Помогнете с избора на домашен уред....

  • 4 383
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 063
Имам OrbriTrek Platinum( от 3 - 4 г.), но за съжаление напоследък го ползвам за библиотечка – редя книги. Иначе ми е полезен и за откръста нагоре, не само надолу, но по – скоро така си стои. Понеже хората, които правят предаването “Фитнес мания” (по TV МSat се излъчва сега – истински фитнес манияци) са приятели на мъжа ми и ни съветваха да не си купуваме фитнес уред за вкъщи (въпреки, че този го одобриха),  т. к. човек се мотивира повече във фитнес зала, сега съжалявам, че не ги послушах. Иначе съм доволна от йога упражнения в къщи.
На Petranka честито!

# 46
  • Мнения: 472
ами аз само на картинка го видях , но довечера ще се сглобява !

Купене от метро последния !

Там са казали на мъжа че в новата брошура ще има друг модел с около 100 лв, по ефтин който е на фтулки (незнам дали правилно съм разбрала )но пак на Кетлер , а нашия е налагери !

Утре ще кажа как е уреда , аз с такъв мерак го искаш че даже си мислих за кредит ама нъцки , когато си на майчинство не дават !Въпреки , че отговарях на всички условия

# 47
  • София
  • Мнения: 9 511
Ами честито! Simple Smile
Със здраве да си го ползваш!
Страхотен подарък, наистина! Peace Grinning

# 48
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Я кажи колко струва? Нещо 2000 лв. ми се въртят в глават, но не съм сигурна.
И аз подкрепям пътеката.

Моята пътека е тази: http://www.sportbul.com/toronto.html. Когато я купувахме обаче струваше с 200 лв по-малко. Доста е скъпа, но аз се комбинирах с баща ми, който живее няколко етажа по-долу в същия вход и ползваме заедно уреда. Той всяка година ходи за по три месеца при брат ми в САЩ (там бяга на пътека всеки ден за по час)  и се връща с 15-20 килограма по-малко, а е голям чревоугодник и изобщо е скаран със спорта. Това е единственото нещо, благодарение на което съм го виждала да отслабва и то без изобщо да се ограничава откъм храната. Той ме ентусиазира за пътеката.
Иначе в Спорт Депо предлагаха и схеми на изплащане към някаква финансова къща, но не ми се видяха особено изгодни

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има и по-евтини пътеки, но хич не ми изглеждат добре.
Днес четох в едно списание, че първият кардио уред е пътеката (1965 г.), после се появяват степера, велоергометъра; кростренажора (1995 г.) и най-новото (революционно) откритие било кардио уейв (2005 г.). Никой не ми отговори да има отзиви за него, но много взе да ме гризе любопитството... Имало ги в някои фитнеси на София вече. Ако някой види такова чудо да свирка...

# 50
  • София
  • Мнения: 10 324
и най-новото (революционно) откритие било кардио уейв (2005 г.)
Я ми разяснете, какво е туй чудо   newsm78

# 51
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И за да се похваля. Днес ни сглобиха кростренажора и всички в къщи се изредихме да го караме, включително и Мартин се намести по едно време. Много е готин. Страшно съм доволна.
А за пътека и аз исках, но тези в Метро мисе видяха много малки а пък да дам 2-3000 за пътека без да знам колко ще я карам, ми се стори едва ли не като кражба от парите за домакинството та се отказах.

# 52
  • Мнения: 472
хехе , и ние слобихме кростренажьора  Grinning !
изредихме се всички (аз и мъжо) , готино е усещането !
я сега кажете някакжа тренировъчна програма . в книжката пише , че 1та седмица трябва да карам всеки ден по 10 мин (2 мин ход после 1 мин пулс ) , и така се увеличават минутите до 4-та седмица .

Мамите който имат това чудо на техниката моля да споделят как процедират , и на колко кг се натоварват ако мога така да се изразя .След колко време да очаквам резултати , минус няколко килограма например  Thinking ?

Хайде вие сте на ред !

# 53
  • Мнения: 16
Честит кростренажор!  Wink
Аз за съжаление нямам си собствен и ползвам този във фитнес-клубчето до нас. Simple Smile
И тъй като съчетавам кардиотренировка със силова такава, моята програма започва с 10-минутно разгряване на кростренажора, следва силова тренировка, последвана от 30-40 минутна серия отново на кростренажора. И това 3 пъти седмично. В началото започнах от 3-та степен, като постепенно повишавах, съобразно нуждите от натоварване на организма ми.  За 4 месеца влязох напълно във форма, без излишно натоварване и без диети. Година след това не съм мръднала в посока по-високи килограми, дори и по време на 3-месечната ми почивка от фитнес-натоварването.  Wink

Мога да те посъветвам в твоя случай сутрин преди закуска да отделяш около 40-50 минутки на уреда. Естествено, като започнеш от 10-15 минутки с по-малко натоварване и постепенно увеличаваш времето и натоварването, в зависимост от нуждите на организма ти. Мазнинките започват да се горят след 20-тата минута от натоварването, но няма смисъл да тренираш повече от 40-50 минути на ден.  Около 40-50 минути на ден ще бъде напълно достатъчно. А колко пъти в седмицата - ти ще си определиш, но трябва минимум 3-4 дена.
Eто ти още инфо, свързано с кардио тренировката.
Успех!!!

# 54
  • Мнения: 472
Creative ,
благодяра ти много за твоето меню на тренажьора  bouquet , но май засега 40-50 мин са ми много запъхтявам се още на 10 мин . на степен 5-6 ще жзема да намаля степените а да кача минутите ! Wink

Общи условия

Активация на акаунт