ВМ НВХ - част 54

  • 40 548
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 78
Cioccolata ,
това съм го споделяла и преди във форума....Преди мнооого години ( има - няма 22 Simple Smile)) в нашата катедра по детски болести ( Варна ) беше въведена нова схема за захранване . Шеф беше проф . Индржишка ...умна жена ...Та захранването се започваше с месно пюре . На 4 месеца .
Има си съвсем логична обосновка...освен белтъчните нужди на бебето ( огромни !) точно в този момент се появява желязо - дефицитна анемия.И кърмата , дори на напълно компенсирали загубата на желязо след раждането жени , се оказва съвсем недостатъчна .
Та започваше се с месни пюрета и да ви кажа нямаше никакви проблеми . След това гласът на "разума" ( или глупостта ) надделя и катедрата се синхронизира  с останалите...
Рейнче , твоята е по - лесна...ми аз какво да кажа като докториците около мен едва ли не започнаха да водят спасителна акция "Тони"? Коя с кротки подмятания , коя с директни забележки за режима ми...
Ако успея да се сдържа изобщо не влизам в конфронтации Simple Smile)

Последна редакция: сб, 29 дек 2012, 18:32 от tonyduve

# 316
  • Мнения: 425
Не се учудвам ,ама никак-промишлените млечни са с ужасно качество-евтини сухи млека купени кой знае от къде -"обезмаслени,възстановени,"не се развалят....Същевременно прясното мляко се изкупува за жълти стотинки,така че тези,които го произвеждат,хептен да се откажат!При месото положението също не е по-добро-последното ,което научих е ,че за около 3-4 месеца от прасе-сукалче правят 200 -килограмов шопар с хормона на растежа SadНормално това отнема около година!Пилците са без коментар.
Относно хората-не коментирам начина им на хранене,нито разрешавам да се обсъжда моя,като има почерпка в службата вече знаят,че не ям бонбони,бисквити,теста и от сорта!Виж,като споменах,че съм закусвала яйца и сланина  и че "вдигам тежко"- Shocked Laughing

# 317
  • Мнения: 6 346
Ех, Тони, и на теб не ти е лесно  Crazy

А аз да се похваля, че снощи започнах книгата на Андреас Енфелт Sunglasses Не вярвам да има много нова информация спрямо досега известната ми, но със сигурност се чете много леко и бързо и се очертава да бъде приятно четиво Sunglasses

# 318
  • Мнения: 599
Момичета, може ли да се ползва течна Стевия за някой от десертите, с цел да се запази ВМ-я характер, без въглени  Rolling Eyes

# 319
  • Мнения: 6 346
Веси, може, разбира се. Дали ще избереш захар или подсладител зависи от много неща. Ако държиш просто да избегнеш захарта, но да запазиш сладкия вкус, сложи подсладител. Ако държиш да избегнеш сладкия вкус, сложи или по-малко/никакво количество захар, или по-малко/никакво количество подсладител. А ако предпочиташ максимално естествен вариант, но все пак умерен откъм сладост и вредност, сложи по-малко количество захар. Ти си реши Simple Smile

А аз за първи път вчера направих и днес ще се пробва шв. "леден шоколад" - изнамерих класическата (уж) рецепта, която предполага 100 грама шоколад и 50 грама кокосово масло (т.е. пропорция 2:1 между шоколада и маслото) - разтопяват се и се наливат във формички, за да се стегне. Може да се сложат аромати. Аз сложих по една орехова ядка на дъното и малко кокосови стърготини. Много е ароматно, макар че количеството ми се струва нищожно така със 100 грама шоколад и 50 грама масло Embarassed Но ще го пробваме днес, а ако ни хареса, по-нататък ще правя пак.

И също да постна тук линк към лекция на Питър Атия: http://www.youtube.com/watch?v=VIEDYbGJsmQ Интересно е Simple Smile

# 320
  • Мнения: 307
Привет момичета HugПрисъединявам се към вас.След раждането тежах 81кг,свалих 10 и сега ми остават около 15кг.Ще ми бъде трудно,но се надявам да успея WinkДнес е първия ми ден.

