Ортопед за бебета..?

  • 17 896
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31
Дисплазията е изместване на ябълката от ямката.При дъшеря ми след първата операция видимо всичко беше наред,но се наложиха общо 6 операции,за да се ккоригира всичко както трябва.

# 61
  • Мнения: 3 736
Мерси. Явно нашият се е презастраховал с тези три месеца.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 269
Този д-р Кекайов преглежда ли по ЗК в Горна баня и ако да, как мога да запазя час за него?

Сега трябва да заведем бебето на ортопед и се чудя къде да е.

# 63
  • Мнения: 31
ако искаш прегледа да е с ехограф се заплаща 40 лв,по здр.каса е с рен.снимка и се прави в мед.център.Ако има проблем тогава може по каса в самата болница.

час не се запазва ,а сряда и четв.от 13.00 до 14.00 часа пред кабинета в болн ицата отиваш и чакаш,става много бързо

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 18:25 от AnMary

# 64
  • Мнения: 50
Ние ходихме на преглед в Горна Баня при доктор Стефанов.Бебо беше на 2 мес.без 1 седмица.
Направи ни снимка с ехографа-каза че всичко е наред,че още е само хрущялче и трябва да отидем пак след 6 мес.
Педиатърката ни беше издала направление ,но въпреки това си платихме 18 лв за ехографа защото направленията при ортопеда били свършили и ако искаме да не плащаме да отидем след 1 седмица .

# 65
  • София
  • Мнения: 6 269
Нещо не разбирам, как така с ренген се гледа, а не с ехограф?

Преди 6 години синът ми го гледаха с ехограф, бяхме си с направление, не сме платили нищо (в 25 поликлиника тогава отидохме).

# 66
  • Мнения: 31
В Горна баня по здр.каса се прави ренг.снимка след третия месец.

когато си изпати човек не чака до третия месец,затова отидох веднага .Бих платила и повече ако трябва.

--------------------
Използвайте бутона

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 14:44 от AnMary

# 67
  • София
  • Мнения: 6 269
когато си изпати човек не чака до третия месец,затова отидох веднага .Бих платила и повече ако трябва.

Не е въпросът за парите. Преглед при бебетата се прави между 6 и 8 седмица, т.е. след 1-я месец. Личниат ни лекар ни даде направление за този преглед. Аз не искам да си облъчвам детето профилактично на ренген, а и за първи път чувам за това. Искам нормален преглед с ехограф. Благодаря ти за инфото, но явно си говорим за различни неща.

# 68
  • София
  • Мнения: 20 084
Кати м, рентгенография се прави при съмнения за някакъв проблем /дисплазия/ и ако ехографията покаже нещо не както трябва. Винаги можеш да откажеш рентгеновата снимка.  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 6 269
Кати м, рентгенография се прави при съмнения за някакъв проблем /дисплазия/ и ако ехографията покаже нещо не както трябва. Винаги можеш да откажеш рентгеновата снимка.  Peace

Благодаря ти, предположих, че е така за това и се учудвах на предишните мнения.

# 70
  • София
  • Мнения: 20 084
За нищо. Всъщност сега като препрочетох мнението на зорето77, виждам, че явно са го направили така - ако искаш да минеш по здравна каса - рентген, а ако ти се плаща, може и на ехограф. Когато дъщеря ми беше малка, не беше същото, но имаше проблем и се наложиха и рентгенографии.  

# 71
  • София
  • Мнения: 923
за да не пускам нова тема да разкажа нашата случка с тези ортопеди. Първо педито ни каза, че се ходело между 3 и 6 мес, което е остаряла практика, заведохме дъщеря ни (на 5 месеца е) при д-р Драганов във Военна болница, от сто въпроса за бременността ми се чудеше какво точно да измъкне, само и само да ни постави диагноза Вродена дисплазия на тазобедрените стави и да си купим неговите ортопедични гащи, да идем след 2 дена да види дали ще ги мачка между краката и ако ги мачка щал да ни изпише каишки (които струват 90лв). Аз обаче имах огромни съмнения относно диагнозата, но купихме гащите (25лв) и отидохме да ни види че сме си ги купили, пак я прегледа на ехографа и каза, че ако ги носи точно 1 мес без да ги сваля по 24часа щяла да се оправи...  Записахме час при д-р Венелин Алексиев в частният му кабинет, без да му казваме,че сме били при Драганов... Еми оказа се, че нищо ни няма на ставите и, че са толкова стабилни стави,че можем да правим вече всичко, да стоим прави, в проходилка, в бънджи, седнали, "за мен всичко е наред с това бебе. Повечко вит. Д за костите, че още нямат добра плътност и да сте живи и здрави." Изказа мнението си, че педиатрите трябва да се научат, че децата трябва да се водят на ортопед до 20 ден от раждането, а не да му водят деца на 5мес с луксации и да се чудят как да ги лекуват после. Та така, тази практика след 3 мес е остаряла, защото едно време не е имало такава апаратура както днес и децата са ги снимали на ренген за да видят дали имат проблеми. "Аз мога да прегледам бебето на 6 ден от раждането му и да го излекувам докато не се е развил проблемът, а като ми го доведат с луксация се налагат операции интервенции и т.н. което е мн по скъпо и болезнено както за детето така и за родителите. Ама не искат да чуят тия педиатри и това е!" та така майчета не ви съветвам да ходите във Военна болница, освен ако имате излишни нерви и пари... Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 6 269
Така, ние вчера ходихме при д-р Ефремов. Гледа на някакъв поостарял ехограф, но каза, че на бебето нищо му няма. Прегледа и голямото ми дете, че той е с дюстабан и пак каза, че за сега нищо да не се прави и никакви стелки, както ни бяха изписали преди това.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 446
valentink-a, а защо се доверяваш веднага на единия лекар, а отхвърляш казаното от другия?
Не казвам, че имате проблем, но не допускаш ли, че Драганов може и да има известно основание? Няма нужда да отговаряш , просто не ми харесва намекът, че Драганов го е направил за пари.
За сведение, ние отидохме при него, когато бебето беше на 3 месеца, каза, че се развива чудесно, няма никакъв проблем. Дори прегледа и стъпалата на баткото по своя инициатива, без да вземе пари за това. От познатите ми, ходили при него, също не съм чувала да изписва ортопедични гащи ей така.

# 74
  • Мнения: 676
Без да коментирам въпросният Драганов, защото не го познавам, но не е единична практика ортопеди да изписват ортопедични гащи без необходимост с цел финансови облаги. На нас ни се случи същото, само че в Стара Загора. Не купих гащите, нито каишките - вместо това обиколих доктори в няколко града и всички бяха единодушни, че за дисплазия не може да се говори.
Няма да коментирам и факта, че д-р Дърмонов в Стара Загора обяви детето ми за инвалид и неспасяем случай... Слава Богу не излезе прав...

Така че, дали по финансови причини, дали от некомпетентност, но понякога се поставят такива диагнози прибързано и пресилено. Аз лично преди да реша да не слагам гащите бих потърсила все пак и трето мнение.

Иначе д-р Алексиев е прекрасен специалист и аз съм му ужасно благодарна за всичко, което направи за нас.

Общи условия

Активация на акаунт