През АВГУСТ -2013 г. бебенце ще се роди и много ще ни весели

  • 27 820
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 21
Упс, от много вълнение, че се записвам, съм пропуснала термина - датата, според календара е 23.08.13.
gundie, благодаря предварително за вписването! Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 дек 2012, 01:08 от lepelissima

# 691
  • София
  • Мнения: 2 367
Nikk@rt, аз имах зацапване и леко кървене при предната бременност. Тогава лекарката ми обясни че често се случва в начална бременност и в повечето случаи е в резултат на нисък прогестерон; съответно се изписват прогест
еронови препарати- Дуфастон / утрогестан. Посъветвай се с лекаря си и чакам да кажеш как си

# 692
  • Мнения: 20
Момичета, аз искам да ви питам като мине онзи кулуминационен момент, в който съобщите на половинките си прекрасната новина за двете чертички какво се случва?Остава ли това вълнение в тях за предстоящото или се размива в ежедневието?Аз имам чувството, че само аз се вълнувам, а моето момче сякаш го приема вече за нещо като даденост и не изпитва радостта, вълнението, което и аз, а той го искаше повече от мен дори.Аз планувам, мечтая и искам да говоря за това, а той е на съвсем друга вълна вече.Как е при вас?

# 693
  • Мнения: 1 797


Nikk@rt, при първата си бременност имах зацапване точно след преумора, надявам се, че всичко ще е наред, ако не можеш да идеш на лекар в малкия град, обади се на твоя.

Instinct, мъжете не винаги показват вълнението си, но също го изпитват. Моят специално видимо не се зарадва, но отвреме навреме ме подпитва разни неща, личи си, че го мисли.

# 694
  • Мнения: 20
Графиня фон Вайсвурст, моето момче дори не пита...  Sad
Но може би си права, че те са просто по-сдържани от нас...

# 695
  • Мнения: 4 070
Здравче, според мен това не е притеснително това и най- вероятно се дължи на натоварване, ама и ти с какъв акъл си се разтърчала така сега- да си сядаш на дупенцето и да се възползваш от момента, нека те поглезят малко, дай малко трагично и се направи на жертва. Wink Аз ти стискам палци, но знам,че със сигурност всичко ще е наред. Ще следя темата , чакайки да пишеш. Hug Hug Hug Hug

# 696
  • София
  • Мнения: 2 367
Според мен мъжете осъзнават по- късно какво се случва. Някак понеже не е вътре в тях и са лишени от майчински инстикт им е нужна визуална стимулация. Спомням си на феталната морфология Марков каза на мъжа ми, че ползват 4Д основно за бащите, за да осъзнаят че човечето е реално.

# 697
  • Мнения: 299
  202uu
Съгласна съм!Мъжа ми умираше от кеф,когато бебето започна да рита.Някак си тогава много се промени.Те направо си общуваха.
Instinct_  няма от какво да се притесняваш! Hug

За суеверията да кажа - миналия път съм имала и от признаците за момче, и от тези за момиче.Сега още не мога да преценя.Много се смях за това за бащата,още повече,че при нас се случи точно така,но не го отдавам на пола.
В интернет съм попадала и на разни калкулатори които показват пола,но по всички излизаше,че ще е момиче.

# 698
  • Мнения: 0
Ох момичета и аз се разболях Confused
имам ужасна хрема,всичко ме боли
опитвам се и да кашлям,много съм притеснена
не смея дори капки за нос да си слагам пия
чай от лайка и това е споделете как се лекувате
вие?

# 699
  • Мнения: 137
Nikk@rt,аз също имах зацапване при първата бременност,беше тъмно кафяво и доста повече от няколко капки.Мисля,че е нормално при ранна бременност,но при всяко кървене и зацапване трябва да се обърнеш към лекаря си.Предполагам вече си го направила.Всичко ще е наред Hug

Татковците,наистина не могат още от началото да осъзнаят какво точно се случва,нереално им се струва,още повече,че нито коремчето личи,нито бебчето рита..,дайте им малко време  Hug

maminka999 ,ако не се лъжа парацетамол поне можеш да взимаш newsm78,да кажат по-запознатите майчета.

