Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 26 013
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
mvsh и мойта се дере (от рев ) предимно вечер,но аз лягам на кревата слагам си я така че нейния корем да е върху моя,главичката на едната страна,почвам да я галя по косичката  и тя млъква веднага,даже до половин час вече е заспала Peace Peace Peace и така тя ми спи върху корема 3 часа,а ако се опитам да я преместя пак започва с големия рев  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 87
Поли аз си мислих, че не е можело да запишете детето с три имена и доста се изненадах а то било грешка. Случва се по някога и особено в такъв момент. Аз много се притеснявах мъжът ми как ще запише името на  Криста-Мария ( и докато писах името на дъщеря ми самата аз го обърках  Laughing Laughing Laughing)  да не обърка нещо и понеже бях забравила да си взема химикал сто пъти му повтарях и нали имахме драма покрай това име ми беше страшно притеснено. Добре, че се изискваше и моят подпис на бланката, че да проверя всичко. Поли дано успеете да оправите акта, което малко ме съмнява освен ако не успеете да намерите връзки по скоро както ти си писала ще трябва да се води дело.
Относно кърменето аз се майтапя, че няма да съм от дълго кърмещи ти майки поради ред причини и най важната е че няма да имам кърма или по скоро достатъчно. Ако тя е като батко си, който сам в 9 месец се отби и по никакъв начин не можех да го сложа на гърдата си няма смисъл да се напъвам. Парадокса в случаят е имах капки кърма до тази година и чак когато забременях пак ми спря кърмата. Преди това пих разни лекарства но ефекта беше временен така, че със сигурност сега пак ще имам борба за спирането на кърмата след като се отбие бебето.

Момичетата предложения за следващата тема смятам някъде към 30 страница от тази тема да пусна съобщение, понеже не се знае за колко време ще сме я изписали тази тема. Надявам се да сме все така активни и до Коледа да изпишем няколко теми. Щастлива жена, ще те чакам като посвикнете с малката да се включиш, че ти си по големият спец в правенето на теми. Също така ако имате предложения какво да има на първа страница моля да споделите. 
Спирам да пиша за сега, че малката нещо се пъне до мен.

# 32
  • Мнения: 87
Искам да се обърна към момичетата от Варна, при кой ортопед ще водите бебета си. Аз сега се обадих в центъра където работи д-р Райков но до края на годината нямало часове и да се обадя в началото на декември месец   за да ми дадат час след нова година. На мен не ми се чака толкова много но не знам за друг доктор, който преглежда бебета. Моля, споделете при кого ще ходите и дали има друга алтернатива на този доктор. Аз снощи малко се притесних, реших да се загледамв гънките на краченцата и малко се разминават и сега не ми дава мира това и определено не ми се чака още два три месеца. Защото ако има луксация и се лекува веднага няма да има никакви последствия. Сега търся в нета повече информация, нали трябва да има човек за какво да се притеснява.

А да щях да пиша, че в предната тема гледах че коментирахте омазняването на косата. Аз тъкмо се зарадвах че вече не ми се омазнява толкова често косата, мислих че  ефекта е от новият шампоан, който открих а то явно е на хормонална основа.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 753
Вчера бях на контролен АГ преглед и според доки няма проблем да си започна с физически упражнения (бях обещала на мама Смехи да споделя). С вечния недостиг на време надали ще мога да правя нещо системно, но смятам да започна с баналното "каране на колело" от лежанка и полу-коремни преси, че най-голям проблем ми са тумбака и дупарата - нямам търпение да ги посмъкна и понамаля. След първото раждане само от недоспив и проблеми за три месеца от 64 станах 48 кила, но сега съм се застопорила на 55 и няма да ми се размине без упражнения.

Моята "мъка" с огледалото за кола за детското столче продължава - не можем да намерим. Някой да се е сдобил с такова или да знае откъде? На 20-ти сме на преглед (при ортопеда) и ще ходим двете сами и не ми се мисли, като как ще я возя, без да я виждам...

За 40 дни - понеже ич не си падам по традиции от типа на тва с погачата, но пък умиргам да почерпя, имам навика да си нагласям въпросните традиции по мой си начин. Та, вчера,понеже 40-ия ден съвпадна с прегледа при АГ, занесох на доки и акушерките по една пита, а после и на колегите и се получи чудно Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 268


Моята "мъка" с огледалото за кола за детското столче продължава - не можем да намерим. Някой да се е сдобил с такова или да знае откъде? На 20-ти сме на преглед (при ортопеда) и ще ходим двете сами и не ми се мисли, като как ще я возя, без да я виждам...



http://kasida.bg/taf-toys-detsko-ogledalo-za-kola-811065-74-3852.html

ето го Simple Smile На мен една приятелка ще ми го подари за погачата Simple Smile

ето и друг вариант:

http://www.darikmall.bg/1225-igrachka-za-kola-frog-kick-mirro.html

в Интернет е пълно с такива.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 753
Благодаря, simonap~ Мъж ми, обаче, вече твърдо е против интернет покупките, след като се набутахме с бейбифона и сега е на принципа "ръка да пипне...", преди да купи нещо...

# 36
  • Мнения: 1 359
palica Аз запазих час при Райков (на 19-ти декември), но още преди седмица, предупредиха ме за натоварения му график. За съжаление, не съм запозната и не мога да ти препоръчам друг. Flutter

# 37
  • Мнения: 41
Честита ни нова тема ! newsm51
При нас няма нищо ново- кърмене, памперси,кърмене,памперси.......

Поне почва да ми става коледно

# 38
  • Мнения: 100
palica, ние ще водим малката при доц. Балев.
Останах с много добри впечатления от този доктор, но и при него графикът бил доста натоварен.

