Математически турнири - 19

  • 80 245
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 41 055
Но иначе без да знам предисторията подкрепям, че децата добри на кенгуру, често имат проблеми с олимпиада. Бързите и комбинативни хора често боксуват при педантични описвания.

To това му е хубавото на ЕК, че набляга повече на логика и комбинативност, а не виртуозна техника. От друга страна първенците на ЕК на практика са си първенци и на олимпиадата. Вярно, следя само 2-3 набора, но при тях едни и същи деца са в челната десятка и на двете състезания.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 164
И резултатите за София Simple Smile.
http://www.119sou.com/

Дъщеря ми е с максимален брой точки  newsm44

# 242
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Браво на детето Hug

А как могат да кръстят страниците с резултатите normal и MG ... Wink

# 243
  • София
  • Мнения: 7 673
Браво на детето Hug

А как могат да кръстят страниците с резултатите normal и MG ... Wink
Нормални и не толкова...задачи де.  Wink

# 244
  • Мнения: 3 379
Браво на детето Hug

А как могат да кръстят страниците с резултатите normal и MG ... Wink

Хаха, на мен също това ми направи впечатление и дори си помислих, че МГ може да е се разчете и като "математически гении" Wink (на шега, разбира се)

# 245
  • Мнения: 4 877
Оттук нататък съм качила снимките на EliG. Вече събрахме галерия от 167 снимки от награждаването на СМТ.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=568335466526779&set= … ype=3&theater
Анонсирала съм и видео-клиповете на M8M8.
Отново благодаря!

Благодаря и за задачите за предучилищна група от Варна! Ще ги тестваме с малкия ми син и тях. Точно, когато брат му напуска у-щето си, ще трябва да поеме щафетата. Хахаа, все едно действаме по план. Simple Smile

ПП М8М8, голям сладур си имаш! Моят син ви е фен. Simple Smile

# 246
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте, а знаете ли как може да се разбере резултата на детето ако липсва в списъка с резултатите?

# 247
  • Мнения: 4 877
Ето и моите две кратички клипчета от СМТ:
Награждаването на 5-класниците, заели 1 място
http://www.youtube.com/watch?v=uiS_WsAOObQ

Награждаването на 6-класниците, заели 1,2 и 3 място
http://www.youtube.com/watch?v=eXQwzETysvk

# 248
  • Мнения: 9
И моя син е с максимален брой точки  Joy Joy smile3501

# 249
  • Мнения: 1 468
Има ли първолаци с макс. бр. точки? Кажете, моля Ви какво е решението Ви на зад. с жирафа. Ние сме мнооого разочаровани от съществуването на такава двусмислена задача, която няма официално правилно решение с нужното обяснение "Защо". Кажете - какво да обясня?
И всъщност колко е макс. за 1-ви клас? 60 или 58?

# 250
  • Мнения: 8
Поздрави на победителите от КМС! bouquet
Ех, какво да кажа. След максимален резултат при шестокласниците в София на Салабашев, сега сме се изложили тотално на КМС. Коледния дух ни обхвана твърде рано.  

# 251
  • Мнения: 11 926
Има ли първолаци с макс. бр. точки? Кажете, моля Ви какво е решението Ви на зад. с жирафа. Ние сме мнооого разочаровани от съществуването на такава двусмислена задача, която няма официално правилно решение с нужното обяснение "Защо". Кажете - какво да обясня?
И всъщност колко е макс. за 1-ви клас? 60 или 58?

Максималните точки са 58.
За жирафа- при вярно преброени фигури са дадени мак. брой точки- 5

# 252
  • Мнения: 62
а моята щерка (4 клас) е много разочарована. И тук се вижда разликата в преподаване на математика в различните училища. В нейното (питах класната) никога не са решавали задачи при които може да има повече от едно решение удовлетворяващи условията на задачата.

И както след състезанието беше супер щастлива, че е решила този път всички задачи и ще е в първите места, се оказа, че последната задача е точно такава. И тя видяла, че и 1 и 2 за X могат да са решения, но нали е свикнала и и е казвано, че само едно решение може да има и писала "по-вероятното решение е 2" и сега хоп 55 точки, при всички други верни задачи. И съответно 5-ти резултат. Ще отида да и видя работата разбира се, мисля, че трябва да и дадат още точки заради това, че е писала, че и 1 и 2 стават, нищо, че не е разписала колко топчета стават при Х=1.

Предполагам, че може, защото иначе не виждам как са се образували точки като 56 и 58. При 57 е ясно (-3 за една нерешена).

На Великденското - пак беше на една точка от третото място, въпреки, че беше решила последната, ама пустото разписване...

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 145
Bezil и на моето дете са взели 5 точки на същата задача, но тя си е написала и двете възможни решения едно към едно с инструкциите на организаторите. Написала е: при х=1, 1 черно топче, 6 бели и 20-7 червени топчета - 14 (вместо 13). Честно казано, не мисля, че има причина да и вземат повече от 1 точка, но за тези организатори всичко е възможно...

# 254
  • Варна
  • Мнения: 483
Има ли първолаци с макс. бр. точки? Кажете, моля Ви какво е решението Ви на зад. с жирафа. Ние сме мнооого разочаровани от съществуването на такава двусмислена задача, която няма официално правилно решение с нужното обяснение "Защо". Кажете - какво да обясня?
И всъщност колко е макс. за 1-ви клас? 60 или 58?

 Моята дъщеря първо ги е преброила 8, после като е сметнала че не може да извади 6-8 и енаписала 5. Получила е едно. Аз нищо не разбрах тогава когато ми обясняваше. Има максимален брой точки 58.

Общи условия

Активация на акаунт