Огледален свят по VOYO ~ тема 17~ В очакване на втори сезон~

  • 39 961
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 21 201
Здравейтеееее. Hug
Кафенце, сладичко, кой като нас. Heart Eyes
Да Ви кажа честно нищо не ми приковава вниманието, ни оригинали, ни копия на сериали.
Едва ли, ще ми се случи отново да стоя по нощите за да чакам фрагмани, да следя за всякакво ново инфо, снимки, подсказки както беше с АФК. Cry Този сериал и ФЕмир вдигнаха много високо летвата на зрителската ми комплексна оценка и сега ако ми хареса нечий сюжет, то актьорския състав ми куца, като възприятие или обратното и все нищо не мога да загледам.  SadТова донякъде е добре, защото реших, че на този етап искам да си дам почивка.
Ако пуснат паралелно сериала по Войо и по БТВ, това, ще е голяма обърквация за зрителите. Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 21 201
Обещах Ви вчера един въпрос за разсъждение, че да си запълваме времето пълноценно докато започне по бтв.
Кой от двамата Фери или Емир е по-близо до Вас, като усещане и на кого се ядосвахте повече?
Ще отговоря по-късно, че сега нямам повече свободно време.

# 692
# 693
# 694
  • Мнения: 180
Клоди,Илда,Наде Hug

# 695
  • Мнения: 21 201
Меги, HugМарги, мяркям те и докато ни изчетеш може да не съм в темата, затова отсега ти казвам здрасти. Hug
Да отговоря и на въпроса, който Ви зададох.
През целия първи сезон нямаше нещо, за което да се хвана и да обвиня Емир, неговият образ беше безупречен, даже идеализиран според мен, за разлика от Фери, която ми беше черна с нейните лъжи, защото въобще не я оправдавах за тях и дори не исках да я разбера, защото знаех, че след време всичко, ще се върне като бумеранг със страшна сила, както и стана и, че лъжите й не биха решили проблемите между тях, а само ги отлагаха във времето.
Емир, проявяваше най-голямото великодушие, търпение, разбиране и обич към Фериха и именно любовта му към нея му даваше сили за да проявява тази неистова търпимост.
Дааааа, това беше докато разбра за лъжите й. Първоначално го оправдавах за реакцийте му в резултат на лъсналите й лъжи, но после.......... #Cussing out
Първото му действие, което ме взриви беше преспиването му с Руя. Въпреки, че бяха разделени, за мен това не важеше и аз приех действието му като изневяра към Фериха, към него самия и към тях двамата взети заедно. Да не говоря колко му бях ядосана, когато започна да става и зъл, и жесток-дълг срещу една нощ, ooooh! това му предложение направо ме взриви на макс.
В последствие яда ми към него поутихна, защото виждах, че той започна да се осъзнава и, че обичта му отново започна да взема превест над яда му.
Всичко след това беше на кантар, ни в повече, ни в по-малко докато се ожениха и Фери не измисли "гениалния план" ooooh! да крият за женитбата си заради близките й, а когато се върна в портиерския дом и заживяха като гаджета криейки се само и само за да не нарани семейството си, тези, които я пребиваха като куче, унижаваха я и не и даваха право на мнение, направо и бях адски много ядосана.
Чудех се Емир откъде имаше сили да търпи всички тези приумици, но явно любовта му към нея го окриляваше и му даваше нужните сили.
И такааааааа, след този случай отново всичко беше на кантар, ни в повече, ни в по-малко, докато не се заплете историята с бременната Руя. Тогава отново на моя прицел беше Емир+шамара му към Фери за десерт.
От момента, в който бебето се роди, сцената в болницата изиграна по брилянтен начин от Хазал ми скъса сърцето, поставих се в положението на Фери като жена и плътно застанах зад образа й, дори и простих за лъжите и грешките й, които допусна в миналото.
Появата на Едже и силно развитото мъжко его на Емир да и бъде закрилник, пренебрегвайки Фериха и всички произтичащи от тези му действия последствия+тригодишната им раздяла, ме влудиха с неистова сила.
И такаааааа, до ден днешен не мога да преценя на кой от двамата бях по-ядосана, но като, че ли по времетраене, това беше образа на Емир, въпреки, че той беше по-нежен и по изразяваше чувствата си от Фери, която на моменти ми се струваше студена.
Осъзнах, че виждайки ги на сватбата им, като два бели лебеда преливащи от щастие, всъщност аз отдавна съм им била простила и на двамата.