# 700
  • Мнения: 1 797
Парацетамол може, но пък на мен той за нищо не ми помага.
Маминка, пробвай с лимони и чай (липа и лайка стават), мед, за носа - спрейчета от рода на стеримар. А при всички случаи се консултирай с лекаря си. Той най-добре може да прецени състоянието ти и ако се налага да предпише нещо.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 29
Маминка, аз се лекувам с много течности - сокове, чайове, ама много. Ако имаш сокоизтисквачка - сокът от сурова тиква е много полезен. Като съм болна спирам и месото и млечните продукти. Ако до 2 дни няма подобрение, изцеждам си сока от половин глава лук, изцеждам и сока от половин лимон и го пия. Много е гадно, но помага. За сополите - накисвам в едно малко бурканче зехтин със невен. Престоява така поне 1 нощ. Невенът си го купувам от билковата аптека, би трябвало да го има и в по-големите аптеки. И капя с капкомер по 3 капки във всяка ноздра, 3 пъти на ден, само от зехтина. Това пак е гадно, но като си сложиш капките такова чистене пада, текват едни сополи, излизат едни храчки. Още на следващия ден се усеща подобрението. Стеримар-а на мен лично не ми действа, като си направя аз солена вода с повечко сол, ефекта при мен е много по-голям. В една плоска купичка си слагам вода, разтварям морска сол и заставам над мивката. Смъркам първо с едната ноздра, после с другата. Това пак е много гадно. Аз май само за гадни лекове ти казах  Mr. Green Айде нещо приятно - ако почнеш да кашляш, взимаш една черна ряпа, издълбаваш я от едната страна и я пълниш с пудра захар. Като се разтопи захарта, изпиваш сока. После пак прибавяш пудра захар. Това е приятно  Mr. Green
Ники, аз също имах зацапване предната бременност. Почна в 8 седмица и продължи почти цяла седмица. Пих тогава Дуфастон. Бях се побъркала от притеснение, но се оказа, че доста често се среща. Нищо чудно наистина да е от преумора. И аз си го прося нещо напоследък покрай приготовленията за Коледа, явно трябва повече да внимавам. Като знам колко положителни емоции носи на Ева, как вече всичко разбира, сякаш се зареждам с енергия, но е крайно време да почна да мисля и за 2рото дете.
Много момичета с тъжни истории Sad Толкова битки сте водили Sad Вярвайте, чудото ще се случи!

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
maminka999 за кашлицата казах - на мен много ми помага сок от лук. Гадничко е, но прави  чудеса. Настържи една глава лук, изцеди и пий. Гарантирам успех  Peace
За носа - Стеримар и инхалации и най-важното посети лекарят си, той ще прецени състоянието ти! Пий повече фрешове от портокали и лимони с мед, а така също направи си домашен сироп за кашлица - много е приятен и също помага - 7 лукчета, 7 локума, една глава лук добре измита с люспите, 4-5 счукани ореха с черупките , 1 ябълка със семките и кората и 500 мл вода. Може още да прибавиш липов цвят, ако имаш  Peace Слагаш на котлона да заври! Сиропа е готов, когато като разбъркаш не намериш нито едно останало локумче. Той сиропа се сгъстява. Прецеждаш и пиеш по няколко глътки 3-4 пъти през деня.

Таткото ни е много притеснителен, но не го показва. Днес като търчахме до Плевен, той беше по-разстроен и от мен. Аз бях желязна! Той просто си е такъв! Не обича да говорим за тези неща, но да си призная и аз не обичам! Само като стане напечено като сега - тогава споделям иначе си мълча до дупка.....

