Коледа 2012- 4 част

  • 63 314
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 499
Щолените може ли да се пекат в тавички продълговати за кекс форми или трябва да имат място отстраните ?
Никой ли не е пекъл в такива форми  newsm78 Да взема да ги извадя ли докато не съм ги пуснала да се пекат??

# 46
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Бимба, забравените сладки не са така представителни както кравайчетата, по мое мнение, а и са доста по-вкусни! Няма сложнотия в тях! Препоръчвам ти ги! Peace

# 47
  • Мнения: 5 969
Здравейте коледни вълшебници  Hug Много ви се радвам на ентусиазма, и аз от тази тема се заразих преди две години  да сладкоправя в промишлени количества и след това да радвам любимите хора с малки оригинални сладки подаръчета Heart Eyes
Тази година съм направила две дози от меденките на Джемма, ще ги украсявам с фондан преди Коледа. Днес се трудих над това:


и това:



бухалчетата са много идейни и лесни за правене, а детето много им се зарадва. Идеята е от тук: http://alia.tropot.net/2010/11/12/бухали-на-фурна/

В списъка за правене има още много неща, та сладкоправенето едва започва  Sunglasses

Поздравления за страхотните неща, кото творите   bouquet

# 48
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Щолените може ли да се пекат в тавички продълговати за кекс форми или трябва да имат място отстраните ?
Никой ли не е пекъл в такива форми  newsm78 Да взема да ги извадя ли докато не съм ги пуснала да се пекат??
Ани, някой се беше похвалил, че ще пече в тавички и всичко беше наред. Ако ги печеш в такива тавички е по-вероятно да не се разлеят а да се надуят нагоре, което е по-красивия вариант за мен! Peace

# 49
  • Мнения: X
Току що направих Линцеровите сладки и съм много доволна от вкуса им.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 283
Благодаря ви момичета, но профила ме притеснява на тази формичка, нещо не се справих с пропорциите и наместването на око, нос и уста, затова исках да видя, ако някой е работил с тая формичка.
Zornitsa, точно с тази формичка не съм работила, но имам подобна. Аз съм правила снежния човек ето така:

Малко снежния човек идва надолу с главата на тази снимка, но се надявам да добиеш представа.

# 51
  • Мнения: 386
На който му се пие греяно вино - ето ви една, която мирише на канела, пипер и карамфил
Трябва ви още вино, две ябълки, канела, малко карамфил, 10-15 зрънца карамфил и 20 минути
http://blog.malinka.bg/2012/12/blog-post_1599.html

# 52
  • Мнения: 1 804
zornitsa- Можеш да не е точно профил, ами 3/4 - ето опитах се да нарисувам нещо с пейнт, ама много грозно се получи! Simple Smile Другото, което ми се струва добре е малко да вдигнеш шапката над очите, ако си дършиш на профил! Simple Smile

 


Аз искам да попитам(понеже ми трябва за Коледните сладки) - имам глюкоза, чийто срок на годност изтича на 02.12.2012 г. - бурканчето не е отваряно - дали ако го отворя и използвам - ще има някакви проблеми!?  newsm78

# 53
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Много сте бързи,едно записче да не ви изпускам

# 54
  • Мнения: 1 883
Rallichka бухалчетата се много идейни. Аз съм правила подобни сладки ,разликата е в набухвателя. Моите бяха с бакпулвер и най-хубавото е ,че тестото може да се замразява ,така както е на руло навито. И винаги имаш под- ръка готово тесто за сладки. Ще ги пробвам в най- скоро време.

# 55
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето го, пробвах един - сложих му калпак, едно оченце, изрязах му нос - червен, но не ми хареса ( за съжаление, нямам оранжево), уж уста, копчета и шал, ама нещо не ми хареса. Пропорциите в лице не мога да оправя.



Зори аз си мисля, че това, което ти считаш за нос е всъщност метла. Нещо такова:
http://www.monadekorschop.cz/fotky15336/fotos/_vyr_344DSCN1080.jpg

Момичета, чудесни неща сте показали! Браво! Hug

Не се страхувайте от сладките, не са трудни нито линцерите, нито кравайчетата. Прочетете съветите ни и ще се справите!

ПС. Поправка, може и тази формичка да е:

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 16:48 от Наталина

# 56
  • Мнения: 363
ani_d , може спокойно да печеш щолените в кексови форми .Погледни Коледа идва 2012 -част 3 стр 28 , там Джемма е показала снимков материал и кексовите  форми в които пече щолените  Peace

# 57
  • Мнения: 1 418
НАталина, това, което си показала е страхотно..Аз пратих на мейла й нещо нарисувано на фотошоп,това е супер! Peace

# 58
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Много, много ви изпускам!
Нат  Hug

Тази година всяка тема ще си има нов автор Mr. Green Съжалявам, но така  се овъртях аз в новата ми работа, че изпуснах тотално края на всичко.

Имам да правя три торти за следващите две седмици, а ходя и на работа - просто не знам кога ще пека коледните печива.
Намрънках се!  Tired

И за да не е гол запис и само мрънкане
Може да е обсъждано, но ми убягва. Маслото от Лидл - Pilos става ли за нашите цели?
Peace Става и то идеално!

# 59
  • Мнения: 8 230
Момичета, има ли някъде изпробвана рецепта за пунш?

Общи условия

Активация на акаунт