Нисък хемоглобин

  • 34 231
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, бъдещи и настоящи мами Simple Smile
Да споделя и аз проблема си. От около 2-3 седмици започнах да пия витамини за бременни и още на 2-3 ден изпражненията ми се оцветиха в много тъмно. Разбрах, че това е в следствие от желязото, учудих се, защото във витамините ми се струва, че е много малко (35 мг.). Доктора и той потвърди, че е от него, но преди 3 дни ходих на изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е нисък, т.е. липса на желязо. От там доктора ми изписа Малтофор Фол, което е желязо (100 мг.)(още желязо, а аз си мислих, че са се оцветили от предозиране  Shocked )Така че, въпросния цвят на изпражненията няма да се промени, но до следващите изследвания, за да се види дали се е покачил хемоглобина има още 20 дни, през които доктора каза да пия хапчетата. Та въпроса ми е: Това, че са тъмни означава ли нещо, води ли до нещо или просто са си тъмни???

П.С. И още един въпрос. Във въпросните хапчета за желязото се съдържа  и голямо количество фолиева киселина 350, при нормален прием 400. Във витамините, също - точното количество 400. Обадих се на доктора да го питам дали да продължавам с витамините, защото ми се струва, че ще ми дойде в повече, но той каза, че няма проблем, но и ако искам да ги спра докато пия Малтофор Фол. Та се чудя дали да ги спра временно, но пък в това гадното време организма има нужда и от другите и много витамини (аз и не съм от най-приемащата витамини от естествени храни  Sad ), или пък да ги пия през ден-два, и всъщност въпроса: предозирането на фолиева киселина може ли да доведе до нещо? Посъветвайте ме  Simple Smile

# 1
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Изпражненията са тъмни от желязото и няма да ти навреди допълнителният прием на фолиева киселина. Не се притеснявай.  Wink

# 2
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте, бъдещи и настоящи мами Simple Smile
преди 3 дни ходих на изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е нисък, т.е. липса на желязо. От там доктора ми изписа Малтофор Фол, което е желязо

Моят хемоглобин също е много нисък между 80 и 90 и се дължи на Таласемия - мутация на червени кръвни клетки и няма нищо общо с желязото, дори допълнителния прием може да навреди - на баща ми, който също е с Таласемия, така му изписваха желязо в несвяст и накрая му извадиха делака. Не искам да те плаша, само искам да кажа, че нисък хемоглобин не винаги означава липса на желязо. Ако имаш възможност направи консултация с хематолог. Ако си от Сф ОК, ако си от Пловдив - отиди при Кирова в ДКЦ-то към УМБАЛ. Останалите хематолози от страната НЕ стават - повярвай ми- вродено ми е - търся свестен хематолог цял живот. В Бургас са толкова кадърни, че баща ми ти казах какво го направиха...

# 3
  • сф
  • Мнения: 394
потъмняването се дължи на приема на желязо и не означава, че го предозираш. сигурна съм, че и в листовката на желязото това го пише като често срещан страничен ефект.
невинаги ниският хемоглобин се дължи на липса на желязо, възможно е при теб да е от друго - напр. дефицит на витамин Б; за да се установи дали ниският хемоглобин е признак на дефицит на желязо, мисля се прави изследване жск (желязо свързващ капацитет); редно е да ти се е назначи това изследване. таласемията мисля е вид анемия, при която желязото просто не се усвоява, можеш да си го приемаш колкото искаш, но най-много да се натровиш ако прекалиш; затова пък там понякога високите дози фолиева киселина влияят добре...
но всичко това както са ти казали вече, е редно да бъде отнесено към хематолог. аз не бих приемала никакво желязо, изкуствени витамини или каквото и да било друго, без нужните изследвания да са ми направени. имам също нисък хемоглобин, но си го оправих с хомеопатични (предписани от лекар, разбира се). и то без никакви странични ефекти.

поздрави!

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 22:20 от bibs.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Предполагам, че говориш за МалтофЕр Фол.
Изобщо не се притеснявай от тъмните изпражнения, няма проблем, дори и в листовката на лекарството би трябвало да го пише. Възможно е да ти предизвика и запек, това също е нормален страничен ефект.
Феро-фолгамма за мен е по-добър препарат. Но щом си почнала вече Малтофер си го продължи.
Аз съм още в 17г.с., а хемоглобинът ми беше станал 107, затова и аз започнах да пия желязо за 1 месец.
Пия и Пренатал в същото време. И моята лекарка каза, че няма проблем и няма да се предозират нещата.

Не разбрах колко ти е хемоглобинът?
И колко е бил преди да забременееш, това също е важно.

# 5
  • Мнения: 2 052
Тъмните изпражнения са нормални при прием на желязо, така че това не трябва да те притеснява, нищо не означава. За фолиевата киселина също няма проблем, аз приемах по 800, във витамините имаше 400 и отделно пиех фолиева киселина 400. На листовката пишеше, да не се приемат повече от 2 таблетки дневно, т.е. не повече от 800, а ти не надвишаваш  Peace
Колко ти е хемоглобина?

# 6
  • Мнения: 9
Благодаря Ви за отговорите Simple Smile
Аз мисля да не се притеснявам предварително, т.е. поне до следващите изследвания, докато се види дали се е повишил хемоглобина. Демек хапчетата са помогнали и е от желязото нисък, пък ако не е от желязото вече ще го мислим. Предполагам го, защото в началото на бременността при първите изследвания всичко си беше в нормите, направо перфектно и понеже съм чула, че бременността влияе на много неща, не мисля, че изведнъж съм се разболяла там от нещо си, онези страшните неща, за които говорите, а по-скоро бебо изсмуква каквото си иска и така Simple Smile) Надявам се да е така, защото дори не съм се замисляла за нещо друго, а просто се питах за цвета на изпражненията, т.е. че желязото влияе е ясно, но дали има проблем при положение, че са се оцветили, а пък аз продължавам да го приемам.

П.С. Хемоглобина ми е 105.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Хемоглобина ми е 105.

Е какво се шашкаш тогава? Моят съвсем скоро беше 107. Не е толкова ниска тази стойност по време на бременност.
С желязо и витамини ще се вдигне, но имай предвид, че е възможно да не влезе в нормалните референтни стойности за жени. Добре е само да не пада много под 100.

Аз и първия път влязох да раждам с 107, след това за 2-3 дни стана 125.

Ти така си го написала все едно ти е кой знае колко нисък, а всъщност не е точно така  Simple Smile
Дишай спокойно  Hug

# 8
  • Мнения: 20 172
Здравейте, бъдещи и настоящи мами Simple Smile
преди 3 дни ходих на изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е нисък, т.е. липса на желязо. От там доктора ми изписа Малтофор Фол, което е желязо

Моят хемоглобин също е много нисък между 80 и 90 и се дължи на Таласемия - мутация на червени кръвни клетки и няма нищо общо с желязото, дори допълнителния прием може да навреди - на баща ми, който също е с Таласемия, така му изписваха желязо в несвяст и накрая му извадиха делака. Не искам да те плаша, само искам да кажа, че нисък хемоглобин не винаги означава липса на желязо. Ако имаш възможност направи консултация с хематолог. Ако си от Сф ОК, ако си от Пловдив - отиди при Кирова в ДКЦ-то към УМБАЛ. Останалите хематолози от страната НЕ стават - повярвай ми- вродено ми е - търся свестен хематолог цял живот. В Бургас са толкова кадърни, че баща ми ти казах какво го направиха...

Подкрепям и аз. Имам близки с таласемия, така че си настоявай за хематолог задължително. При таласемията червените кръвни клетки се разрушават много бързо и желязото в кръвта дори е повече отколкото трябва. В Дженерали разбрах, че бил добър хематолога.
TDI, ти като решиш да имаш деца, задължително и партньора ти трябва да се изследва за таласемия, и ако и той е с това заболяване, общо дете ви е абсолютно забранено!

# 9
  • Мнения: 8 242
Нищо ти няма на хемоглобина чак добавки да пиеш.
Моя по принцип е 110-115.
И двете ми бременности падна до 87-90.. нищо не съм пила. Като родих след, месец беше 125  Crazy
Сега пак си е 115.

# 10
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI, ти като решиш да имаш деца, задължително и партньора ти трябва да се изследва за таласемия, и ако и той е с това заболяване, общо дете ви е абсолютно забранено!

Да, знам, знам  Flutter

Здрав е той, здрав е там на леглото, спи и хърка  Laughing

За сега и малкия не показва да е наследил моите екстри  Party

# 11
  • Мнения: 20 172
TDI, ти като решиш да имаш деца, задължително и партньора ти трябва да се изследва за таласемия, и ако и той е с това заболяване, общо дете ви е абсолютно забранено!

Да, знам, знам  Flutter

Здрав е той, здрав е там на леглото, спи и хърка  Laughing

За сега и малкия не показва да е наследил моите екстри  Party

Дано, но не е задължително да се показва, така че ако искаш да си сигурна- хематолог. 

# 12
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
105 си е нормален хемоглобин за бременна според мен - моят се движеше в границите 100-105 и то с прием на допълнително желязо. Изписаха ме с 97, но месец след това възвърнах нормалният 125.

# 13
  • Мнения: 534
Аз съм с нисък и по време на бременността пих малтофер,нормално е да са ти тъмни изпражненията.Моя хемоглобин така и не се качи, ами още падаше,смених после с тотема същата работа,после приемах и двете наведнъж...все си беше 95.Лекаря ми настояваше да ходя на хематолог...Аз обаче не отидох,спрях да пия витамините ,хапвах повече плодове и на следващите резултати ми беше 115.АГ-то подскочи от радост,аз обаче не казах, че съм ги спряла Mr. Green.Не те съветвам да правиш така,защото не знам какво ти е полужението ,но ако продължава да пада ,а ти приемаш витамини,потърси причините другаде,а не в недостига на желязо.

# 14
  • Мнения: 123
Здравейте!
Като видях, че има такава темичка... реших да си задам въпроса тук, надявам се, че авторката няма да има нищо против.  Blush

Преди два месеца - хемоглобинът ми беше 114, а сега е - 110.

АГ ми предписа Ампули "Тот'хема", за да си набавя желязо.

Но преди да започна да ги приемам... реших да си направя изследване за желязо + ЖСК.

Резултатите са готови и те са:
- Желязо = 16.96 µmol/l ----- при норма от 6.6 до 26;
- Свободен ЖСК = 55.20 µmol/l;
- Тотален ЖСК = 72.20 µmol/l ----- при норма от 44.8 до 80.6;

Ако някой е наясно с тези неща, нека сподетели как му се струват резултатите?
Наистина ли имам недостиг на желязо?

# 15
  • Мнения: 8 242
Нищо ти няма Simple Smile

# 16
  • Мнения: 58
Vivoni, тъмните изпражнения са от желязото, не се бой. Казвам ти го от опит, защото винаги съм била с нисък хемоглобин, а тъпите лекари преди години знаеха само желязодефицитна анемия и ме тъпчеха с желязо. А се оказах с таласемия. Направи си тест за таласемия задължително. 105 хемоглобин е ок според мен за бременност. аз цял живот си живея със 110.

Имам обаче въпрос към TDI и другите мами с таласемия. Много ми падна хемоглобина от бременността-на 86. два месеца хематологът не може да го вдигне. Ходя при доц. Райнов от ВМА. Последният път преди 10 дни беше се качил на 95, но ми се ще да го кача поне на 100. Много ме притеснява раждането- исках това да ви питам, като раждаш с толкова нисък хемоглобин как е било при вас? Аз не се чувствам никак силна и честно казано се притеснявам за важния момент! Ако се сещате за друг добър хематолог в София моля кажете не пречи да направя втора консултация. Благодаря!

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Имам обаче въпрос към TDI и другите мами с таласемия. Много ми падна хемоглобина от бременността-на 86. два месеца хематологът не може да го вдигне. Ходя при доц. Райнов от ВМА. Последният път преди 10 дни беше се качил на 95, но ми се ще да го кача поне на 100. Много ме притеснява раждането- исках това да ви питам, като раждаш с толкова нисък хемоглобин как е било при вас? Аз не се чувствам никак силна и честно казано се притеснявам за важния момент! Ако се сещате за друг добър хематолог в София моля кажете не пречи да направя втора консултация. Благодаря!

На мен ми беше 85 през по-голямата част от бременността, д-р Кирова в Пловдив успя да ми го вдигне до 92 преди да родя и всъщност с толкова влезнах да раждам. Пиех Герисан, Топ Левюр и още неща, които в момента не се спомням.
За раждането няма проблем - като дойде момента се мобилизираш и нещата се случват. След това идва големия проблем. Първо не можах да стана от "леглото-магаре" в родилна зала. Другите мами на 2 часа и ги качваха, а аз в момента в който се надигнех и ми причерняваше толкова много, че нищо не виждах пред очите си и пак си лягах. Накрая ме качиха в стаята, през целия ден и вечерта не можех да се надигна от леглото - отварям си очите, стоя будна 5 мин. и после все едно припадах както си лежа - не помня нищо, не сънувам, събуждам се след известно време и гледам че са минали часове, после пак така ми причерняваше и така около 24 часа. Малкия го взеха в неонатология, защото очевидно не можех да се грижа за него, като се събудих на др. ден реших, че ще стана и ще отида да го видя - отделенията са свързани с дълъг коридор с врати - от едната страна родилно от другата страна неонатология, като станах направих няколко крачки и припаднах в коридора. После когато исках да го видя идваше санитарка и с инвалиден стол ме водеха при него .
Раждах при завеждащия отделение, той се падна на смяна, много еродиран човек, въобще не беше "захлюпен", знаеше за Таласамията и не се опита да ме тъпче с желязо. Свърза се с моята хематоложка и се бяха разбрали какво да ми дават - слагаха ми инжекции В12 по 3 пъти на ден и взимах таблетки през устата. На 7-мия ден ни изписаха.
Дано не звучи страшно, но това беше моето преживяване, казвам си го без да ти спестявам нищо, защото аз и преди съм го казвала - изобщо не очаквах, че ще се случи така, бях много позитивно настроена и когато стана така, че не можех да си взема детето, да стана от леглото - емоционалния шок за мен беше много силен, все едно някой ми заби такъв шамар, че дълго не можех да се опомня....а каква следродилна ме тресеше не мога да ти опиша. Та мисълта ми е, че ако вместо всички да ми казват как всичко ще е "наред", някой ми беше казал как реално стоят нещата, мисля си, че щях да бъда по-подготвена емоционално, а не да очаквам цветя и рози на финала....

# 18
  • Мнения: 20 172
На мен ми беше 85 през по-голямата част от бременността, д-р Кирова в Пловдив успя да ми го вдигне до 92 преди да родя и всъщност с толкова влезнах да раждам. Пиех Герисан, Топ Левюр и още неща, които в момента не се спомням.
За раждането няма проблем - като дойде момента се мобилизираш и нещата се случват. След това идва големия проблем. Първо не можах да стана от "леглото-магаре" в родилна зала. Другите мами на 2 часа и ги качваха, а аз в момента в който се надигнех и ми причерняваше толкова много, че нищо не виждах пред очите си и пак си лягах. Накрая ме качиха в стаята, през целия ден и вечерта не можех да се надигна от леглото - отварям си очите, стоя будна 5 мин. и после все едно припадах както си лежа - не помня нищо, не сънувам, събуждам се след известно време и гледам че са минали часове, после пак така ми причерняваше и така около 24 часа. Малкия го взеха в неонатология, защото очевидно не можех да се грижа за него, като се събудих на др. ден реших, че ще стана и ще отида да го видя - отделенията са свързани с дълъг коридор с врати - от едната страна родилно от другата страна неонатология, като станах направих няколко крачки и припаднах в коридора. После когато исках да го видя идваше санитарка и с инвалиден стол ме водеха при него .
Раждах при завеждащия отделение, той се падна на смяна, много еродиран човек, въобще не беше "захлюпен", знаеше за Таласамията и не се опита да ме тъпче с желязо. Свърза се с моята хематоложка и се бяха разбрали какво да ми дават - слагаха ми инжекции В12 по 3 пъти на ден и взимах таблетки през устата. На 7-мия ден ни изписаха.
Дано не звучи страшно, но това беше моето преживяване, казвам си го без да ти спестявам нищо, защото аз и преди съм го казвала - изобщо не очаквах, че ще се случи така, бях много позитивно настроена и когато стана така, че не можех да си взема детето, да стана от леглото - емоционалния шок за мен беше много силен, все едно някой ми заби такъв шамар, че дълго не можех да се опомня....а каква следродилна ме тресеше не мога да ти опиша. Та мисълта ми е, че ако вместо всички да ми казват как всичко ще е "наред", някой ми беше казал как реално стоят нещата, мисля си, че щях да бъда по-подготвена емоционално, а не да очаквам цветя и рози на финала....
Браво, много добре си го написала. Само да вметна, че и аз бях като теб и един месец не можех да ставам от леглото след раждането, и без да съм с анемия.

# 19
  • Мнения: 58
TDI благодаря, че ми разказа как е минало, за да знам какво да очаквам. наистина съм притеснена, но както се казва връщане няма и трябва да се справя! Дано всичко е наред.

# 20
  • Мнения: 330
Аз също съм таласемия- моята е бета. Първите ми раждания бяха съвсем нормални, дано и сега е така. Може би зависи от случая.
Със желязо не бързайте да се тъпчете- идете при хематолог. Направете си допълнителни изследвания. Задължително се изследва и партньора. Аз като си знаех, още преди да се оженим го водих в София да го боцкат. Даже и децата вече сме изследвали. Но аз си имам и стабилен хематолог тук, колкото и невероятно да звучи.

# 21
  • Мнения: 643
Здравейте и от мен.  Hug Бременна съм в 8г.с. и хемоглобина ми е 108. Винаги ми е бил нисък, между 103 и 108. Тъй като ми се гади от таблетките Малтофер фол, взимам Феро- градумет. Някой пил ли е  от тях да изкаже мнение? Благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 62
Здравейте
Аз също съм с таласемия и на мен хемоглобина ми е много нисък. Беше 67, но с 20 инжекции В12 ми се вдигна до 75. В момента съм в 8 месец и незнам колко още може да се вдигне до раждането. Искам да попитам след самото раждане правят ли се някакви изследвания и следи ли се хемоглобина преди да те изпишат от болницата?

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Искам да попитам след самото раждане правят ли се някакви изследвания и следи ли се хемоглобина преди да те изпишат от болницата?
Да.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Правят, да. Ако има проблем съответно се вземат мерки.

# 25
  • Мнения: 1 464
преди 3 дни ходих на изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е нисък, т.е. липса на желязо. От там доктора ми изписа Малтофор Фол, което е желязо (100 мг.)(още желязо, а аз си мислих, че са се оцветили от предозиране  Shocked )Така че, въпросния цвят на изпражненията няма да се промени, но до следващите изследвания, за да се види дали се е покачил хемоглобина има още 20 дни, през които доктора каза да пия хапчетата. Та въпроса ми е: Това, че са тъмни означава ли нещо, води ли до нещо или просто са си тъмни???


С хемоглобин 82 съм.Това, че е нисък, не означава липса на желязо.При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.За изпражненията няма никакъв проблем-докато приемаш желязо, ще са с такъв цвят.

# 26
  • Мнения: 123
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 20 172
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

# 28
  • Мнения: 1 464
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

Извинявам се, не съм видяла, че въпросът е към мен!
Истината е, че не знам каква е причината за моята, защото при майка ми и баща ми няма открита такава.Майка ми има желязодефицитна анемия, повлияваща се добре от прием на продукти, съдържащи желязо.Като ми я откриха, ме питаха дали имам роднини от Африка  Laughing
И да имам, не знам, така че ще видим къде е причината.

# 29
  • Мнения: 20 172
При мен е таласемия и приема на желязо не само, че не помага, но и вреди.
А каква е причината за таласемията ти?

Питам, защото ме вълнува тази тема,
и аз съм с нисък хемоглобин, желязото ми е в норма, но ми предпистват желязо.  Rolling Eyes
Причината е генетична, наследява се от родител.

http://www.dnes.bg/health/2012/05/10/talasemiia-po-specifichnata-anemiia.158474

Извинявам се, не съм видяла, че въпросът е към мен!
Истината е, че не знам каква е причината за моята, защото при майка ми и баща ми няма открита такава.Майка ми има желязодефицитна анемия, повлияваща се добре от прием на продукти, съдържащи желязо.Като ми я откриха, ме питаха дали имам роднини от Африка  Laughing
И да имам, не знам, така че ще видим къде е причината.
Не съм много наясно, при нас е от баба-син-внучка. А дали може да не се изрази в единия от преносителите на гена ,не знам. Явно трябват повече изследвания което с оглед на здравеопазването в момента едва ли ще стане, но да те питат за роднини от Африка е върха на смехорията Laughing
В статията към която дадох линк пише че " Таласемията се среща по-често при италианците, гърците, както и при населението в Средния Изток, Азия и Африка. "
Нашата баба има роднини от Беломорска Тракия някъде, та от там ни е таласемииката.

# 30
  • Мнения: 1 464
Аз ще си чакам резултатите седмица-две и после ще споделя!Ами питаха ме да, нищо че съм бяла  Laughing

# 31
  • Мнения: 20 172
Аз ще си чакам резултатите седмица-две и после ще споделя!Ами питаха ме да, нищо че съм бяла  Laughing
Ми при положение, че е най- логично да те питат дали имаш гърци или италианци в родата, те са решили африканци....нещо на майтап са го ударили Grinning  Но недей да пиеш желязо преди да са ти излязли резултатите.

# 32
  • Мнения: 1 464
Ми при положение, че е най- логично да те питат дали имаш гърци или италианци в родата, те са решили африканци....нещо на майтап са го ударили Grinning  Но недей да пиеш желязо преди да са ти излязли резултатите.

Ааа не, никакво желязо  Naughty
В началото като не се знаеше какво е, ме тъпчеха с желязо, но тъй като не се повлиявах, се оказа таласемия и се спря с приема му.

# 33
  • Мнения: 20 172
Ми при положение, че е най- логично да те питат дали имаш гърци или италианци в родата, те са решили африканци....нещо на майтап са го ударили Grinning  Но недей да пиеш желязо преди да са ти излязли резултатите.

Ааа не, никакво желязо  Naughty
В началото като не се знаеше какво е, ме тъпчеха с желязо, но тъй като не се повлиявах, се оказа таласемия и се спря с приема му.
А, нещо не съм догледала, поста е бил на maminka23. Laughing Маминке, никакво желязо преди изследвания.

# 34
  • Мнения: 123
Маминке, никакво желязо преди изследвания.
Пуснах си изследване за желязо + ЖСК и се оказа, че желязото ми е в норма.
Но АГ ми каза, че въпреки добрия резултат - трябва да пия ампулите с желязо!
Мислех, че ще ме пратят на изследване за витамин Б12, но не стана така....

# 35
  • Мнения: 1 464
Щом желязото ти е в норма, какъв е смисъла от приема на такова?Ако можеш, се консултирай с още някой лекар.

# 36
  • Мнения: 123
I ♥ , така и ще направя...
Иначе АГ ми каза, че трябва да пия ампулите с желязо, защото имам "анемия на бременността",
НО аз съм наясно, че анемията не е само една..... тоест причините са различни..... липса на желязо, или на витамин Б12, или нещо друго.....
 

# 37
  • Мнения: 20 172
I ♥ , така и ще направя...
Иначе АГ ми каза, че трябва да пия ампулите с желязо, защото имам "анемия на бременността",
НО аз съм наясно, че анемията не е само една..... тоест причините са различни..... липса на желязо, или на витамин Б12, или нещо друго.....
 
М да, гледат да си спестят изследвания. Просто му обясни на лекаря, че искаш да ти се направят изследвания да се разбере дали не е таласемия. Да разбере че си по-наясно с нещата и да не те претупва. Само, че не знам какво се покрива от здравната каса.

# 38
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Не съм много наясно, при нас е от баба-син-внучка. А дали може да не се изрази в единия от преносителите на гена ,не знам.
Нашата баба има роднини от Беломорска Тракия някъде, та от там ни е таласемииката.

Чак се зачудих дали не сме рода  Mr. Green  При нас картинката е абсолютно идентична.

Не се предава задължително, брат ми няма таласемия, първороден е. Аз имам и Таласемия и липса на Глюкозо-6-фосфат и прегъната жлъчка... всички екстри на фамилията от двете страни  bowuu

Борис го водих лятото да го изследваме, но не можаха да кажат със сигурност, по-скоро няма, но догодина ще му правим пак изследвамия.

Мен са ме установили на 20 дни с проба на костен мозък, някакъв д-р си е правил дисертацията с моя случай  Laughing  е и двамата сме спечелили, защото айде таласамията иди-дойди ама това, че не мога да пия 80% от продаваните лекарства в аптеката си е добре да се знае от рано  Peace

# 39
  • Мнения: 20 172
Не съм много наясно, при нас е от баба-син-внучка. А дали може да не се изрази в единия от преносителите на гена ,не знам.
Нашата баба има роднини от Беломорска Тракия някъде, та от там ни е таласемииката.

Чак се зачудих дали не сме рода  Mr. Green  При нас картинката е абсолютно идентична.

Не се предава задължително, брат ми няма таласемия, първороден е. Аз имам и Таласемия и липса на Глюкозо-6-фосфат и прегъната жлъчка... всички екстри на фамилията от двете страни  bowuu

Борис го водих лятото да го изследваме, но не можаха да кажат със сигурност, по-скоро няма, но догодина ще му правим пак изследвамия.

Мен са ме установили на 20 дни с проба на костен мозък, някакъв д-р си е правил дисертацията с моя случай  Laughing  е и двамата сме спечелили, защото айде таласамията иди-дойди ама това, че не мога да пия 80% от продаваните лекарства в аптеката си е добре да се знае от рано  Peace
Така е, не се предава задължително. При нас сина от схемата има брат, и нито той нито децата му имат таласемия. Но ме учуди поста на съфорумката която каза, че майка и и баща и нямат, а тя има Thinking
Леле...това за лекарствата..направо не знам какво да кажа.  Peace

# 40
  • Мнения: 1 464
Но ме учуди поста на съфорумката която каза, че майка и и баща и нямат, а тя има Thinking


И мен ме учуди, ама на.Мама и тате без, а аз съм с късата клечка.

# 41
  • Мнения: 20 172
Но ме учуди поста на съфорумката която каза, че майка и и баща и нямат, а тя има Thinking

И мен ме учуди, ама на.Мама и тате без, а аз съм с късата клечка.
Не съм толкова компетентна по въпроса, но ми се струва малко невероятно. Simple Smile Хематолога какво каза, възможно ли е?

# 42
  • Мнения: 1 464
Но ме учуди поста на съфорумката която каза, че майка и и баща и нямат, а тя има Thinking

И мен ме учуди, ама на.Мама и тате без, а аз съм с късата клечка.
Не съм толкова компетентна по въпроса, но ми се струва малко невероятно. Simple Smile

Ама нали и аз това казвам  Laughing
Доктора и той нищо не каза, освен въпроса за роднините от Африка.Ще питам и друг, може някъде по средата да е останала истината.

# 43
  • Мнения: 20 172
Но ме учуди поста на съфорумката която каза, че майка и и баща и нямат, а тя има Thinking

И мен ме учуди, ама на.Мама и тате без, а аз съм с късата клечка.
Не съм толкова компетентна по въпроса, но ми се струва малко невероятно. Simple Smile

Ама нали и аз това казвам  Laughing
Доктора и той нищо не каза, освен въпроса за роднините от Африка.Ще питам и друг, може някъде по средата да е останала истината.

Ако ти е важно и ако си от София, таласъма в къщи похвали хематолога в Дженерали. Първият човек който му обърнал внимание и му обяснил подробно всичко.

# 44
  • Мнения: 1 464
Благодаря!Може като се прибираме в БГ зимата, да се обърна за мнение и там.Би ми се искало поне някой да обясни нещо повече, а не "Таласъм си, оправяй се!"  Grinning

# 45
  • Мнения: 20 172
Благодаря!Може като се прибираме в БГ зимата, да се обърна за мнение и там.Би ми се искало поне някой да обясни нещо повече, а не "Таласъм си, оправяй се!"  Grinning
Е значи това е точният човек newsm10
Явно там където си, нямат много таласъми Laughing

# 46
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Може майката и бащата да са само носители без да се е проявила при тях. Това сме го учили по биология. Сега ще се опитам да обясня:
А= здрав алел (така се нарича носителя на генетичен материал)
а= на Таласъм-ски алел

Значи имаме следното:
баба   дядо         
аа       АА           

родители:

майка : варианти: Аа, АА, аа

баба      дядо
Аа        Аа

баща: Аа,АА, аа

събират се мама и тате със следните показатели:

Аа + Аа - и при двамата не се проявява, но са носители

вариант за децата:  Аа, АА, аа

Само вариант "аа" = Таласемия

Това е само един от вариянтите, т.е. средно шансът при здрави родители и носители от баба и дядо е 50:50, при само един носител в семейството е 25%, ако искаш кръстосай и останалите да видиш какво се получава.

При родители "аа" + "аа" = летален завършек - няма бебе.

Туй то...  спмени от моите познания по биология за 9-ти клас .

Преди да родя си ги припомнях, защото се опитвах да изчисля вероятността Борис да е синеок. Е, синеоко е детето  Party

# 47
  • Мнения: 643
Катенце моят хемоглобин е 106 и днес лекарката каза, че има съмнение за таласемия. Но каза също и да поизчакаме малко....  Rolling Eyes

# 48
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Катенце моят хемоглобин е 106 и днес лекарката каза, че има съмнение за таласемия. Но каза също и да поизчакаме малко....  Rolling Eyes

По принцип по време на бременност е нормално да падне. Ако слезе под 100 вече може да се притеснява за таласемия, но дотогава смятам, че си е в нормите  Peace

# 49
  • Мнения: 643
Катенце моят хемоглобин е 106 и днес лекарката каза, че има съмнение за таласемия. Но каза също и да поизчакаме малко....  Rolling Eyes

По принцип по време на бременност е нормално да падне. Ако слезе под 100 вече може да се притеснява за таласемия, но дотогава смятам, че си е в нормите  Peace

В такъв случай, дано да си стои толкова  Praynig

# 50
  • Мнения: 128
Катенце моят хемоглобин е 106 и днес лекарката каза, че има съмнение за таласемия. Но каза също и да поизчакаме малко....  Rolling Eyes

Здравейте и от мен, да ниският хемоглобин и нормални норми на желязо и ЖСК, не означава непременно таласемия. Аз съм с нисък хемоглобин по принцип, не само по време на бременност и скоро си направих изследването, което показа, че нямам таласемия.

Доколкото знам, това изследване се прави само в хематолгията в дървеница, насочи ме доц. Хаджиев от александровска. Ако някой има нужда от консултация, може д апробва при него. За сега съм била 2 пъти при него и ми прави добро впечатление.

# 51
  • Мнения: 6
Здравейте,
Аз също съм с нисък хемоглобин от преди бременността. Желязото ми е към горна граница, което не значи непременно таласемия. Оказа се доста ниско ниво на вит. Б12. Хематоложката ми обясни, че е в следствие на честите инфекции на бъбреците- аз съм с пиелонефрит. Така, че е хубаво преди да се вземат някакви лекарства или да се дават диагнози първо лекарите да пуснат всички необходими изследвания. Peace

# 52
  • Мнения: 20 172
Така, че е хубаво преди да се вземат някакви лекарства или да се дават диагнози първо лекарите да пуснат всички необходими изследвания. Peace

Точно така, обаче като гледам, май повечето доктори гледат да си ги спестят, за което не са виновни те, де.

# 53
  • велико търново
  • Мнения: 190
моя хемоглубин преди месец и половина беше 104 докторката ми изписа витамини праг....нещо такова едни 4ервни такива ама сега си правих изследвания и днес ги взех паднал е на 98,трябва ли да се плаша?

# 54
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
моя хемоглубин преди месец и половина беше 104 докторката ми изписа витамини праг....нещо такова едни 4ервни такива ама сега си правих изследвания и днес ги взех паднал е на 98,трябва ли да се плаша?

Аз съм с 86 и ми казаха, че за бременна таласъмичка съм 6   Laughing

Сега сериозно, ако се притесняваш, отиди на лекар  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,моят хемоглобин преди месец в 13 седмица беше 104 и док. ми каза че от много рано съм го свалила и ми изписа Малтофер.Сега месец по късно пада още и вече е 98.Дали да направя и аз консултация с хематолог и бихте ли ми препоръчали някой добър в София?

# 56
  • Мнения: 1 064
Искам да ви кажа да не вярвате веднага на такива заключения, особено ако идват от личния лекар. Заради нисък хемоглобин и на мен, и на дъщеря ми ни сложиха диагноза таласемия. Когато стигнахме до хематолог, той се възмути. И при двете няма такова нещо. 

# 57
  • Мнения: 1 103
Случайно открих темата,моят хемоглобин нормално е 100,комплект с ниско кръвно и като бременна пих последния месец желязо,понеже на доктора му се видя доста нисък,ефект от него не видях,раждах секцио с хемоглобин 86,ей ма на,здрава съм!Не се шашкайте толкова и не го мислете!Обаче сега аз реших да си направя такова изследване за Таласемия!

# 58
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Liliq_Zlatna, лично при мен въпроса не е с колко хемоглобин ще родя, а факта, че не се чувствам добре  Peace В този ред на мисли ми е шашкането, а това дали ще се живее или мре след раждането...от сега казвам - Божа работа  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 103
Katencetoo силно гуш имаш от мен,всичко ще отмине! Hug Hug Hug

# 60
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Liliq_Zlatna, лично при мен въпроса не е с колко хемоглобин ще родя, а факта, че не се чувствам добре  Peace В този ред на мисли ми е шашкането, а това дали ще се живее или мре след раждането...от сега казвам - Божа работа  Laughing

Пиеш ли нещо за ниския хемоглобин?

# 61
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Liliq_Zlatna, лично при мен въпроса не е с колко хемоглобин ще родя, а факта, че не се чувствам добре  Peace В този ред на мисли ми е шашкането, а това дали ще се живее или мре след раждането...от сега казвам - Божа работа  Laughing

Пиеш ли нещо за ниския хемоглобин?



От тази седмица започнах инжекции Б12 след неуспешен прием на Сорбифер, Феро-фолгама и Малтофер  Peace

# 62
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Момичета, говорете с АГ-тата си. Особено, ако не се чувствате добре в следствие на ниския хемоглобин. Нека ви прати и на хематолог, ако е нужно. Не винаги ниският хемоглобим при бременност води до таласемия, но все пак трябва да се види от специалист.

Аз лично бях с много нисък през цялата бременност, стигнах до 80, а от 5-я месец бях на феро фолагама. Но аз се чувствах чудесно, никога не ми е прилошавало.

1 месец след раждането вече всичко си беше на мястото. 

# 63
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Откриха ми таласемията преди има-няма 15 години съвсем случайно. Никога не съм се чувствала зле. Сега за първи път ми е толкова отпаднало и отнесено, че мога права да заспя. Като тръгна да излизам, обувам едната обувка, сядам почивам 5мин. и почвам с другата, пак почивка 5 мин. и така. АГ-то ми каза да се свържа с хематоложката си и единодушно решиха Б12 и да ви кажа от една инжекция живнах. Дано и занапред е така  Hug

# 64
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Откриха ми таласемията преди има-няма 15 години съвсем случайно. Никога не съм се чувствала зле. Сега за първи път ми е толкова отпаднало и отнесено, че мога права да заспя. Като тръгна да излизам, обувам едната обувка, сядам почивам 5мин. и почвам с другата, пак почивка 5 мин. и така. АГ-то ми каза да се свържа с хематоложката си и единодушно решиха Б12 и да ви кажа от една инжекция живнах. Дано и занапред е така  Hug

Б12 помага, ще се почувстваш по-добре, ще видиш  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 8
На мен ми изписаха ампули Тотема,някоя от вас пила ли ги?Док каза че ако и те не помогнат минавам и аз на  Б12.

# 66
  • Мнения: 7
А какво да кажа аз ,като моя хемоглобин е 85 и се чувствам като парцал.

# 67
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Използвам възможността да се похваля, че от 78 през август, хемоглобина ми вече е 95, билирубина ми от 67, вече е 17  Party

Целта ми е до декември да стигна 110 хемоглобин и да задържа билирубина

Последна редакция: пт, 18 окт 2013, 10:33 от AnMary

# 68
  • Мнения: 7
Ето малко  полезна информация.                                                                                                                                                     Нормата на хемоглобина е 135 до 160 г/л при мъжете и 120-140 г/л при жените.

За да се повиши ниският хемоглобин и да бъде задържан той впоследствие в норма, е необходимо с храната да се набавят по

1,5 мг желязо на ден. Тъй като се оказва, че организмът усвоява едва 10% от веществото, то дневната доза всъщност е около 15 мг. Откъде да си набавим този ценен микроелемент?

Основният и най-лесен начин е това да става чрез правилен хранителен режим.

Диетолозите отдавна са съставили списък с продуктите, които имат високо съдържание на желязо. Особено важни в този списък са месните субпродукти или с други думи карантията - дроб, бъбреци, език. След това идват храни като фасула, шоколада, гъбите, някои видове риба като скумрията, сардината, рибния хайвер, горските плодове като черната боровинка. В тях наистина се съдържа значително количество желязо, около 4 мг на 100 грама. От 2 до 4 мг пък съдържат телешкото, овчето и заешкото месо, яйцата, ябълките, крушите, спанакът, орехите. При нисък хемоглобин се препоръчва и консумацията на повече храни с умерено съдържание на желязо. Такива са свинското и пилешкото месо, варените колбаси.

Сравнително по-скромни количества от повишаващия хемоглобина микроелемент се съдържат в по-леките риби, меда, тиквата, сливата, прасковите, лимоните, черешите, гроздето, вишните.

А най-малко го има в млякото, сметаната, изварата, портокалите и мандарините.

Храните, богати на калций, рязко снижават усвояването на желязото. Така че, когато трябва да си повишите хемоглобина, поне временно се налага да се откажете от млякото и млечните продукти. Ако това ви е абсолютно невъзможно, добре е да приемате богатите на желязо и на калций храни в различно време.

Кафето и чаят също не действат благоприятно на усвояването на желязото. Затова не бива да се пият по време и след хранене. Витамин С обаче е съюзник на страдащите от този проблем, затова е добре да се поглъща повече портокалов и доматен сок, а към храната да се добавя изцеден лимон, сладък червен пипер, лук и салата.

Пшеницата и другите зърнени храни също пречат на навлизането на желязото в организма и се препоръчва месото да се яде без хляб или макарони, а като гарнитури да се избират картофите, зеленият грах, зелето, фасулът и други зеленчуци.

Анализът на хемоглобина в кръвта освен това е необходим и важен етап от диагностиката на различни заболявания. Разбира се, само този анализ не е достатъчен, но той откроява възможните нарушения в дейността на организма и показва дали са необходими допълнителни изследвания.

# 69
  • Мнения: X
Аз от опит знам, че нисък хемоглобин по време на бременност, с правилно хранене не се повишава. Първата бременност уж така щяхме да го вдигаме, че накрая отидох да раждам с 86. Да не казвам колко падна след секциото и колко проблеми имах.

# 70
  • Мнения: 7
Да ама и само с медикаменти не става .

# 71
  • Мнения: 128
Здравейте,

Елена Ди аз пък успях да вдигна хемоглобина с храна или по-скоро с фрешове всеки ден  от червено цвекло, ябълки, моркови, джинджифил и лимон. Е не беше нещо драматично около 100 беше, но го докарах до 120. Може би е въпрос на организъм, аз не бих отрекла с лека ръка храната като средство за повишаване на хемоглобина.

# 72
  • Мнения: X
Не само с медикаменти, но не може да се разчита само на храната. Говоря за жени с наистина нисък хемоглобин, тези, които са на долната граница може да става и само с храна.

# 73
  • Мнения: X
TINN, ти сама казваш, че си била около 100 (по думите ти оставам с впечатление, че е бил над 100) , предполагам последните 1-2 месеца. Ако в 4 месец ти излезе 105-6, в 5-ти падне до 100 и надолу е абсурдно да чаках без медикаменти да го вдигнеш.

# 74
  • Мнения: 128
ами беше между 85-100. И моят лекар ме заплаши  Simple Smile, че ако не успея да го вдигна, ще ми изпише някакъв медикамент, а аз имах толкова други неща, заради други проблеми, че само това ми липсваше. Тогава бях 4-5 месец. И така, дали случайно или не, успях да го видгна на 110-112 и да го задържа. Опитвах се да се храня с храни богати на желязо, но според мен фреша беше най-ефикасен (най-вече червеното цвекло).

# 75
  • Мнения: X
Първо казваш, че не е било нещо драстично, после в 4-5 месец- 85-100. Това си е драстично за толкова ранен етап.
След това казваш, че си го вдигнала до 120, а във втория пост до 110-112.
Има разлика огромна.
Ако наистина от 85 си го вдигнала и задържала да 120, това си е абсолютно постижение и сигурно са единиците бременни, които са успели.

# 76
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ехе, то човек да не побутне темата  Laughing

За хранителния режим - да ви кажа, че няма кой знае какво значение според мен. Аз съм вегетарианка и не консумирам месни продукти, но желязото ми е ОК

Ако наистина от 85 си го вдигнала и задържала да 120, това си е абсолютно постижение и сигурно са единиците бременни, които са успели.

С предната си бременност и аз успях, но след раждането бях в изходна позиция. Разбира се отново беше с медикаменти, а не с хранителен режим  Peace

# 77
  • Мнения: X

Ако наистина от 85 си го вдигнала и задържала да 120, това си е абсолютно постижение и сигурно са единиците бременни, които са успели.

С предната си бременност и аз успях, но след раждането бях в изходна позиция. Разбира се отново беше с медикаменти, а не с хранителен режим  Peace
Само с храна ли?
И сигурна ли си, че наистина ти е бил висок?
Защото и аз уж наблягах на храните, уж изследванията ми показваха чудесни стойности, а като ме приеха в болницата за раждане и ми пуснаха изследвания- ШОК- 86. А дни преди това от лабораторията отчиташе стойности 115-120.

# 78
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
С предната си бременност и аз успях, но след раждането бях в изходна позиция. Разбира се отново беше с медикаменти, а не с хранителен режим  Peace
Само с храна ли?
И сигурна ли си, че наистина ти е бил висок?
Защото и аз уж наблягах на храните, уж изследванията ми показваха чудесни стойности, а като ме приеха в болницата за раждане и ми пуснаха изследвания- ШОК- 86. А дни преди това от лабораторията отчиташе стойности 115-120.

Написала съм "а НЕ с хранителен режим" и както казах, според мен храната няма отношение - аз червено цвекло не ям заради проблеми със стомаха и жлъчката, месо и месни продукти също не консумирам.
Пазя си документацията - трябва да отида да проверя колко ми е бил на първите изследвания тогава, говоря за първата си бременност, но влезнах да раждам със 112, ако не се лъжа, пак трябва да проверя, но не ми се става честно казано, мисля, че започнах от около 85...
Сега имам по-ясни спомени  Laughing  започнах от 78, преди това се услушвах, но когато се почувствах наистина зле - беше ми отпаднало, нямах сили да стана от леглото, спеше ми се нон-стоп, не можех една пералня да пусна, забравях и бях абсолютно разсеяна, та отидох на хематолог най-накрая. За 2 месеца на В12 веднъж седмично 1000 единици, герисан, супле маман и фолиева от канадската, хемоглобина ми се вдигна до 95. Сега продължавам със същото лечение и се надявам да го вдигна като предния път до 100-110  Peace
Но всичко това е с лекарства, НЕ с хранителен режим. Да не говорим, че заради жлъчката съм само на хляб, картофи и ориз  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: X
Значи си пила лекарства.
Това казвах и аз, че само с хранителен режим почти е невъзможно да се вдигне.
Но някои писаха, че са успяли, после се включи и ти и не разбрах от кои си. Grinning
Затова те питах, да не би само аз да не успявам с храна.

# 80
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Но някои писаха, че са успяли, после се включи и ти и не разбрах от кои си. Grinning
Затова те питах, да не би само аз да не успявам с храна.

 Joy  ааа няма нищо... не, не на химия съм и аз  Laughing  

важното е да работи, в крайна сметка ако не се възползваме от постиженията на медицината какъв би бил смисъла от тях  Peace

А ти какво взимаш?

# 81
  • Мнения: X
За сега Пренатал, ама подозирам, че след 2 седмици ще мина на нещо по- хард.
Първата бременност ми бяха изписали Малтофер, но не ги пих, защото ми ставаше лошо от тях.
После като родих ги пих 3 месеца и ме вдигнаха на крак за нула време.

