Знаете ли,че продължението на тротоара е Пешеходна Пътека ?

  • 9 578
  • 32
  •   1
Отговори
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Останала съм с впечатлението ,че много малко хора знаят ,че продължението на тротоарите всъщност се считат за Пешеходни Пътеки ,въпреки че не са нарисувани  Thinking

Темата е въпросително - информационна ! Който знае, да си го припомни , който Не Знае  - да го научи.

Продължение на тротоар му се вика на онова пространство от платното между края на два тротоара  Laughing

# 1
  • Мнения: 2 124
Aз знам, но те шофьорите на зебри минават с пълна газ, какво остава на немаркирани пешеходни пътеки.

# 2
  • Мнения: 768
Който е чел закона знае. Но и без това шофьорът винаги е длъжен да пази пешеходеца, където и да се намира.

# 3
  • Мнения: X
Да, ама к'во от това -

Aз знам, но те шофьорите на зебри минават с пълна газ, какво остава на немаркирани пешеходни пътеки.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз съм само пешеходец, та не знаех.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Знам, но това хич не означава, че трябва да се разхождам като лавандула по платното.

Да, шофьор съм

# 6
  • Мнения: 8 218
Останала съм с впечатлението ,че много малко хора знаят ,че продължението на тротоарите всъщност се считат за Пешеходни Пътеки ,въпреки че не са нарисувани  Thinking

Темата е въпросително - информационна ! Който знае, да си го припомни , който Не Знае  - да го научи.

Продължение на тротоар му се вика на онова пространство от платното между края на два тротоара  Laughing

"Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.
Ноо, ако има работещ светофар, това не важи, надявам се знаеш  Simple Smile

# 7
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Останала съм с впечатлението ,че много малко хора знаят ,че продължението на тротоарите всъщност се считат за Пешеходни Пътеки ,въпреки че не са нарисувани  Thinking

Темата е въпросително - информационна ! Който знае, да си го припомни , който Не Знае  - да го научи.

Продължение на тротоар му се вика на онова пространство от платното между края на два тротоара  Laughing

"Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.
Ноо, ако има работещ светофар, това не важи, надявам се знаеш  Simple Smile

Е ?

# 8
  • Мнения: 8 218

Какво "Е?", уточнявям за да не се отплесне някой и да хукне на червено. Историята знае всякакви случаи. 

# 9
  • Мнения: 18 444
Когато застана на "неочертана" пешеходна пътека шофьорите обикновено ме пускат да мина. Е не веднага, но не чакам много. А на зебрите даже напоследък ако не спре първата кола, което рядко се случва, спира следващата.

Но се радвам, че пешеходците, които не са шофьори, не знаят, че на продължението на тротоарите имат право да минават като на пешеходна пътека. Защото много пешеходци, които не шофират си мислят, че правото им на пешеходни пътеки е безусловно.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Това го знам. И шофьор съм, и пешеходец.
Безумствата на двата вида участници е неописуемо  Shocked Close

Все пак, последно време се забелязва наченки на някаква етика при шофьорите. Малко но се забелязва. Пешеходците обаче стават все по-недисциплинирани. Въпреки напълно проходимият тротоар вървят по улицата. Вечер а той/те облечен/ни с черни дрехи. Идеааааалната мишена  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 896

"Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.

Но нали не слагате равенство между "пешеходна пътека", в горния цитат,  и "пешеходна пътека тип зебра".

# 12
  • Мнения: 10 502
покрай листовките и кормуването го научих, преди това и аз не знаех Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 768
да знам. Но пешеходците са с предимство само на зебра и това е важно да се знае.


# 14
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
да знам. Но пешеходците са с предимство само на зебра и това е важно да се знае.





 Thinking Thinking Не са ли на пешеходни пътеки и всичко еднозначно ??

Общи условия

Активация на акаунт