Коледа 2012- 4 част

  • 63 337
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 255
от мен идея за изостаналите белтъци http://www.mycookingbookblog.com/%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B2% … 0%B8%D1%87%D0%B5/

# 31
  • София
  • Мнения: 160
Направих меденките на Джема. Станаха много хубави и тънички, каквито исках. Само тестото ми беше една идея по-ронливо и не знам от какво.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Наталина, благодаря за темата, няма за какво да се сърдя, темата е обща, нали така, който може пуска нова. А аз докато се върна от работа вие вече стена трета страница. Hug

# 33
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 572
През почивните дни правих щолени по рецептата на Джемма.  Съботната серия се получи като чернозем през Август - твърди, твърди, не зная това чудо дали ще поомекне. Неделните изглеждат така:
намазани с масло:


напудрени и готови да опаковане:


В понеделник сутринта и четирите щолена (замесвах по 1/3 от дозата и оформих 2 щолена от нея) бяха изключително твърди.
Тези приготвени в събота замесих така както Джемма е показала тук , но печката ми е един стар Раховец, в който за да поддържам 35*С, необходими за втасването вкарах цифров термометър. Щолените си бяха твърдички след изпичането.
За приготвените в неделя използвах обясненията на petia_tag  . Тези изглеждаха значително по-добре, все пак първото втасване беше в машината и не правих гимнастики с термометри  ooooh!
Та моите терзания са свързани с това дали ще поомекнат поне малко, че да можем да ги опитаме ...

# 34
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ето го, пробвах един - сложих му калпак, едно оченце, изрязах му нос - червен, но не ми хареса ( за съжаление, нямам оранжево), уж уста, копчета и шал, ама нещо не ми хареса. Пропорциите в лице не мога да оправя.

# 35
  • Мнения: 885
Миналата тема ви изпуснах.Вчера изпробвах Арменските сладки,но явно съм сложила малко повече сода бикарбонат и станаха гадни.Пак ще ги пробвам.Тъкмо реша "последно какво ще направя" и си харесам още нещо.Страхотно сте.  bouquet

# 36
  • Мнения: 885
Ето го, пробвах един - сложих му калпак, едно оченце, изрязах му нос - червен, но не ми хареса ( за съжаление, нямам оранжево), уж уста, копчета и шал, ама нещо не ми хареса. Пропорциите в лице не мога да оправя.

Здравей, а защо не смесиш жълта и червена боя и ще ти се получи оранжево.Аз така процедирам,тъй като имам само 3 цвята(червено,жълто и синьо) и ги смесвам. Дано ти се получи  Simple Smile

# 37
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
zornitsa, ето какво намерих за твоя заплетен случай  Joy:



Освем моркова можеш да нарисуваш една ръчичка-клечка, чупната в лакътя отстрани на тялото ето така:



И можеш едно шалче да мацнеш, единия му край невидим, другият се вее.  Laughing

# 38
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Щолените може ли да се пекат в тавички продълговати за кекс форми или трябва да имат място отстраните ?

# 39
  • БГ
  • Мнения: 735
Момичета някой правил ли е медени къщички за чаша?.разгледах линка, но шаблоните нещо не съм сигурна ще се справя ли и дали отговарят ?  newsm78
bimbaaa   Забравените сладки не мисля, че с апредставителни на вид, но пък на вкус са много интересни!
Аз снощи замесих 1,5 доза ванилени кравайчета и днес ще ги пека. Засега съм до тук засега .

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 15:33 от Еlla

# 40
  • Мнения: 1 883
Мога ли тестото за меденки на Джемма да го направя вечерта и да пека на другата сутрин? И дали мога да заменя част от  бялата захар с кафява-муковадо? Някой правил ли е подобни експерименти?

# 41
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен. Записвам се в темата, за да Ви следя. От няколко дни чета вашите рецепти и събирам идеи за Коледа. Спряла съм се на няколко неща, които мисля да направя за Коледа: арменските сладки, ванилените кравайчета на Наталина, меденките на Джема, линцерови сладки на Наталина, Коледната къщичка с тестото за меденки на Джема /някъде бях чела, че прави къщичките именно с това тесто/ и много ми се иска и зелената елхичка на Джема, но за нея не намерих рецептата и как точно се прави. Не знам дали ще се справя, защото съм правила съвсем други видове сладкиши през годините. Тези ще са ми за първи път, но искам да попитам задължително ли трябва да се правят поне месец преди Коледа. Аз си мислих всички тези сладки да ги направя на 22 и 23, когато почивам. Дали ще е късно тогава или трябва от сега да се захвана. Не че е проблем, просто ако ги направя сега, няма да останат до Коледа Simple Smile)

# 42
  • Мнения: 35
Здравейте!
Може да е обсъждано, но ми убягва. Маслото от Лидл - Pilos става ли за нашите цели?

Дупките на линцерите аз ги правя с прибора за изтърбушване на чушки. Има ги по домашните потреби и магазините за левче. Избрала съм го с по-малко кръгче отдолу. Ако заседне тесто, избутвам с пръста от горната страна.  Peace

# 43
  • Мнения: 1 883
RusalkaD аз днес направих линцеровите сладки и ванилените кравайчета. 1/3 ще ги изядем най-вероятно днес. Другите ги сложих в кутии на тавана. В къща съм и на  тавана е хладно. Утре ще правя меденки и  тях ще скрия на тавана. Меденките, линцерите и къщичката/купих готова/ ще сглобявам 1 седмица преди Коледа на 15 заедно с децата.
Но , сигурно ще правя още сладки. Или локумки или арменските/ малката ги обожава/.
skica става. Маслото е хубаво.Аз съм правила пайове с него . В кауфланд има промоция -немско масло 2,19.  Вчера купих 5 бр. В лидл маслото е по-скъпо,не е на промоция.

# 44
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Благодаря ви момичета, но профила ме притеснява на тази формичка, нещо не се справих с пропорциите и наместването на око, нос и уста, затова исках да видя, ако някой е работил с тая формичка.

Общи условия

Активация на акаунт