Миомни възли ?

  • 24 774
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
На мен също ми откриха миомен възел на задна маточна стена в началото на втората ми бременост.Родих със секцио и лекарят не се нави да махне възела едновременно .Тогава беше около 4 см, след раждането остана 1 см.Вече 6 г оттогава (да не казвам в лош час) си стои така, не расте и не смятам да го пипам,ако не расте. Имам 5 пълни упойки,надявам се да не сигам до шеста. Praynig

# 16
  • Мнения: 46 520
Не действа туртата  Wink
Не действат никакви билки, истината е, че трябва да устискаме до менопаузата, после се свиват  Party

# 17
  • Мнения: 666
Не действа туртата  Wink
Не действат никакви билки, истината е, че трябва да устискаме до менопаузата, после се свиват  Party
.
 Ако е вярно значи трябва да лягам под ножа пак защото до менопаузата имам още едно 20 години

# 18
  • Мнения: 46 520
И аз съм далеч от менопаузата, на 27 г. съм, но се надявам да не растат  Praynig

# 19
  • Мнения: 599
Не е вярно, че миомите рядко предизвикват кръвотечения - точно обратното, в 30% от случаите. Тежестта им зависи от разположнието в матката.

Не е вярно и че нарастват мнооооого бавно. Затова се правят и профилактични прегледи на всеки 6 месеца.

Лечението е съобразено с възрастта на жената, локализацията на самата миома/миоми, прогнозата, усложненията. Когато няма симптоми, се наблюдава как расте. Спонтанно обратно развитие, да, може да се очаква след менопаузата.

Миомите са много по-чести, отколкото си мислим -  срещат се в над 50% от жените над 35 години.

Миома и бременност: не се препоръчва отстраняването и в хода на Цезаровото сечение, изчаква се  5-6- месеца. А ако жената е със завършени репродуктивни планове, може да се извърши тотална хистеректомия по време на секциото. Консервативното  лечение има за цел борба с кръвозагубата и анемията ( при анемия у жена първо се подозира миома ) - балнеолечение, фитотерапия (споменатата турта, бял равнец и други), кръвоспиращи, хормони (по преценка на лекуващия лекар)

# 20
  • Мнения: 46 520

Тц, тц, явно лекарите нищо не си разбират от работата  Laughing
Пък аз си правя труда и при трима да ходя  Rolling Eyes

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф, момичета....  ooooh!
И аз съм скептична към билки, еле пък към хомеопатия  Twisted Evil

Майка ми бе с миома = 4 месечна бременност. пробвал какво ли не... Чака, чака менопауза, но и нея не дочака  #Cussing out. С такива зверски кръвоизливи беше  Tired, а за анемията й няма да ви казвам...

Консултира се с проф. Карагьозов от МА и след 2 дни бе с багажчето в клиниката му.

Оперира се (плюс пластика на влагалището) и след консулт с д-р Иво Кременски мина за няколко години на ХЗТ.
Август стават 10г. и жива и здрава да ми е майката  Hug Praynig Peace

# 22
  • Мнения: 5 391
На 26 години съм, в 6 месец  от бременността ми откриха миомен възел-3,5 см.Беше възпален и болките бяха адски неприятни.Лежах заради тези възпаления 2 пъти до сега в болница, съвсем скоро отново ми се обади/т.е той постоянно ме придърпва/ и се разбрахме с доктора ми, че ако се възпали отново ще предизвиква раждане, няма смисъл от повече лечения.Последният път, когато го мерихме беше около 5 см, т.е беше порастнал 1.5см за около 2 месеца.Чудя се при една евентуална 2 бременност дали пак ще ми създава толкова проблеми...

# 23
Преди около 9 месеца ми откриха миома на матката /външна с краче/ с размери 35*55 см. Първоначално ми казаха, че в случай, че образованието не е миома, а киста може да се опитам да я отстраня с противозачатъчни хапчета, които пих 3 месеца /Регулон/, но не повлияха. Втория опит беше с Прогестерон, който пих около 10 дни, но също не повлия. Това доколкото разбрах са общо взето практикуваните методи за въздействие на образованията, който са със структура, на която може да се въздействе по хормонален път. След което ми казаха, че със сигурност е миома и единствения начин за въздействие е оперативния. Тъй като съм на 33 години и все още не съм раждала тази диагноза беше притеснителна за мен. Реших да споделя с познати и да потърся алтернативен метод за лечение. Една акушерка от АГ Шейново, приятелка на майка ми ми даде рецепта за лечение с продукти от алое на американска фирма, лидер в това производство и с печати за качество на Международния научен съвет за алое, еврейския сертификат за качество Кашер и Ислямски одобрителен печат. Факта, че единия от продуктите е 92% концентрат /гел/ от Алое Вера беше достатъчен за да ме убеди да предприема лечението, тъй като бях чувала достатъчно много за ефективното въздействие на алоето върху много болести. Според рецептата трябваше да пия продуктите 3 месеца за да имат ефект, но за мое спокойствие реших след 2 месеца да отида на лекар за да проверя как протича лечението. Отидох при не безизвестния д-р Божидар Славчев, към който по принцип ме бяха насочили като най-добрия хирург в случай на оперативна интервенция. Това, което ми каза след гинекологичен, колпоскопски и ехографски преглед беше: Опасявам се, че нищо не виждам.... Simple Smile Миомата вече я нямаше. Въпреки това продължих да пия алоето до края на третия месец за да бъда сигурна, че всичко е потушено. За всичко това имам медицински документи, като се има в предвид, че не ходя при случайни гинеколози и първоначалната диагноза получих от двама специалисти, за да съм по-сигурна, че няма грешка. Препоръчвам този метод на всички, които могат да се доверят на въздействието на алоето, като имат предвид, че лечението не е евтино /около 900-1000 лв. за 3 месеца/, но при всички случаи не е по-скъпо от една операция... Можете да ме потърсите за повече информация на тел. 0888 611215 Силвана или да ми пишете на silveto007@hotmail.com. Успех.
P.S. Пропуснах да кажа, че успоредно с алоето за по-сигурно пих и билките за кисти и миома, които си купих от билковата аптека на ул. Поп Богомил, но за тях ми казаха, че за да имат ефект трябва да ги пия 8 месеца.

# 24
  • Мнения: 46 520
Това малко на търговия ми прилича, има си начини за такива неща.

Не знам кой ще ти повярва на тези думи, но ако казваш истината, значи е била киста и е изчезнала- нещо напълно нормално.

# 25
Намерила си къде да си правиш рекламите  hahaha Naughty

# 26
  • Мнения: 19
Не действа туртата  Wink
Не действат никакви билки, истината е, че трябва да устискаме до менопаузата, после се свиват  Party
.
 Ако е вярно значи трябва да лягам под ножа пак защото до менопаузата имам още едно 20 години
на някой действат на други не !!!!!.....................така че............

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
На мен ми откриха миомен възел при първата бременност във началото на вторият месец . Нямах проблеми през бремеността  .След като родих на 7 месец ходих на преглед и се оказа че няма  ни миомен възел ни нищо. Обясниха ми че през бремеността се е виждало като миомен възел от контракциите . Rolling Eyes
Майка ми е с миоми .  Sad

Общи условия

Активация на акаунт