Начална бременност и вирус след вирус

  • 3 946
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте,

моля ви за съвет какво приемате и какви тайни бабини рецепти правите за да се предпазите от вируси и грип. Бременна съм в 7 г.с. , а още преди да разбера изкарах един вирус с температура, сега явно карам втори с болки в гърлото и хрема.Вече започвам да се плаша. Аз по принцип доста боледувам и не пропускам сезон, но сега е различно. Иска ми се да си подсиля организма. Та какво правите вие, ползвате ли имуностимулатори, има ли безвредни за бременни, или чай, лимон и мед.

Благодаря ви !  Hug

# 1
  • Мнения: 24
Аз заложих на лимоните и да чукам на дърво не съм боледувала до сега а влизам в 9 месец Simple Smile Постоянно ям плодове богати на витамин Ц (В него е ключа) сега се съсипвам да ям мандарини и портокали,обожавам ги  Hug Пий по един лимон всяка сутрин с мед и вода ... Но за да ти е здрава имунната система трябва постоянство а не днес ще пия, утре не .... За кашлицата знам едно детско билково сиропче подходящо за бременни на моя приятелка много и е помогнал казва се "Ен Ти Тус"
Успех и се обличай...Когато си в градски транспорт слагай шала на устата да не им дишаш бацилите...   bouquet

# 2
  • Мнения: 24
С чайовете внимавай...Не всички билки са позволени през бременността,порови се в гугъл и форума и прочети кои билки не трябва да приемаш.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Хапвай пресни плодове и зеленчуци, най-добре заложи на тях. Пази се без да се изнежваш прекалено обаче. Направи и една консултация със следящия ти бременността, само той ти знае точното състояние и ще ти препоръча адекватна рецепта за борбата с вируса и пазенето  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И аз в началото изкарах всички възможни вируси, които детето домъкна от у-ще вкъщи. Просто имунитетът пада и ставаме по-податливи на подобни гадости.
Лекувах се основно с изцедени лимони и мед, но не разтворени във вода и като ги изпивам веднага след изцеждането, без да престояват.
Парацетамол при нужда.
Има и разни хомеопатични глупости /които на мен не ми помагат особено, но понякога само психологическият момент, че все пак пиеш някакво лекарство помага/ - питай за тях лекаря си според случая - за хрема са едни нещата, за кашлица - други и т.н.
Много почивка, пълноценна храна и хубави мисли.
Имуностимулантите по време на бременност не са за препоръчване повечето.
Може и Осцилококцинум да пиеш при нужда.

# 5
  • Мнения: 24
Наистина лимоните се пият само с мед без вода, но на мен са ми много кисели и ми се гади от тях,по тази причина разреждам с малко вода.Ако можеш ги пий без вода по-добре ще е ...

# 6
  • Мнения: 43
Благодаря ви момичета за бързите отговори,

цял ден се тъпча с лимони и мед. Дано да ми е за последно това боледуване, че вече имам панически страх от разболяване.Като знам колко е рано и колко е рисковано и направо свят ми се завива  ooooh!

# 7
  • Мнения: 24
Не се притеснявай ще оздравееш  Hug Стискам палци  Stop

# 8
  • София
  • Мнения: 7 994
Основно с Инфлуцид и Осцилококцинум се лекувах. В по-напреднала бременност бях пипнала грип, тогава лекар ми изписа имуномодулатор, но не мога да кажа, че беше особено ефективен. За гърлото - Биопарокс.

# 9
  • Мнения: 68
и аз съм в начална бременност и тези мисли ми се въртят в главата, още повече, че работя с много хора и няма как да се опазя. съжалих че не съм си сложила поне ваксина по-рано-сега вече е късно а  и не бих рискувала, и без това съм скептична към ваксините и досега не съм слагала. аз хапвам много мандарини и сокове от портокал прясно изцедени, и хапвам мед-аз по принцип го ползвам като заместител на захарта във всичко. мия си ръцете много често със сапун за ръце детол/дето го рекламират за антибактериален/, купила съм антибактериален гел, и след измиване се мажа и с него.... параноя пълна, ама съм много уплашена в този рисков сезон ...и период на бременността.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 181
Аз пиех Биозин мама и съм много доволна. Миналата зима нито един вирус не пипнах

# 11
  • Мнения: 68
хм, това е интересно, ще питам доктора newsm78

# 12
  • Мнения: 43
Това за първи път го чувам.
Благодаря TEREZA83 и аз ще питам доктора.

Общи условия

Активация на акаунт