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626759.msg20461692#msg20461692

Успех

# 583
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Wafi, много благодаря   bouquet

# 584
  • Мнения: 2 822
На първа страница е, погледни пак- втори пост трета рецепта. Peace

Много ти благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт