През АВГУСТ -2013 г. бебенце ще се роди и много ще ни весели

  • 27 816
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 622
Astra, благодаря ти мила  Hug Наистина не трябва да се шашкам, но като го гледам този календар и 15-ти ми е ..като догодина   Laughing

# 721
  • Мнения: 68
е то си е догодина- нова година- нов късмет! но пък си в приятно тръпнещо очакване-какво по-хубаво от такова посрещане на празниците Simple Smile

# 722
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен... ,невероятно е да научиш,че си дал шанс за нов живот, колко ли прекрасно е когато дойде момента в който го почувстваш,а след време...дай Боже всичко да е наред и да го гушнеш  Hug И аз съм за 15-ти, не казвам,че не ме е страх,но в крайна сметка...-това ни е призвание...и пак не на всички...за това трябва да го оценим!  Simple Smile

# 723
  • Мнения: 9
Astra, благодаря ти мила  Hug Наистина не трябва да се шашкам, но като го гледам този календар и 15-ти ми е ..като догодина   Laughing


Здравей...  Simple Smile Като гледам ще ставаме мами по едно и също време... живот и здраве, всичко да е по план  Whistling

# 724
  • София
  • Мнения: 622
Astra, благодаря ти мила  Hug Наистина не трябва да се шашкам, но като го гледам този календар и 15-ти ми е ..като догодина   Laughing
Здравей...  Simple Smile Като гледам ще ставаме мами по едно и също време... живот и здраве, всичко да е по план  Whistling

Ще е наред  Hug Кога ти е терминът?

# 725
  • Мнения: 9
Astra, благодаря ти мила  Hug Наистина не трябва да се шашкам, но като го гледам този календар и 15-ти ми е ..като догодина   Laughing
Здравей...  Simple Smile Като гледам ще ставаме мами по едно и също време... живот и здраве, всичко да е по план  Whistling

Ще е наред  Hug Кога ти е терминът?


на 14 август  Hug  Wink

# 726
  • Мнения: 185
Ники, да ти кажа честно правиш глупости- как може да тичаш толкова и да пътуваш при ранна бременност?!? Не искам да те плаша, но аз едната си бременност загубих точно по този начин в 8седмица.
Аз веднъж вече се опитах деликатно да подметна на всички момичета, които безпроблемно са забременели че е добре да отидат рано на лекар, защото обикновено лекарите предписват веднага дуфастон и утрогестан за подпомагане на ембриончето. То при мен може вече да е деформация в мисленето след толкова години по инвитро клиники, но не мога да си представя, Ники, че твоят лекар при първият преглед не ти го е изписал. На много мои познати които са забременели нормално също им го изписват- не съм лекар, не разбирам, но мисля че въобще не е вредно, даже  за мен е препоръчително от закъснението веднага да се слага утрогестан вагинално и да се пие дуфастон- НЕ апелирам към самолечение в никакъв случай,  просто се чудя на лекарите ви. А не мога да разбера и момичета, които отиват в 3 месец на първи преглед- Ники, това и за теб се отнася! Wink
Не си играйте с бъдещето си момичета, и не пестете пари- намерете си добри лекари, макар и в по скъпи клиники. От некадърни лекари съм загубила 3 бременности.  


Напълно подкрепям думите на Аста. От позицията на човек със съдба, сходна на нейната, и на мен ми се струва, че безпроблемното забременяване понякога е причина за подценяване на рисковете.

Желая една топла и щастлива Коледа на всички бъдещи мами и татковци! Нека всички се помолим в Коледната нощ на следващата Коледа да имаме едно здраво, красиво и усмихнато бебе до елхата!  

# 727
  • Мнения: X
Мисля с това да приключа участието си в темата, защото би ми било прекалено натоварващо да чета непрекъснато колко страшно, опасно и рисковано нещо е бременността. Аз самата имам някои притеснения относно сегашната си бременност и имам нужда от позитивно отношение, а не от допълнителни тревоги. Пожелавам на всички весели празници, повече положителни мисли и лека, безпроблемна бременност. Беше ми приятно.  Peace

# 728
  • София
  • Мнения: 622
Алексче,  Hug Съжалявам, ако прекалих с моето шашкане..

Весели празници ви пожелавам   bouquet

# 729
  • Мнения: 68
Явно в този форум някои имат право на мнение други не.
Алексче, ако се върнеш назад в постовете ми ще видиш че няма нищо негативно нито в едно мое мнение. Дори самият факт, че толкова рано пиша в тази тема и съм си сложила лентичка/въпреки увещанията на мои познати да не го правя, защото съм щяла да урочасам нещата-хахаха/ е показателно за поведението ми.
Единственото което си позволих да посъветвам е за избора на добър лекар....не виждам нищо стресиращо в това!!! И ако считаш, че аз и други дами, които са забременели инвитро и приемат определени лекарства не трябва да споделяме в тази тема- ами напишете- "Това е тема САМО за естествено безпроблемно забременели и такива прокажени като жени забременели по трудния начин НЕ приемаме, за да не ни развалят настроението."
Ок, вече ще си наложа цензура на мненията!
Ужасно съм разочарована- друго няма какво да напиша!

# 730
  • Мнения: 3
Мили мами......всяка от нас, която е в очакване на най-щастливия и ценен дар ще преживее всички радости и тревоги по пътя към радостта. Съгласна съм с Алексче, че трябва да бъдем много по-позитивни....и аз преди да вляза тук, не бях и чувала и преживяла така пряко такава мъка, като загубата на невинен живот! За съжаление е част от живота.... Sad
Ще ми се всички да са щастливи, здрави и спокойни ......дано за Коледа да влезе в дома ви всичко това! Желая ви го от сърце  Hug  Praynig
Относно лекарите..добри и не толкова, относно нашето отношение....сериозно и не толкова.....накрая нещата опират до малко или много разум и късмет! Всичко е много индивидуално....някои го наричат съдба....
Ми аз като съм в чужбина.....и не успявам да разбера всичко на 100%, да не говорим да познавам специалистите им....и изследванията им различни от тези в България.... доверявам се напълно..на тях и късмета ми...спокойна съм и вярвам, че всичко ще бъде наред..защото накрая това е и единственото, което зависи от мен! Не че се оплаквам...личен избор. Но исках да кажа, че позитивизма и вярата винаги ще помогнат повече! Весели празници!  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 185
Алексче, никой в тази тема не е казал, че бременността е нещо страшно, опасно и рисковано. Мисля, че всички й се радваме безмерно! Лично аз казах, че има рискове, свързани с бременността, което не мое субективно мнение, а обективната истина.

Аста е дала ценни, адекватни и добронамерени съвети. Аз самата в началото само ви четях и реших да се включа едва когато прочетох, че една мама е решила да ходи на лекар чак в трети месец. И двете с Аста се изказваме от позицията на препатили жени. Това не ни прави черногледи, а предпазливи.

Или може би е по-добре, когато някоя мама има необичаен симптом да й кажем да гледа позитивно и че всичко ще е наред, а след седмица да изпишем 3 страници със "съжЕлявам, миличка" и "прегръщам те силно". Какъв е смисълът от съществуването на такава тема. Аз мисля, че тук е място освен за споделяне и за взаимопомощ.

Надявам се, че реакцията ти е чисто "бременилска"  Wink и скоро пак ще си при нас  Hug

# 732
  • Варна
  • Мнения: 29
Айде почнаха караниците, а едвам сме започнали темата  Mr. Green Не се вживявайте толкова  Heart Eyes
Разбирам, че искате да помогнете, но Аста, ако правилно разбирам поста ти, предлагаш профилактично да се пие Утрогестан или Дуфастон. Това не мога да го разбера. Аз бях на доктор в 5та седмица, предписа ми Дуфастон, но само и единствено да имам рецепта в себе си по време на празниците, ако не дай си боже прокървя, защото прокървих по време на 1вата бременност. Каза ако стане нещо, първо се чуваме и после отивам до аптеката.
Не искам да всявам паника в темата, но предозирането ИМА странични ефекти и трябва да се пият само при нужда.
Съжалявам за всички мъки, които са преживели повечето от вас. Историите ви звучат ужасно и силно се надявам всичко лошо да е вече зад гърба ви. Аз съм отдавна във форума и не обръщам внимание на всичко написано, но имайте предвид, че някои бъдещи мами тепърва се сблъкват с форумите и смятат всичко за чиста монета. Като нищо някоя от тях вече се е навила да ходи до аптеката да си купи Дуфастон.
Момичета, аз също апелирам, ние тук във форума не сме лекари, можем да дадем съвет, но най-добрият съвет дава докторът след преглед. Не се лекувайте от постовете във форума.

# 733
  • Мнения: 3
Neya, има право, споделянето на проблема е част от решението , но не трябва да забравяме, че тук все пак не сме медицински лица (до колкото знам).
Има много неща, които можем да научим от опита на другите, но когато се касае за сериозни проблеми, Доки е човека..... newsm78

# 734
  • Мнения: 185
O, не! Никъде не е казвала или призовавала да се пие профилактично!!! Моля ви се! Дори е уточнила, че "не апелира към самолечение". Напротив, акцентира върху ранната превенция под добър лекарски контрол. Нека не спекулираме и преиначаваме!!  

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт