Прагматично за обичта

  • 10 241
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Говорим понякога по темата с приятелки. По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.
 чували ли сте израза човек не избира изцяло сам кого да обикне ?
 Възможно ли е, чисто психологически човек да проконтролира обичта която напира да му се случи. Не става въпрос за процеса на влюбване, а за този след него. Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Всичко е възможно, стига човек да иска.

При мен беше точно обратното. Не съм обичала съпругът си. Имаше някакво влечение и съвместимост- до там. Разбираемо, забременях на 3-ия месец, на 6-ия бяхме женени.

12 години след това твърдя, че го обичам безкрайно, желая го и не мога да си представя живота без него.

# 2
  • Мнения: 755
Говорим понякога по темата с приятелки. По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.
 чували ли сте израза човек не избира изцяло сам кого да обикне ?
 Възможно ли е, чисто психологически човек да проконтролира обичта която напира да му се случи. Не става въпрос за процеса на влюбване, а за този след него. Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

Напротив според мен - човек именно избира в кого да се влюби. Има разлика обаче, когато на един по-късен този избор вече не ни харесва.
п.п. Естел заради физическо привличане и бременност създаваш семейство? Рискувала си, но явно си е струвало, както пишеш.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не съм Естел  Simple Smile

Забременях случайно доста млада и глупава.  Simple Smile Просто имах късмет....  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 175
Разбира се, че е възможно да я стопира..
Ако:
- си достатъчно наясно със себе си
- се усетиш навреме, преди да си хлътнал тотално
-имаш добър личн и житейски опит, за да си сигурен, че си прав.

Влюбиш ли се вече истински, мноооого трудно можеш да направиш такъв рязък завой.

# 5
  • Мнения: 755
Не съм Естел  Simple Smile

Забременях случайно доста млада и глупава.  Simple Smile Просто имах късмет....  Heart Eyes

Да, извинявай. Не съм видяла добре.

# 6
  • Мнения: 12 662
Любовта мисля, че не можеш да стопираш. Но другите действия - да. По това се различаваме от животните - че имаме и разум.

# 7
  • Мнения: X
Обичта не мисля, че може да се спре, или май да, може.
Може да се спре произтичащото от нея, ако разумът прецени, че е неподходяща, но самата любов не. Виж, обаче, ако развитието й се спре, тя умира в последствие.
Така, че моят отговор е да, може.
Както може и да обичаш, разивайки любов, подсказана от разума.

# 8
  • Мнения: 4 569
Според мен влюбването не може да се контролира. Обичта, мисля е съзнателен акт.
Тоест започваш връзка, но в един момент избираш дали да ѝ дадеш шанс да продължи.

# 9
  • Мнения: 2 161
Аз съм прагматик в любовта, обаче прагматик според темата, а не според самата мен. За себе си аз съм естествена. Аз обичам човек, който не ме е разочаровал. Обичам го безкрайно, но някак винаги съм била в будно състояние. Може би, защото освен привлекателна, секси и всичко най-най, аз съм и умна и никога не мисля с така да се каже, долната си глава. Да, правилно прочетохте, долна глава!!! стигам до извода вече, че не само мъжете имат по две глави, а също и жените. Извинете ме, но що за стил е това, да обичаш някой, който не те удовлетворява напълно! Всеизвестно е, че всеки пропуск в мъжа и всеки негов недостиг в определена област, извиква след време досада, тъга и дълги разговори с приятелки и самосъжаление... Ето това пък най-го мразя! Самосъжалението.В крана сметка любовта може да се избира. Ами да! Не съм куче, да се мятам на всеки, защото ми харесва миризмата му. Аз със сигурност съм избрала да обичам този, който ми подхожда, който ми дава всичко, от което се нуждая. Иначе всички мечти, възможности, възгледи, просто се изпаряват.

# 10
  • Мнения: 2 175
Шанел, това става, когато си поне едно ниво по-напред в житейския опит..
Преди да съм се опознала истински как да съм сигурна, че обичам правилния?
 Щото човек се развива, нали?
 На 20 съм една, а на 40 - тотално друга..

# 11
  • Мнения: 2 161
Шанел, това става, когато си поне едно ниво по-напред в житейския опит..
Преди да съм се опознала истински как да съм сигурна, че обичам правилния?
 Щото човек се развива, нали?
 На 20 съм една, а на 40 - тотално друга..
Не мисля така. Основните качества, по които избираме мъжете до нас, много бързо стават ясни. Но понякога не искаме да си признаем, че това, което е,  не е това, което трябва да е. Или пък мисълта, че нещо в поведението му е нередно преминава бързо, като стрела през съзнанието, само че в момента не обръщаме внимание. И след време си казваме: ахааа, ама той това го направи или каза още ... еди кога си. Аз съм млада, нямам кой знае какъв опит, но инстинктът ми на ловец на мъже е безпогрешен. Няма да си хвана куцо пиле в никакъв случай. Винаги ще си хвана рибка, но не скумрия.

# 12
  • Мнения: 2 175
Не споря..
Но това, което описваш пак е свързано преди всичко със себеопознаването.
При мен това се случи в по-късен етап и затова го деля на "преди" и "след"..

# 13
  • Мнения: 2 161
Не споря..
Но това, което описваш пак е свързано преди всичко със себеопознаването.
При мен това се случи в по-късен етап и затова го деля на "преди" и "след"..
Може би си по-емоционална и чувствителна. Аз съм доста хладен човек и трудно допускам до себе си, а още по-трудно бих обичала някого, ако усещам, че нещо ми липсва.

# 14
  • Мнения: 2 175
Така е..
Но със 'узряването" си се научих на хладнокръвие и прагматичност..Wink
Сега мога да избирам - контролирам и регулирам..
Преди определено не само, че не можех, но и не разбирах, че мога..Wink

Общи условия

Активация на акаунт