Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 104-тa тема

  • 189 290
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 158
Лелеее, имам доста да наваксвам, но това ще стане малко по-късно. Първо ще обядвам, че само като минах през последната страница ме сви стопаха  Rolling Eyes

От мен само един джинджифилов чай за загряване в студените дни Peace



Усмихнат ден на всички!

# 721
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
 Точен зелник

# 722
  • Варна
  • Мнения: 433
Джемма, може ли рецептата за ореховата разядка?

Рецептата е на TheNMaster

Орехите се смилат в блендер или робот(около 300-400 гр),добавя се чесъна(на вкус) и се налива олио около 1/2 ч.ч...Ако е много гъста консистенцията се налива малко водичка(за да е като пастет и да може да се маже).След това се добавя малко оцет и сол на вкус.Това е!
Става ужасна вкусотия и много върви с топлата питка.

Аз не млях орехите много ситно и го оставих по-гъстичко.

Мислих че има нещо още освен орехите... доста гъстичко изглежда твоето, може би е било в някакъв съд и като си го изсипала в чинийката е придобило тази форма или греша?

# 723
  • Мнения: X
Петя,най-после се появи и то с какви симпатични и уханни мъфинки!  bouquet
С чая на Ваня ще са уникален тандем! Peace

ако има любители на сладко-киселите газби предлагам едно пиле къри с портокали :


# 724
  • Мнения: 57

По повод ореховата разядка, благодаря на Карола за рецептата, че пак забравих  Rolling Eyes - направо не знам къде ми е ума  Embarassed. И да питам не става ли кисела като се добавя оцет?
Виждам за кратко време в темата се врътнаха ако не се бъркам три рецепти-подобни една на друга са. Едната е с оцет и накиснат хляб, другата е само с хляб и без оцет, третата с оцет, но без хляб. Предполагам е въпрос на вкус и може да се импровизира?
И на Ditsan да благодаря за отговора. Вече мисля имам събраната информация и е крайно време да намеря време и да ги спретна тия соленки Simple Smile.
Успешен ден, момичета!

# 725
  • Мнения: 4 864
Молим!! Wink

Аз оцет не сложих ама не съм го и опитвала,защото не ям съставките. Виждам,че под моя пост в блога се е коментирало,че се прави по друг начин ореховият пастет и се слага оцет, сигурно в повечето случаи се слага

# 726
  • Мнения: 57
Молим!! Wink

Аз оцет не сложих ама не съм го и опитвала,защото не ям съставките. Виждам,че под моя пост в блога се е коментирало,че се прави по друг начин ореховият пастет и се слага оцет, сигурно в повечето случаи се слага
Не си ли слагала оцет, аз мисля точно в твоя блог го видях или се бъркам  Blush
Сега ще отида да проверя...


И да се редактирам - не е било оцет в рецептата ти, а лимонов сок. Идеята ми беше за киселита въобще. Прочетох и коментарите в блога ти и май ще си направя своя "рецепта" Simple Smile. Тенк ю  Hug

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 14:54 от Genoveff

# 727
  • Мнения: 114
Научих се да се справям с желатина! Grinning Голям успех за начинаещ готвач като мен! И ето първата много вкусна рецепта с желатин портокалов крем с кисело мляко

# 728
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Свински ребърца с картофи на фурна и кифлички с локум, шоколад и сладко от дюли.



# 729
  • Варна
  • Мнения: 202
фло,Ланвина,Сун,Карола,Тина,Дарилка,Ели,Дитсан,Мими,Ванила,Иланг ...всички направо сте супер преластителки..
Тайна чудни пържолките с картофки
Лабрех апетитно всичко но ще ти крадна тиквичка
Мат,Ниноко много апетитно
Синсирита чудни кексчетата
Джема прекрасни неща си приготвила
Люба чудни тортичките
Еликсир пак с  вкусотия...просто без коментар
Росонера разкошни кифлички,би ли споделила рецептата...утре ще направя
За вечеря супа топчета и зелеви сърми




# 730
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
иланг-иланг, чуден зелник. Heart Eyes
На megansg пък ястията са направо от любимите ми.
rossonera, апетитни кифлички.
еликсир, копирах си рецептата за пилето с портокали. Hug
На всички ястията са много апетитни.

У нас днес- бърза закуска (содени бухти със сирене), целувки и пиле фрикасе, но него не съм снимала, че беше за вечеря и гладниците го излапаха бързичко.


# 731
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
megans, нищо особено не е рецептата.

За тестото: 500-550 гр. брашно, 300 мл. топло прясно мляко, 7 гр. суха мая (д-р Йоткер), 4-5 супени лъжици захар, 2 яйца (цели), щипка сол и размекнато 40-50 гр. масло. Втасва един час, след това разточваш, режеш, пълниш и оформяш. Отново втасване около 20-25 минути, намазване с жълтък, поръсване със захар, печене на 180 градуса и .. воала.
При мен от тази доза, която разделих на 4 топки, преди да разточа кръговете, излязоха точно 32 кифлички с тази големина, с която ги виждаш, нито малки, нито големи. Тавите ми събират по 16-ет и на двете ми фурни ги изпекох много бързо, за нула време станаха.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 202
Благодаря  newsm51Мислех си само за млякото какво е.От това което съм пробвала с прясно мляко стават най-хубави и вкусни.

# 733
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

# 734
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Мастер,лангидките сигурно са много вкусни ,но по външен вид силно се доближават до "содените бухти на " Джемма". Моите изглеждат по друг начин. Нали не се сърдиш? :love

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 18:56 от midkoo

Общи условия

Активация на акаунт