Има ли някой като нашия случай-спешно секцио

  • 2 628
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте на всички мами.Съжалявам ако пускам темата на неправилното място,но току що се регистрирах.
Искам да попитам дали има някой като нашия случай, а той е :
Сестра ми роди преди 2 дни секцио по спешност в Майчин дом - София при д-р Фръндева.Оказа се, че причината за спешното секцио е отлепване на плацентата.Въпроса беше на живот и смърт, но за наше щастие оцеляха майката и бебето, но проблемите започнаха след това.След като са го извадили, бебето е било в клинична смърт и цялото лилаво.След сърдечен масаж успяват да възвърнат сърдечния ритъм и го слагат в кувьоз.В момента е на 8-ми етаж на болницата в кувьоз, интубирано.Докторите в отделението не дават добри прогнози.Моля ви ако има някой който е преживял това нека ми пише как са се развили нещата.Благодаря ви предварително мили мами.

# 1
  • Мнения: 43
В коя седмица е била сестра ти? Колко се е родило бебето? Момче или момиче е?
По принцип там са едни от най-добрите неонатолози в България! Дано да се пребори бебенцето! Стискам палци! newsm10

# 2
  • Мнения: 334
Много е неясен въпроса ти и е объркващ.
Защо не дават добри прогнози докторите, какво е тяхното мнение, мозъкът на бебето оставял ли е дълго без кислород и колко време?
Също така колко кг е бебето, какъв пол, колко см, майката в коя г.с е родила?
В крайна сметка дано се оправи бебенцето и да се приберат вкъщи живи и здрави  Praynig

# 3
  • Мнения: 4
Мили мами,благодаря Ви за вниманието.Сестра ми роди в края на 36,първия ден на 37 г.с.Бебчето е момиченце и тежи 2.400.Беше наддала 210грама,но днес казаха,че ги е свалила и това е добре.Не дават информация колко време е била без кислород ,вероятно е била не повече от 2-3 минути,защото ако беше повече щеше да е фатално.

# 4
  • Мнения: 43
Дано всичко да е на ред! Много по-малки бебета, и като седмица, и като тегло оцеляват при подобни обстоятелства! Ще се моля и при вас да е така!  Praynig

# 5
  • Мнения: 4
Благодаря за куража chrisi13  Hug Hug Hug днес са казали,че бебка е свалила 210грама и това е било добре.Има повърхностни гърчове при докосване,но се надяваме с времето и помоща на лекарите всичко да отшуми.

# 6
  • Мнения: 334
Дано се оправи бебчето  Praynig Praynig

# 7
  • Мнения: 43
Mishe_999, моля те,пиши как се развиват нещата! Какво казват лекарите? С какво обясняват състоянието на бебката? Заради липса на кислород или друго? Стискам палци! Дано скоро и двете със сестра ти да са здрави и в къщи!!! Praynig

# 8
  • Мнения: 4
Chrisi13,лекарите казват,че бебка е по-добре,първите три дни от раджаденето и правеше гърчове,но сега вече не прави...лекарите още не се наемат да дават диагнози и никой нищо не казва...сестра ми каза,че са я преместили в друг кувьоз,който е по-малък и е с по-малко апаратура около него..и сега е на кислородна палатка,което не знам какво означава  Sad Sad Sad прерових целия интернет,но никъде не пише за какво точно се изпозлва,колко време ще е така и дали това е добър показател  Sad Sad Cry Cry ще се побъркаме вече всички... Cry Cry Cry Cry

# 9
  • Мнения: 43
Не съм специалист, но съм чувала, че кислородната палатка е подаване на кислород в кувиоза, но бебето диша само, това само подпомага дишането му! Другите майки, които са по- наясно може да се включат и да обяснят по-подробно!
Все пак се радвам че има добри новини, щом диша сама мисля че може скоро да си е вкъщи! Стискам палци! Когато можеш пиши пак!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 550
Можем само да стискаме палци всичко да е наред.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
При кислородната палатка бебето диша самичко, целта и е с нея да му пускат допълнително кислород. И двете ми деца минаха през това, Вали в кувиоза а Миша на термолегло с кислородна палатка  Peace

# 12
  • Мнения: 305
Chrisi13,лекарите казват,че бебка е по-добре,първите три дни от раджаденето и правеше гърчове,но сега вече не прави...лекарите още не се наемат да дават диагнози и никой нищо не казва...сестра ми каза,че са я преместили в друг кувьоз,който е по-малък и е с по-малко апаратура около него..и сега е на кислородна палатка,което не знам какво означава  Sad Sad Sad прерових целия интернет,но никъде не пише за какво точно се изпозлва,колко време ще е така и дали това е добър показател  Sad Sad Cry Cry ще се побъркаме вече всички... Cry Cry Cry Cry

Помоли модераторите да ти преместят темата в 'недоносени'  или направо чети и питай там.   По силата на обстоятелствата мамите там са наистина компетентни и могат да ти дадат ценни съвети какво да правите сега и после.

Ето ти и линк към 'недоносени'

http://www.bg-mamma.com/?board=63.0


Стискам палци за бебчето.

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте на всички мами.Съжалявам ако пускам темата на неправилното място,но току що се регистрирах.
Искам да попитам дали има някой като нашия случай, а той е :
Сестра ми роди преди 2 дни секцио по спешност в Майчин дом - София при д-р Фръндева.Оказа се, че причината за спешното секцио е отлепване на плацентата.Въпроса беше на живот и смърт, но за наше щастие оцеляха майката и бебето, но проблемите започнаха след това.След като са го извадили, бебето е било в клинична смърт и цялото лилаво.След сърдечен масаж успяват да възвърнат сърдечния ритъм и го слагат в кувьоз.В момента е на 8-ми етаж на болницата в кувьоз, интубирано.Докторите в отделението не дават добри прогнози.Моля ви ако има някой който е преживял това нека ми пише как са се развили нещата.Благодаря ви предварително мили мами.
Здравей малко късно се включвам по въпроса ти,надявам се всичко вече да е наред при сестра ти.Моето раждане беше преди 5 години и беше същия случай отлепена плацента и в последствие от отлепването натравяне на кръвта.Вместо да ми изтекат водите ми изтече много кръв на секундата ми казаха спешно секцио и ме подготвиха веднага.Срязаха ме с пълна упойка всичко трая 45минути.При мен за щастие всичко мина без проблеми,но доктора каза,че ако сме се забавили само с половин час всичко щяло да завърши с фатален край за мен и сина ми.Моjе би разликата при моя случай е,че аз бях влезнала в 9ти месец вече а и синат ми се роди голямо бебе tejeshe  4040кг.и беше 52см.Също не е дишал при изваждането му,обдишвали са го с апарат,но всичко друго си беше в ред.Искрено се надявам всичко при сестра ти да е наред

Общи условия

Активация на акаунт