# 696
  • Мнения: 2 116
Момичета! hug

Хубав ден и днес!
Петък е, този ден много го харесвам, не само защото е край на работната седмица, има нещо в този ден/поне за мен/ някак все хубави неща ми се случват.
Има най-различни тълкувания за него, аз съм си намерила едно което ми допада защото съвпада с моите усещания за петъците изобщо.
Петък е управляван от Венера.
Венера се отнася към човешката природа, затова това е денят на любовта и хармонията.


Източник: http://horoskopi.us/dnite-ot-sedmicata-i-tyahnoto-znachenie/
Още един линк с интересно инфо : http://astrohoroscopes.info/week-days/

Снежи, Рали,  Hug
Снощи сме се разминали с вас. Липсвате в темата.   bouquet

Благодаря за пожеланията ви днес момичета-Снежи, Рени, Меги, Илда, Ганушка, Вани, Светла, Наде,  Hug     bouquet
Нека и днес компанията ни е приятна и интересна, заедно с любимците ни!



За премиерата снощи:
Скрит текст:
Като казва Вани, трудно е само от един епизод да се каже и разбере, но аз също ще продължа да следя сериала.
Не съм гледала амер. версия, не следя и бг варианта по Нова, така че историята за мен е напълно непозната, не съм се презаредила с инфо около сериала, очакванията ми бяха много дозирани. След един сериал в който и аз бях луднала по трейлъри, подсказки и какво ли не-вече се пазя, защото това ми коства много енергия, да-носи ми емоции, но и много ме уморява и поне за себе си установих, че и ми пречи след това на начина по който възприемам случващото се.
Мисля си дори, че е било едно начало, като първо стъпало в зрителското ми ниво, знам ли, нещо през което се минава неминуемо попаднеш ли в плен на сериалите.
Вече нямам онази тръпка/за която и вие говорите/, но не защото не ми допадат историите, а защото вече гледам по нов начин на тях.

Та за Отмъщението-сюжета е интересен/поне това което знам като начало/, самата Берен е гаранция за добра продукция, и не само тя, има добри имена в екипа, за мен вече и компанията на гледане и коментиране е важна, затова на този етап мисля да дам шанс на сериала да ме завладее.
Началото снощи с еп. 1-ви е поставено и беше добро. Peace
Цитат
един въпрос за разсъждение, че да си запълваме времето пълноценно докато започне по бтв.
Кой от двамата Фери или Емир е по-близо до Вас, като усещане и на кого се ядосвахте повече?
Наде,  Hug
Много интересен въпрос. Thinking
Едва ли бих могла да дам еднозначен отговор, защото в различните моменти и ситуации отношението ми към двамата се променяше, варираше, веднъж по-близко до Емир, после по-близко до Фериха.
И при двамата имах моменти в които заставах на 100%  зад изборите им, имаше и други в които нямаше как да го направя/за себе си/ колкото и да ги харесвах и разбирах донякъде.

Интересно е, че в самото начало бях по-скоро само на страната на Фериха. В сериалите ставам малко по-крайна феминистка  Wink Емир, повече ме дразнеше, по-трудно му давах възможност да ми се хареса.
Но след повторните гледания, вече по-спокойно и по-детайлно, намирах причините и за неговите решения поне в някои случаи.

Нещо друго също ми е странно, че Емир по-лесно го разбирам и сега-след смъртта на Фериха, не знам точно защо, може би защото се фиксира случващото се повече само върху него...

Не искам да ги определям за себе си кой ми е по, но все пак, като първа мисъл, първа емоция когато стане дума за сериала, за историята изобщо-Фериха, нейният образ ми изплува на мига.
Може би тя получава най-голямата субективна част от отношението и позициите ми, онази част която отстъпва на доводите, причините които ме карат да виждам героинята й не само през очите на зрител-жена.
Онази част от която няма как да се избяга, колкото и обективно да се опитвам да приема и разбера всичко.
Няма как субективното присъства и при най-обективния поглед.
Та тази точно неизменна субективна част в обективната ми оценка е за-Фериха!!!
Това е що се отнася до това кой чувствам по-близко до себе си.



Ядосвах им се и на двамата-много, ядосвах им се до момента в който не разбрах, че без да искам ги съдя и осъждам.
Че по някакъв начин давам оценки от които ми тежи, боли, че и се ядосвам се още повече... Mr. Green

Може би в крайна сметка не се нуждаем/поне аз/ толкова от оценките за единия или другия, които са в основата на това дали сме им ядосани или не и колко...знам ли, а от усещането което са ни дали в различните случки с тях. От онова което като разбиране са ни донесли и ако трябва да го определя за себе си то е, че всеки трябва да бъде разглеждан в конкретната случка, всяко конкретно поведение си има конкретни причини за него и изисква конкретно отношение, а не по принцип.

И като завършек на отговора си който навярно малко се измести, ще ползвам една мисъл на Марк Твен.

"Преди да започнеш да осъждаш някой вземи неговите обувки, мини по неговия път,
пробвай неговите сълзи, усети неговата болка и когато се спънеш във всеки камък на пътя,
в който той се е спънал...чак тогава можеш да му кажеш как да живее живота си."


В конкретните сцени, случки мнението и отношението ми за Фериха и Емир е различно, вече не им се ядосвам, може би се дължи и на многократното гледане, или защото влязох по-пълно в конкретиката... Thinking

Когато започне историята ще имаме достатъчно време да споделяме и коментираме конкретните неща, конкретните правилни и грешни решения, емоции, отношения,  конкретните нужни и ненужни такива и на Емир и на Фериха, което вече чакам с нетърпение. Peace Grinning

Хубав ден за всички, нека е хубав и в темата ни отново за всички!  Hug

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 14:51 от margita9

# 697
  • Мнения: 0
Наде Hugс двете ръце те подкрепям за написанотоС единствената разлика че при мен везните клонят малко повече към Фериха да и се сърдя Rolling Eyes

Марги Hug  bouquet

# 698
  • Мнения: 21 201
Наде Hugс двете ръце те подкрепям за написанотоС единствената разлика че при мен везните клонят малко повече към Фериха да и се сърдя Rolling Eyes

Марги Hug    bouquet
И аз така бях, но откакто видях погледа й в болницата когато младши фалшив Сарафоулу се роди, празнината в погледа й, липстата на всякаква искрица за да продължи, надеждите, мечтите й бяха угаснали със сърцето й в онзи момент, тя беше излишната, сам самичка със своята болка и обърканост и несигурността в бъдещето, направо ме потресе сцената предимно като жена и оттам се наклони везната. А накрая всъщност разбрах, че и на двамата отдааааавна всичко им бях простила като зрител.
Марги, да, така е, въпроса ми е многообхватен и предполага многозначни отговори, затова и го и зададох по този начин.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 14:59 от Neidjal

# 699
  • Мнения: 10
Нов дебат  newsm78 Надето,Марги и Клоди са отговорили... Hug
Да споделя и аз...Заговори ли се за АФК,винаги визуализирам ФЕмир като едно цяло...една велика любов!Всички моменти/конфликтни/между тях бяха "нещата от живота"...Житейски неволи,съществуващи в реала  ThinkingОпитвах се да си изясня подбудите на всеки от тях в дадената ситуация и намирах среден път на удоволетворение за себе си.Истината е винаги някъде по средата...да ядосвах се на Емир,ядосвах се на Фери,но за много кратко,защото невероятната им привързаност,любов струеше от всеки техен жест,поглед,гримаса и т.н.Знаех,усещах,вярвах,че не могат един без друг и че ще преодолеят всичко,което зависи от тях/а не от Аксой и компания/,за да са заедно,обичайки се много.Сигурна бях,че могат да изживеят живота си щастливо,на макс,безоблачно!Да,ама не... Sick #2gunfire Sick



7еп.Ханде:Фериха е история.

      Корай:Не...Фериха пише историята!

# 700
  • Мнения: 2 116
Наде,  Hug

Така е, аз може би не отговорих достатъчно точно на въпроса ти. newsm78
И двамата ме ядосаха честичко, но по веднъж много, ама много и крайно. Mr. Green
Емир-когато научи за лъжите й, а Фериха-когато замина с Левент. Rage Rage Rage

Тогава наистина, ако ми паднеше някой от тях нямаше да му се размине... bash

Обаче после/а и сега/ мислих, премислях, гледах от всички възможни страни и ъгли, та някакво обяснение защо направиха тези си избори на поведение съм намерила за себе си.
Не, че съм ги "оневинила"  Wink  просто намерих минимума на разбирането, поне онова което омекоти и измести ядосването ми и ме насочи към други мисли и друго отношение към двамата.

# 701
  • Мнения: 2 116
Цитат
Всички моменти/конфликтни/между тях бяха "нещата от живота"

Снежи,  Hug
Много хубаво и точно казано! newsm10

# 702
  • Мнения: 21 201
Марги, мен Фери в никакъв случай не ме ядоса, че замина с Левент, защото той никога не прекрачи границата на приятелството им, никога не я притискаше или  шантажираше, той беше нейният истински приятел. Ако не беше той, не я виждах как би излезнала от блатото на лъжите си, в които тя сама потъна.
Да, накрая реши да и предложи брак, въпреки, че знаеше отговора й, но и в този момент не ме беше яд на Фери, защото Емир беше сгоден, а още по-малко на Левент. За мен той беше и си остана допоследно най-балансирания образ, който никога не изпадна в крайности и истерий въпреки всичко и с тежката цена, а именно, пренебрегвайки и подтискайки собствените си чувства за да е добре тя. Това за мен е истинска обич. Да обичаш без да очакваш в замяна обич, без да я просиш или да се надяваш, а просто да обичаш, защото така чувства сърцето ти. Да се отречеш от собственото си АЗ, за да е щастлив другия. Може би това не всеки го притежава, защото не е лесно, но Левент беше точно такъв образ за мен, въпреки, че когато се сваляха и мляскаха със Санем в началните епизоди, ме догнусяваше от техните игрички, но никой не е идеален, но спрямо Фериха, той беше.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 2
Марги, мен Фери в никакъв случай не ме ядоса, че замина с Левент, защото той никога не прекрачи границата на приятелството им, никога не я притискаше или  шантажираше, той беше нейният истински приятел. Ако не беше той, не я виждах как би излезнала от блатото на лъжите си, в които тя сама потъна.
Да, накрая реши да и предложи брак, въпреки, че знаеше отговора й, но и в този момент не ме беше яд на Фери, защото Емир беше сгоден, а още по-малко на Левент. За мен той беше и си остана допоследно най-балансирания образ, който никога не изпадна в крайности и истерий въпреки всичко и с цената пренебрегвайки и подтискайки собствените си чувства за да е добре тя. това за мен е истинска обич. Да обичаш без да очакваш в замяна обич, без да я просиш или да се надяваш, а просто да обичаш, защото така чувства сърцето ти. Да се отречеш от собственото си АЗ, за да е щастлив другия. Може би това не всеки го притежава, защото не е лесно, но Левент беше точно такъв образ за мен, въпреки, че когато се сваляха и мляскаха със Санем в началните епизоди, ме догнусяваше от техните игрички, но никой не е идеален, но спрямо Фериха, той беше.

Здравейте и Честита нова година и от мен.С най искрени пожелания  да сме здрави,весели,засмени и от Бог благословени!Момичета на всички пожелавам здраве в изобилие и радости до безсилие.Бъдете щастливи и казвайте по честичко"Обичам те"на любимите хора!


 Hug Hug Hug

+1 за поста .Напълно припокрива моето мнение smile3525

# 704
  • Мнения: 21 201
Цитат
Всички моменти/конфликтни/между тях бяха "нещата от живота"

Снежи,  Hug
Много хубаво и точно казано! newsm10
Не съм сигурна дали за мен е така, защото на моменти се питах, ако една двойка в реала, понесе и изтърпи този развой на събитията от-до, както беше в случая с ФЕмир, дали не биха се изчерпали преждевременно и дали биха останали заедно до края!? newsm78
Не знам и не бих могла да зная, но щом на няколко пъти гледайки сериала(особено втория сезон) съм си задавала този въпрос, значи е имало защо.
Не мисля, че това, което им се случи са нещата от живота, защото на едни им се случва едно, на други друго, но на ФЕмир почти всички и то по-много, че даже и в излишък. ooooh!
Въпреки, че вярвам в силата на истинската любов, но дали една такава любов би понесла толкова много горчилка и то наранявайки се един друг, и съвсем умишлено на моменти за да го заболи другия, и въпреки всичко да устои във времето!?
Ето, на този въпрос бих искала да си отговоря и се надявам да го направя гледайки сериала с дублаж.
Ааа, Лиди, Hug права си, че трябва да си го казваме честичко-обичам те, на любимите хора.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 15:35 от Neidjal

Общи условия

Активация на акаунт