Коледа 2012- 2 част

  • 77 749
  • 735
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз пък нещо с ванилените рохлички не случих  Rolling Eyes Тестото стана много меко и мазно,чупеше се като го извивах и после се деформираха и поразтекоха при печенето newsm78 Първо орехите ми бяха кълцани с чопъра,а не на брашно,ако това е оказало значение,а нишестето което използвах - царевично,да не би от това да е?Предполагам че и повечко брашно е трябвало да сложа,знам ли,в хладилника стоя не цяла нощ а 4 часа,ако и това има значение,моля дайте съвет къде бъркам  Praynig

С виенските ореховки също стана нещо подобно - много мазно тесто,не се точеше и направих топчета,които после се разтекоха в тавата и стана нещо като 0.5см сладкиш орехов,домочадието пак го хареса и изяде,на мен ми беше много мазно и тежко обаче ( може и защото съм бременна и така или иначе сега почти всичко ми се вижда тежко)  Rolling Eyes

да не би да не се е охладило достатъчно тестото преди да започнеш да работиш с него?

# 586
  • Мнения: 112
Фукла и аз искам да си направя домашен марципан,но тези сурови яйца ме притесняват smile3516
Открих една веган рецепта , без яйца и смятам да я пробвам и после ще споделя Peace Тук е
http://vanillka.com/2011/12/07/marzipan-orange-peels-and-fruits/

Още нищо не съм правила, но се запасявам с масло и ядки Grinning

От 22 в ЛИДЛ ще има кутии, който още не се снабдил може да види
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_20145.htm

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 11:03 от lu4a

# 587
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Аз пък нещо с ванилените рохлички не случих  Rolling Eyes Тестото стана много меко и мазно,чупеше се като го извивах и после се деформираха и поразтекоха при печенето newsm78 Първо орехите ми бяха кълцани с чопъра,а не на брашно,ако това е оказало значение,а нишестето което използвах - царевично,да не би от това да е?Предполагам че и повечко брашно е трябвало да сложа,знам ли,в хладилника стоя не цяла нощ а 4 часа,ако и това има значение,моля дайте съвет къде бъркам  Praynig

С виенските ореховки също стана нещо подобно - много мазно тесто,не се точеше и направих топчета,които после се разтекоха в тавата и стана нещо като 0.5см сладкиш орехов,домочадието пак го хареса и изяде,на мен ми беше много мазно и тежко обаче ( може и защото съм бременна и така или иначе сега почти всичко ми се вижда тежко)  Rolling Eyes

да не би да не се е охладило достатъчно тестото преди да започнеш да работиш с него?

Мисля си,че добре беше охладено,не за първи път правя маслено тесто  newsm78 Или маслото е било проблема или е било малко брашното.Толкова се ядосах като не се получиха,че накарах мъжо да купи електронна везна,да съм сигурна,че мерките са както трябва  Crossing Arms А ваниловите рохлички правих по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg8820.html#msg8820 Или проблемът е в царевичното нишесте или не много дребно смелените орехи симисля  Thinking След няколко дена ще пробвам пак,че вече ги изядоха вкъщи  Mr. Green

# 588
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 До преди да се омъжа майка задължително правеше за Коледа и Нова година"Корекомки".
 Рецептата е много лесна и е следната:
 1 краве масло/от малките/, 1 крема сирене, 1 яйце, ванилия, брашно и захар за потапяне.От омесеното тесто се разточва тънка кора и с е изрязват кръгове.Всяко кръгче се потапя в кристална захар сгъва се на две, пак в захар пак на две и потапяте само от горната страна.Нареждате в тава и се пекат на 180 градуса.
 Стават невероятно вкусни.

# 589
  • Мнения: 1 243

Открих една веган рецепта , без яйца и смятам да я пробвам и после ще споделя Peace Тук е
http://vanillka.com/2011/12/07/marzipan-orange-peels-and-fruits/


Пробвала съм тази рецепта и често казано не ми хареса резултатът - това, което се получава е приятна бадемова паста, която става за сладкиши, но не е марципан. Поне не този, който толкова обичам (особено около Коледа).

morgana07, не мисля, че проблемът е в нишестето или в по-едрите орехи - милата година правих кравайчетата точно с царевично нишесте и орехи, смлени в блендер. Всичко се получи идеално. моята версия също е, че проблемът е бил в маслото, просто не е било хубаво, дори и да е било добре охладено.
Simple Smile

# 590
  • Мнения: 454
Здравейте!

От около година-две само ви чета без да пиша,миналата година вдъхновихте мен и майка ми... и като се почна с металните кутии ,дългите списъци за пазаруване и коледните сладки....после нямаха изяждане  Simple Smile)Миналата Коледа (дори бяхме на 90-дневната диета ,та разменях дните да можем да хапнем от всичко по празниците ;д )  правихме меденки,арменските сладки ,коледната медена къщичка,мм.. имаше едни копченца също.. и т.н. Сега и мен като вас ме е обхванало коледното настроение ( слушам коледно радио и пия горещ шоколад Grinning ) ,за съжаление нямам големи възможности,тъй като вече не живея вкъщи,но вчера съвсем сама направих меденките на Джемма ( за пръв път правя сама меденки и сама меся Simple Smile ) и се получиха ,мн са вкусни,мерси за рецептата .

Ох.. влязох само да ви кажа нещо,а изписах роман. Мисълта ми беше ,че в prodavalnik.com  има някоя и друга формичка за сладки и т.н. Simple Smile  Peace

# 591
  • БГ
  • Мнения: 735
Привет и от мен, в новата тема Hug
Миналата година правих много сладки и медена къщичка.
Моите фаворити са забравени сладки, ванилени кравайчета , меденки на Наталина, джинджифилови сладки,  Мерси за рецептите момичета!
Правих и линцери,но нещо не са ми любими. Меденки по рецепта на Джули-станаха много хубави, но омазах всичко с украсата, затова ще се постарая повече тази година.
Медена къща- модела е като на nudel33 .
Правих за 1ви път и ми бухнаха блатовете неравномерно , можех да ги изрежа, ама кой да се сети.Уж по шаблони рязах, после при слепването ми бяха криви стените, но мацах упорито с РА и я залепих. Как да кажа на детето, че къщата е несглобяема ooooh!
Затова дайте някоя изпробвана рецепта за тесто за къща и тази година някоя по-хубава да направя.
ще приготвя пробно някои рецепти които дадохте до тук и ще покажа!
Един въпрос, фондана мога ли да  уктрася със боя за яйца  или айсинга е по-подходящ за това ? newsm78
Хубав ден!  bouquet

# 592
  • София
  • Мнения: 3 090
Благодаря за хубавата рецепта, непременно ще опитам още тези дни.  bouquet

# 593
  • Мнения: 10
Цитат
Един въпрос, фондана мога ли да  уктрася със боя за яйца  или айсинга е по-подходящ за това ? newsm78
Еlla  и за фондана и за айсинга ти трябват сладкарски бои /безвредни са/, боите за яйца не са за директна консумация, не забравяй, че яйцата се белят!

# 594
  • София
  • Мнения: 774
Отделно в някои бои за яйца има сол.
Иначе и на боите за яйца пише че са безвредни, ама все пак всички бои са някакви Е-та  Sad
Аз се отчетох с едни ванилени кравайчета и едни меденки, няма снимки, няма и сладки Simple Smile) мисля да черпя идеи от тук и да правя сладки, но за бърза консумация, не държа на Коледа точно да имам 10 вида сладки  hahaha

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 15:09 от Ivanichka

# 595
  • БГ
  • Мнения: 735
mamaeli8000  Мерси за съвета , ще търся тогава бои сега. Харесах и твоите рецепти!
И аз от както ви намерих освен , че давама пари за кухненски джунджурии , отворих пекарната у нас , но и напълнях. Ще трябва да си поръчвам и аз подарък  newsm39. От миналата тема не можах да устоя на тия забравени сладки и ванилени краваи ooooh!
Но ще ги правя пак. Peace

morgana07  да не би като ги пече да намазни тавата или хартията за печене?

# 596
  • Мнения: 13
страхотна темичка, записвам се да ви следя
ще опитам някой от рецептите, сега тъкмо си ги копирах
браво момичета за труда ви, ще споделям при вас и моя опит Hug

# 597
  • Мнения: 4 892
Готов ми е кейка, но сега ме загложди дали ще издържи до Коледа, въпреки консерванта  Blush

Фантастичен е. Опитах една коричка. Много обещаващ, но и подканящ.

# 598
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Готов ми е кейка, но сега ме загложди дали ще издържи до Коледа, въпреки консерванта  Blush

Фантастичен е. Опитах една коричка. Много обещаващ, но и подканящ.

Шшшт, долу ръцете!!!  Mr. Green

# 599
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета! Да се отчета набързо - вчера цял ден пекох АКК - 2 дози, като от всяка доза направих по 2 кекса във форма с размери d=19 см, h= 7 см. Вкъщи ухаеше вълшебно и готовите 4 кекса изглеждат невероятно , не се съмнявам, че такъв ще е и вкусът им. Опаковах ги хубаво в прозрачно фолио и ги оставих на терасата, като след 1 седмица мисля да ги напоя с 3 с.л. ром и така всяка седмица до Коледа. Нямам търпение вече!
А в началото на декември ще се заема и с правенето на коледните сладки. Засега имам само списък, който заплашително нараства, ама какво да правя, като сте толкова заразителни с тези рецепти за вкуснотии. Ето го и моя списък за тази Коледа, като се има впредвид, че АКК вече е готов:

1. Linzeraugen
2. Меденки на Джемма
3. Меденки на Джули
4. Ръжени меденки от стр.36 на тази тема
5. Шоколадови звезди с капучино
6. Лимонени снежинки
7. Abbracci
8. Kokosbusserl
9. Сицилиански коледни сладки
10. Меломакарона
11. Меки курабийки с тиква
 
Засега- това, но до Коледа има още много време Grinning Може да се изкуша да направя още нещо, макар че май първо трябва да видим как ще се получат изброените дотук сладки, все пак ще ги правя за първи път. Но с много желание би трябвало да станат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт