Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 655
  • 764
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
        Молбата ми е да наблюдавате- освен дали спира, дали достига по ниска влажност от зададената примерно зададена 60% да сваля до 50% ...

Да, моят точно това прави. Задала съм 60%, той стига до 56% и продължава да си работи...

Поправям се, понеже досега не бях стояла при него и не бях видяла какво прави. Вчера прекарах доста време в стаята, в която работи и ми направи впечатление, че както беше писано по-напред, като стигне 3% под зададената стойност не изключва изцяло /както аз си мислех, че трябва да направи/, а продължава да работи само вентилаторът. Като стигне 3% над зададената стойност се включва отново. Явно моделът така работи и не е дефект или недостатък.

# 511
  • Мнения: 1 351
Ами, както неколкократно вече писах за моя - да, изключва се, но не искам вече да се повтарям и да досаждам, все пак не са ми платили да му правя реклама    Simple Smile

За да не те подведа, пак казвам - всички духат, не-топъл въздух, но си е ок. Не става студено в стаята.

Аз съм доволна, виж - ако това, което написаха за другия модел е вярно, радвам се, че не съм попаднала на него. И в заключение - ако трябваше пак да избирам, щях пак да избера моя модел  Peace

Milenka_e123, явно никой от четящите няма поглед върху ТЕСИ. Поне не и аз, затова може би никой не пише.

За каква площ е предназначен и може ли да задаваш желаната влажност - няма дисплей нали .......

Миленка , нямам преки наблюдения , но от това как си патя от Теси не бих взела нищо от този производител.

# 512
  • Мнения: 510
...

За каква площ е предназначен и може ли да задаваш желаната влажност - няма дисплей нали .......

...

http://www.tweuropebg.com/youlong/files/yl2110apug.pdf

# 513
  • Мнения: 47
 Моделите на TWE са два вида:
 първи вид: спират с таймер на зададен час но не спират на зададена влажност въпреки, че такова е внушението на рекламата им  а именно  модел  DYD-E12A както и TWE DYD-F20A
Втори вид спират на зададена влажност  но нямат таймер за време  а именно  модел  TWE YL-2110AP както и YL-2009LCD
За Мидеята като я гледам тук https://www.youtube.com/watch?v=5x4dW8sV5CY
Ми се струва че спира само на зададен  час т.е като модел  DYD-E12A както и TWE DYD-F20A
Но Моля тия които си ги купиха да споделят спира ли им вентилатора при достигане на зададена влажност?
За мен е добре при уред над 300лв. да има и двете функции ако трябва да избирам м/у двете избирам спиране при зададена влажност именно  модел  TWE YL-2110AP както и YL-2009LCD защото таймер можеш да си сложиш на контакта за 10-20 лв.
За 100лв. изсушител гледах на ул.Битоля гр.Варна в магазин за Климатици
Като се пуска уреда духа студено  независимо от модела по-мощните по-студено усещане като поработи 1-2 часа усещането е леко топло.

# 514
  • Мнения: 1 351
Кикирица , Мон... май се поправи за модел ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛ TWE DYD-E12A.....май писа че изключва при достигане на зададената влажност.  newsm78
Да не бъркам само.....

# 515
  • Мнения: 47
Спира му само компресора  на хладилника, вентилатора продължава да върти с 45 децибела и влажността да пада.

# 516
  • Мнения: 1 351
Спира му само компресора  на хладилника, вентилатора продължава да върти с 45 децибела и влажността да пада.
Това не важи ли за всички модели .......... newsm78
На TWE YL-2110AP, спира и вентилатора ли  newsm78
И аз си мислих че и двете екстри - задаване на влажност и таймер , се предлагат от повечето влагоуловители , особено на моделите над 300 лв......
Добре че стана на въпрос във темата ......

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 16:50 от klem4e

# 517
  • Мнения: 47
след един месец експерименти го разбрах

# 518
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Спира му само компресора  на хладилника, вентилатора продължава да върти с 45 децибела и влажността да пада.

Да, точно това става. Аз си мислех, че "самоизключва се" означава, че уредът изцяло спира да работи, а то просто продължава, но само вентилаторът. Поправих се обаче, защото си мислех, че изобщо нищо не прави като падне на 3% под зададената влажност, а все пак поне компресорът изключва. Макар че коректно би било да го напишат така, хора като мен, които не са съвсем на "ти" с тази техника като прочетат "самоизключва се" го приемат буквално  Laughing

# 519
  • Мнения: 7 779
Бях се спряла на Мидея , но се разубедих , защото духал студено.
няма как да духа студено защото температурата на въздуха на изход ще е по- висока или равна на температурата на вход. самото движение на въздуха създава илюзията ,че е по-студено.
това е едно. второ - когато се "изключва" уреда (според превода в книжката)  това в повечето случай означава ,че се изключва влагоуловителната част  на уреда. докато вентилатора остава да работи.  това е по-добър вариант (онколкото да не работи) защото когато вентилатора работи , той раздвижва въздуха  и така уреда по-бързо ще се включи отново да работи.  ако спре вентилатора тогава няма да има движение на въздуха и ще мине доста време докато уреда отново се включи да работи. сиреч с постоянната работа на вентилатора се увеличава КПД на уреда.

# 520
  • Мнения: 1 351
Ама аз наистина пробвах във Зора-та , една Мидейка и духаше студено .Продавачите се учудиха и включваха изключваха няколко пъти . Опитваха и вторият наличен - той пък изобщо не се включи , но наистина духаше студено като пред климатик на 16 градуса по сред лято. Това ме отказа от Мидейката , още повече че четох някои постове , че някои модели дори подухват леко топло .

Има от днес промоцийка даже ....http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … TEL-TWE-YL-2110AP

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 12:51 от klem4e

# 521
  • Мнения: 2
Здравейте,
вчера си купихме този обезвлажнител от промоцията в Зора https://zora.bg/midea/mddg-10den3-qa3/26262. Пуснахме го ами той духа страхотно студен въздух. От едната страна климатика топли, от другата това духа студ като за световно.... Мислехме да го ползваме и в спалнята, но няма как да се спи така. Всички ли духат студено или нашия е нещо дефектен? Извинявам се ако е коментирано в темата, но нямах възможност да я прочета цялата

Моля ви, недейте писа смешни неща - няма как да духа студен въздух.
Дори и да духа студено, то 100% произвежда повече топлина  bowuu
Има си закони по физика за запазване на енергията - не може да консумира ток и да охлажда стаята!
Та дори и преносимите климтици имат тръба която духа топъл въздух и трябва да бъде изведена навън, иначе няма да охлажда а ще топли стаята климатика  Laughing

Иначе може би си мислите че духа студено защото мидеите смучат много повече въздух - 300 кубика на час, за разлика от другите 100-150 кубика, и може би силната струя да ви се струва студено.
Аз имах обезвлажнител който повечето пъти е духал леееееко затоплен въздух, но понякога ми се е струвало и на мен че е студен.

Аз сега си избирам обезвлажнител. Моя беше BUDGET 1000, oт практикер, но изгоря малко преди да направи 2г и те бяха любезни да ми върнат парите и сега се колебая.
Бихте ли казали кои модели са сравнително тихи?

# 522
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Здравейте! Моля за помощ! Колебаем се между
http://www.technopolis.bg/b2c/details/650900/P11130706/OBEZVLAZH … CARRIER-CDT-105E3
и
http://www.technopolis.bg/b2c/details/650902/P11130706/OBEZVLAZH … CARRIER-CDT-165E3
Вторият е с двойно по-голяма мощност. Означава ли това, че ще издърпа влагата два пъти по-бързо в сравнение с първия?

# 523
  • Мнения: 7 779
не.
това е мощност за консумация на ток. ако погледнеш че единия обезвлажнява за денонощие 10л , то другият би трябвало да е 20 л.  ама е 16л   това не е 2 пъти.  да не говорим и ,че лекичко завишават характеристиките , както и че вероятно тези данни се отнасят за температура на околния въздух  около 20 градуса (може и друго да е).

# 524
  • Мнения: 510
Наистина ги завишават. Моя го дават макс. 10л/денонощие, а никога реално не ги е събирал при постоянна работа и темп. приблизително 20°С.

Общи условия

Активация на акаунт