# 82
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За сега Пренатал, ама подозирам, че след 2 седмици ще мина на нещо по- хард.
Първата бременност ми бяха изписали Малтофер, но не ги пих, защото ми ставаше лошо от тях.
После като родих ги пих 3 месеца и ме вдигнаха на крак за нула време.

А при теб на какво се дължи ниския хемоглобин? Изследвала ли си се? Аз последния път като бях в Пловдив имаше още едно бременно момиче, цял живот пила желязо и не помага, накрая решила да дойде при моята докторка, обаче тя така на сляпо не лекува изпрати я в лабораторията да се изследва и накрая се оказа Таласамия.  Peace

# 83
  • Мнения: X
Не са ме изследвали, но при мен проблема се появява само като съм бременна. Иначе нямам никакъв проблем.

# 84
  • Мнения: 168
Не са ме изследвали, но при мен проблема се появява само като съм бременна. Иначе нямам никакъв проблем.
аз пък се надявам евентуална бременност малко да ми оправи хемоглобина, че иначе нито медикаменти, нито храна го оправят, нито пък и двете заедно Praynig

# 85
  • Мнения: X
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.

# 86
  • Мнения: 168
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.
напротив - има и този случай е моят!
доказа се, че губя много кръв при месечното неразпложение, не може да се регулира сега (ако искам деца все още) и затова една бременност ще ме спаси. Praynig
Лекарствата не помагат, защото колкото и да пия (над 400 мг желязо дневно + храна) помогна да не падне желязото под 3 и хемоглобина под 90.
Просто исках да споделя, че няма еднакви  случаи и не всичко може да се сложи под един знаменател Hug

# 87
  • Мнения: X
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.
напротив - има и този случай е моят!
доказа се, че губя много кръв при месечното неразпложение, не може да се регулира сега (ако искам деца все още) и затова една бременност ще ме спаси. Praynig
Лекарствата не помагат, защото колкото и да пия (над 400 мг желязо дневно + храна) помогна да не падне желязото под 3 и хемоглобина под 90.
Просто исках да споделя, че няма еднакви  случаи и не всичко може да се сложи под един знаменател Hug
Хм, наистина не знаех, че има такива случаи.
Някакво заболяване ли е?

# 88
  • Мнения: 168
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.
напротив - има и този случай е моят!
доказа се, че губя много кръв при месечното неразпложение, не може да се регулира сега (ако искам деца все още) и затова една бременност ще ме спаси. Praynig
Лекарствата не помагат, защото колкото и да пия (над 400 мг желязо дневно + храна) помогна да не падне желязото под 3 и хемоглобина под 90.
Просто исках да споделя, че няма еднакви  случаи и не всичко може да се сложи под един знаменател Hug
Хм, наистина не знаех, че има такива случаи.
Някакво заболяване ли е?

да майката природа ме е дарила с обилен и продължителен цикъл (от 7 до 10 дена), които не се влияе от нищо Rolling Eyes Борих се 2 години, изследвах се за какво ли не, но няма шанс, поне засега Peace
Дори последния път в хематологията видях жена на около 55 г., която при рутинни изследвания вижда че желязото е 1 - нищо и нямаше изглеждаше жизнена и не усещала нищо  newsm78 така че хора всякакви

# 89
  • Мнения: X
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.
напротив - има и този случай е моят!
доказа се, че губя много кръв при месечното неразпложение, не може да се регулира сега (ако искам деца все още) и затова една бременност ще ме спаси. Praynig
Лекарствата не помагат, защото колкото и да пия (над 400 мг желязо дневно + храна) помогна да не падне желязото под 3 и хемоглобина под 90.
Просто исках да споделя, че няма еднакви  случаи и не всичко може да се сложи под един знаменател Hug
Хм, наистина не знаех, че има такива случаи.
Някакво заболяване ли е?

да майката природа ме е дарила с обилен и продължителен цикъл (от 7 до 10 дена), които не се влияе от нищо Rolling Eyes Борих се 2 години, изследвах се за какво ли не, но няма шанс, поне засега Peace
Дори последния път в хематологията видях жена на около 55 г., която при рутинни изследвания вижда че желязото е 1 - нищо и нямаше изглеждаше жизнена и не усещала нищо  newsm78 така че хора всякакви
Добре, де, може да прозвучи глупаво , ама....
Чета, че при жените, които пият противозачатъчни или са със спирала, след 2-3 месеца цикъла почти изчезва.
В твоя случай нещо такова не би ли свършило работа?

# 90
  • Мнения: 168
Какво се надяваш? При бременност да ти се вдигне по принцип ниския хемоглобин. Няма такъв случай.
напротив - има и този случай е моят!
доказа се, че губя много кръв при месечното неразпложение, не може да се регулира сега (ако искам деца все още) и затова една бременност ще ме спаси. Praynig
Лекарствата не помагат, защото колкото и да пия (над 400 мг желязо дневно + храна) помогна да не падне желязото под 3 и хемоглобина под 90.
Просто исках да споделя, че няма еднакви  случаи и не всичко може да се сложи под един знаменател Hug
Хм, наистина не знаех, че има такива случаи.
Някакво заболяване ли е?

да майката природа ме е дарила с обилен и продължителен цикъл (от 7 до 10 дена), които не се влияе от нищо Rolling Eyes Борих се 2 години, изследвах се за какво ли не, но няма шанс, поне засега Peace
Дори последния път в хематологията видях жена на около 55 г., която при рутинни изследвания вижда че желязото е 1 - нищо и нямаше изглеждаше жизнена и не усещала нищо  newsm78 така че хора всякакви
Добре, де, може да прозвучи глупаво , ама....
Чета, че при жените, които пият противозачатъчни или са със спирала, след 2-3 месеца цикъла почти изчезва.
В твоя случай нещо такова не би ли свършило работа?
ами да, това каза АГ-то да си сложа прогестеронова спирала - обаче има едно но... ако искам второ дете, не може да ми я сложи на този етап. Та затова аз първо бременост, та после ще опитаме с прогестерон....
В този дух не слагайте всички под един знаменател - всеки случай е различен и АГ-то знае най-добре Peace

# 91
  • Мнения: 4
Здравейте, аз съм с желязо дефицитна анемия. По указания на хематолог - 2 пъти годишно пия по 1-2 месеца желязо и всичко си влиза в норма. Но сега съм бременна в 5г.с. и днес си направих профилактични изследвания - хемоглобин 134, а желязо 4,8 (при стойности за жени 10,7-32,2). Много ми е странно как така хемоглобина е ок, а желязото е толкова ниско. Звъннах на хематоложката ми, но е извън страната.

Общи условия

Активация на акаунт