Сега да ви разкажа какво стана с мен. Чудо на чудесата. Имам чувството, че съм в третия свят.
Та снощи докато ви напиша, че имам бледо-розово зацапване и поглеждам - кръв. Не много - колкото да се паникьосам. Отиваме до спешното! Родилно отделение е затворило в града преди няколко месеца и специалисти нямат  #2gunfire Прибираме се. Звъня веднага на моя доктор и той ми казва да отивам в патологична бременност. Обяснявам, че не съм в Бургас. Това се случва към 23 часа. Добре, че доктора ми е човек и си вдига телефона по всяко време. Та ме праща на аптеката да си взема Утрогестан. То разбира се на Марко Тотев кога му е вървяло  Mr. Green Оказва се, че в града нямат денонощна аптека. Все пак с мъжо си взимаме такси и решаваме да обиколим аптеките, може пък някоя да работи. Таксиметровият шофьор потвърждава, че няма да намерим отворена аптека по това време, но казва, че е чувал, че има една аптека, чиято собственичка живее в къщата над аптеката и като и звъннеш на звънеца отваряла жената и давала лекарства. Обнадеждени запрашваме на там  #Crazy Съответно жената вече не практикува това, защото я безпокоят през цялата нощ и още оградата беше заключена, но пък прозорците светят. Аз като истински рогат добитък не се отказвам, почвам да викам, да свиркам, да звъня на телефона изписан на вратата на аптеката, но безуспешно.  Cry През това време роднините се опитват да намерят неин мобилен телефон пак безуспешно..... Накрая викам на мъжо ще прескачам оградата, от това зависи живота на бъдещето ми дете, не мога просто да се откажа точно сега. Той ме спря  Naughty Тогава ми хрумва идеята да заобиколя къщата и да огледам за достъпни прозорци, по които могат да се хвърлят снежни топки. Поне сняг бол   Mr. Green Откривам един и се мятам в последни отчаяни опити да привлека внимание... Още след втората ледена топка щорите се вдигат и след умолителните ми сълзи жената се съгласява слиза и ми дава Утрогестана  Praynig Слава на Бога! Как мислите - Стивън Спилбърг би ли направил от този сценарий филм?  Joy
Днес сутринта се грабваме и право в клиниката Авис Медика в Плевен по препоръка на гинеколога ми, който по една щастлива случайност е от там. А Плевен е и най-близкия ми по-голям град.
Има много новини около прегледа там, някои хубави, други не толкова  newsm78
Първо почвам с хубавите - има вече ембрион, при това съвсем живичък. Много ясно на ехографа се видя пулсациите му  Hug 5,3 мм е и отговаря на 6-7 г.с.
Сега лошите - плодния сак е леко деформиран, което на този етап нищо не значело  Thinking
Вижда се под него обаче окръглена формация около 1,5 см, най-вероятно полип. Докторката каза, че най-вероятно полипа предизвиква кървенето, което всъщност днес не беше кървене, а кафеникаво зацапване. И ако не бяха празници щяха да ме оставят в болница, но предвид това, че има празници ми изписа да си пия Утрогестана, и още Дуфастон и Папаверин. И да си почивам много. А, ако имам болки и кървене да отивам направо в болницита. За полипа, каза че има вероятност да изчезне сам като се вдигне матката, но ако не се махне ще трябва да го махат оперативно. Учуди се, че скоро съм била на профилактичен гинекологичен преглед, а този полип не е видян  #Crazy Явно тези профилактики са за отбиване на номера..... И така.... Смятам, че ви отегчих с този разказ, но го споделям, защото смятам, че е важно за всички да знаем, че и най-малкото бледорозово течение не е безобидно.
А другата история трябваше да споделя с някой, просто имах нужда.
Съжалявам, че стана толкова дълго  Hug

Последна редакция: нд, 23 дек 2012, 15:22 от Nikk@rt

# 703
  • Мнения: 35
Здравейте! От няколко дена насам имам едно такова леко и тъпо гадене, все едно сам яла нещо мазно. Сякаш искам да повърна ама не мога. Бихте ли ми казали някакви "елачи" е вече се чудя какво да пийна да не ми е така. Не че се чувствам зле, просто ми е неприятно. И още един въпрос - кога смятате да започнете са се кажете с разни мазила уж да нямаме стрии след раждането? Не знам дали не е рано още? И кои кремове предпочитате?

# 704
  • Мнения: 35
Nikk@rt миличка, дано всичко вече е наред и лошия кошмар от снощи е зад гърба ви. Дано нямаш повече зацаване и този  #2gunfire полип изчезне без оперативна намеса. Стискам палци всичко да е наред!
За съжаление се убеждавам за пореден път, че по време на празници, почивни дни и вечерно време човек НЕ ТРЯБВА да се разболява и да му се налага да потърси лекарска помощ.

Дано всички си изкараме празниците сред семейтвото, без лоши мисли и случки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт