има ли забрана за събиране на пари от учители?

  • 3 797
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте,
мисля че трябва да има такава наредба, в която учителите от училища и дг нямат право да събират пари, а тази дейност се извършва от избран касиер от родителите примерно. Може ли да ми помогнете да я намеря?

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 046
Госпожите на малкия казаха, че нямат право да събират пари и да си търсим касиерката - но наредба не са ни цитирали.
А теб какво те притеснява?

# 2
  • Мнения: 217
Прави ми впечатление че при нас, само и единствено учителите събират пари. И понеже съм чула че нямат право, в стремежа си да ни помагат може да бъдат наказани. Ако е необходимо да си изберем касиер. Защото често се пишат жалби за щяло и нещяло... та, мисълта ми е да не ги вкараме в нещо неумишлено.

# 3
  • Мнения: 1 046
Задължително си изберете касиер, това е първото нещо едва ли не, което се прави на родителските срещи - избор на родителски актив и касиер. Единственият начин да ги вкарате в нарушение е някой от родителите да се оплаче някъде (най-малко на директорката). Щом те не се притесняват да събират пари, значи няма какво и вас да притеснява.
По повод жалбите и на нас директорката ни каза, че в отдел образование е пълно с основателни и неоснователни жалби постъпили от родителите на децата. Това по повод първо да се обръщаме към тях, а после да се оплакваме на по -висока инстанция.

# 4
  • Мнения: 15 379
Ние нямаме касиер, парите събират госпожите и не виждам нищо нередно в това.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
принципно трябва да има касиер, обаче кой родител би се наел да стои сутрин по час и вечер по 2 часа да дебне останалите родители да събере парите? В училището на сина ми подписахме декларации, че сме съгласни учителката му да събира пари, точно защото няма кой да стане касиер.

# 6
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
принципно трябва да има касиер, обаче кой родител би се наел да стои сутрин по час и вечер по 2 часа да дебне останалите родители да събере парите? В училището на сина ми подписахме декларации, че сме съгласни учителката му да събира пари, точно защото няма кой да стане касиер.
При това в продължение на поне месец всеки божи ден. Който се оплаква, че учителките събират пари нека стане касиер и да отдели от ценното си време да събира парите той. Може да не е сутрин и вечер, достатъчно е само веднъж на ден. За градината това може да стане от 7 до 9, защото макар децата да трябва да се доведат до 8.30, когато започва закуската при нас, често ги водят и след този час.
Иначе за детските градини учителките могат да събират пари за необходимите пособия за учебния процес, както и за театри, вода /ако родителите са решили, че например децата им ще пият вода от диспенсър/. Това по заповед на кмета в нашата община в провинцията.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....
При това в продължение на поне месец всеки божи ден. Който се оплаква, че учителките събират пари нека стане касиер и да отдели от ценното си време да събира парите той. Може да не е сутрин и вечер, достатъчно е само веднъж на ден. За градината това може да стане от 7 до 9, защото макар децата да трябва да се доведат до 8.30, когато започва закуската при нас, често ги водят и след този час.....
Абсолютно!  Peace

# 8
  • Мнения: 21 275
В градината на малката си има домакиня/касиер и тя събира само таксите,иначе госпожите събират също пари - за вода , за пособия и т.н.

# 9
  • Мнения: 7 111
Че то обикновено се оплакват точно тези, които не се издължават според решеното на родителската среща на определения касиер на групата. Който е добросъвестен, намира начин да даде парите.
Обаче пък се търсят касови бележки или други документи от касиерите. Че даже и персонални покани за родителска среща си издирват.  Нищо, че де факто вече безценните отрочета ползват вече помагалата, закупени със средствата, които останалите родители са платили. (изключвам случаите, когато по-късно приети деца биват окомплектовани с индивидуално търсене от страна на техните близки.)

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Първото което избрахме на родителската среща беше родителския актив и касиера. Друг е въпроса, че този касиер не съм го виждала от тогава а парите които събирахме минават през учителките за най-удобно. На тях плащаме билетите за куклен театър.
Имало е някаква жалба за изчезнали пари за такса на дете минали през учителката, не била дала бележка. Понеже имаме и филиал а касиерката е една обикновено на 10-ти вечерта като е била 1-ва смяна касиерката половината родители се сещат че не са платили таксата (като напомни учителката, че на следващия ден ще върне детето), този месец стана скандал как така учителката не иска да вземе парите и да плати вместо родителите. С основание учителките вече се дърпат.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
аз пък да попитам - как така учителката ще върне детето, ако не сте платили таксата до 10-то число - това в кой град е?

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....този месец стана скандал как така учителката не иска да вземе парите и да плати вместо родителите. С основание учителките вече се дърпат.
Ами ще се дърпат, нормално.  Peace
Плащането на таксата е грижа на родителите, не на учителите.
И обикновено касиерите са от 7:00 часа в градината - достатъчно рано. Щом може да се остави детето, може да се плати и таксата. Нали детето се оставя от 7:00 до към 9:00 в градината.

# 13
  • Мнения: 57
Има забрана Peace
Но в училищата не я спазват ThinkingВ нашата детска градина не взимат.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
В нашата градина учителките събират пари за танци и за снимки, когато има някакъв празник. Приятелка  ми каза че в тяхната градина за тези танци(едни и същи хора ги водят) пари събира родител. Според мен е редно това да се върши от родител.

Общи условия

Активация на акаунт