# 39
  • Мнения: 87
palica, ние ще водим малката при доц. Балев.
Останах с много добри впечатления от този доктор, но и при него графикът бил доста натоварен.


Не знаех и че и той прави такъв вид прегледи нали се изисква да е ортопед и да има опит с малки бебета. За Балев по мога да си взема час  newsm78. Май е трябвало да запазя час на бебето един месец преди да се роди, че да го видят на време. Ох, почвам да се изнервям чак пък толкова да не може да си запазя час. По лесно си запазих тази година час за доста по голям специалист във София от колкото тук във Варна.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 966
Amorevole, много благодаря за изчерпателния отговор  Hug Заради количеството кърма ми бяха притесненията, но явно просто бяхме в такъв период, искаше през максимум час, много плачеше  и съответно гърдите ми все бяха много меки и не бях сигурна дали въобще успява да изсуче нещо. Предлагах вода защото ми се струваше, че фонтанелката е леко надолу, но без никакви други симптоми на дехидратация, явно и това е според положение на тялото и т.н. други фактори. Не съм се и обаждала на педиатър защото вчера Танчето си ядеше на нормалните интервали от 2 до 4 часа, съответно пак започнах да си усещам гърдите понапълнени преди да я нахраня  Grinning, а днес в сутрешните часове дори се наложи да се цедя за да облекча напрежението и сега не се притеснявам за кърмата. Отделно си прегледах записките от тегленията, имаме кантарче вкъщи и за седмица е качила около 300 грама  Grinning

Ние мерим влажността и температурата с метеостанция за стайна употреба, най-обикновена от пазара, струваше 16лв. Има подобни и в технополис, нещо ей такова е:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/374205/P11060501/Meteostantsiya-HAMA-75297

Ние засега като сме будни си ревеме или се пънем и пъшкаме от колики или пък се дерем защото сменяме памперса или се къпем, мнооого рядко се случва да е будна и да е спокойна. Чакам с нетърпение да дойде времето, когато няма само да ядем, да ревем и да спим  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3
Здравейте, мили дами! Честита ни нова темичка и специални благодарности на Рали!
И при нас едно и също всеки ден: хранене, смяна на памперси и обичайните неща  Grinning
За оригването: и ние не всеки път се оригваме и аз не го събуждам, ако е заспал.Преди хълцахме доста често и продължително, направо целият се тресеше.
За коликите:ние не ревем, но много се гърчем и пъшкаме, пръцкаме и се напъваме, направо става червен милият Калоян.Но рев с часове досега е нямяло, слава - богу!
За 40-тия ден: и аз не съм традиционалистка, но пък ще почерпя.Той нашия мина вече,де. Grinning Аз с гостите ще процедирам така: първо при мен така се получи, че ще идват по 2-3 човека, така че ще ми е по - лесно.Не смятам да правя питки и софри, а ще черпя с кафенце и сладки неща.Отделно по съвет на майка ми:показвам за малко бебето и се изнасяме в другата стая.Нямам никакво намерение да го дундурка всеки или да е при нас.
blasphemy, ние също не будуваме кротко, махаме с ръце и крака и то доста често през деня и аз процедирам по същия начин:сменям памперс, гушкам, возя в количката, люшкам в коша за кола и нямя сън, то после дошло време пак за ядене  Grinning, е все пак бебоците ще почнат все повече да будуват!
Рали, за ортопеда: аз ще пътувам до Варна,че в Добрич ги  снимали с рентген,аз няма да си облъчвам детето,мой познати ми препоръчаха д-р Живков(или Желязков) в Майчин дом, още не съм запазила час, на скоро смятам да го направя.

# 42
  • Мнения: 100

Не знаех и че и той прави такъв вид прегледи нали се изисква да е ортопед и да има опит с малки бебета. За Балев по мога да си взема час  newsm78. Май е трябвало да запазя час на бебето един месец преди да се роди, че да го видят на време. Ох, почвам да се изнервям чак пък толкова да не може да си запазя час. По лесно си запазих тази година час за доста по голям специалист във София от колкото тук във Варна.

Ами на мен така ми каза една позната, че и той можел да прегледа детето. Но за всеки случай, ако искаш попитай, да не стане така, че съм те подвела. Иначе други вариянти за лекар нямам засега. Ще поразуча Wink

# 43
  • Мнения: 832
Както казва Srebrina81, Живков в МД също е добър специалист. Ако не стане за Райков, аз ще се отида там.

Охх, моя големия син не се спира, вече не издържам. Няма да седне да си играе, ами цял ден скача, бяга, вика, голям бяс е. Как ще издържа цяла зима не ми се мисли  Tired

# 44
  • София
  • Мнения: 268
Благодаря, simonap~ Мъж ми, обаче, вече твърдо е против интернет покупките, след като се набутахме с бейбифона и сега е на принципа "ръка да пипне...", преди да купи нещо...

е за техника може би е по-рисковано, но това еедин вид играчка....какво може да й е..? Както и да е де вие си знаете... аз не съм имала време да ходя по магазини, но някой беше казал, че в Premaman имало такива огледала... Дано да намериш.

Общи условия

Активация на акаунт