# 321
  • Мнения: X
Ех, Тони, и на теб не ти е лесно  Crazy

А аз да се похваля, че снощи започнах книгата на Андреас Енфелт Sunglasses Не вярвам да има много нова информация спрямо досега известната ми, но със сигурност се чете много леко и бързо и се очертава да бъде приятно четиво Sunglasses

приятно четене
Андреас има таланта да пише и обяснява просто за наистина сложни неща  и всички да го разберат
пожелавам ти да бъдеш преводачка на книгата му, има голяма нужда от нея в БГ
 Hug

аз вчера почнах житното шкембе, ама да видим кога ще я свърша
още повече, че тези дни ще получа и книгата за сладката кръв и май ще се прехвърля на нея

Рейн, много такива коментари ще получиш
да не говорим, че със сигурност някъде те и  споменават със съжаление какво те чака от тези мазнотии
ама истината ще изкочи след 20год и тогава ще е наистина интересно кой ще е в по-добро здраве и кой ще пие шепа лекарства всеки ден
чакам с нетърпение рецензията ти по книгата

успех, марина
само внимавай, ако още кърмиш - направи плавен преход към режима, не от веднъж

аз нямам нищо за споделяне
днес ни е ден за пазар
ще вземем нещо за НГ, най-вероятно тел. филе (Шоки, как се превежда oxfile? - биче филе или друго?  newsm78) и ще го пека увито с бекон и домашно бутертесто (купеното тук е само с маргарин)

ще трябва и някаква салата да намеря за останалото месо от пуйката - аз я ям само студена, не я обичам притоплена

специално за грийн и Вики - получих обратната разписка от писмото до НАП
от вчера моят статут е с изчистени задължения, с изкл. на няколко безработни месеца

този на 1/2 още виси, хем и неговите документи бяха в същото писмо

# 322
  • Мнения: 6 346
W'A'S'P', благодаря за пожеланието! Дай боже! Embarassed Нямам много надежда, че ще се заинтересуват тукашните издателства, но дано.

Филето би трябвало да е говеждо. Или пък телешко - аз по навик на всичко казвам телешко, но в магазините вече май по-често се вижда етикет "говеждо", защото явно животните са по-старички.

А леденият шоколад е станал божествен Sunglasses Постигнах нирвана с него, а и пожъна голям успех Flutter Непременно ще правя пак и в по-големи количества.

# 323
  • Мнения: X
относно месото - това тук е май най-скъпото, има видове по 100 евро за кг
и е различно от kalv и biff филе
не е ли biff именно говеждото  newsm78

много трудно с тези готв. термини
понеже и у нас не стигнахме до консенсус, го наричаме директно оксфиле, колкото и да мразя да се втъкват чужди думи в разговор на бълг.

радвам се за бонбоните, другия път пробвай с малко мадейра, ром или коняк
стават божествени
но само ако няма да се сервират на деца разбира се

аз моите бонбони си ги хапвам с глътка червено вино, няма такъв вкус направо

# 324
  • Мнения: 0
здравейте сладурани! Hugискам да попитам дали имате наблудения как влиае режима ву гъби4ните инфекции??толкова години сам била на този на4ин на хранене нито боледувах,коса,колкото иска6,нокти здрави като камъни и сега изведнаж....габи4ки на ноктите на краката и рацете ми.....от ни6тото.....дет се казва от днес за утре Sad Shockedимам екзодерил нали4ен и запо4нах да мажа с него,несъм се консултирала с лекар професионалист за6тото дефакто сно6ти ги открих,но майка ми е медицинско лице и тя потварди за диагнозата ГЪБИ4КИ!!!! :2cry:4удя се от каде се появиха,само аз си правя ноктите,смятам 4е се храня правилно/с мн малки прегре6ения/и ето на!!??? Thinking
п.п извинете ме за правописа,но ми липсват някои букви от клавиатурата!

# 325
  • Мнения: 6 346
Англ. beef и шв. biff не са едно и също. Англ. дума включва всякакво говеждо месо. Докато шведската дума е с по-тесен смисъл (ти знаеш де): http://sv.wikipedia.org/wiki/Biff Ox по смисъл наистина е вол, но "волско" няма как да стане newsm78 Затова си мисля, че трябва да е говеждо. Не съм запозната с подробностите обаче, може да има някакъв нюанс, който ми убягва.

А за гъбичките съм чела, че спазват много строг режим с избягване на всякаква захар, вкл. от плодове, прясно мляко и сирена, също алкохол, високовъглехидратни храни като тестено, картофи, ориз, бобови. Яде се месо, зеленчуци, истинско кисело мляко, кефир и пробиотични храни. Това е в общи линии - много стриктно ВМ-НВХ.

# 326
  • Мнения: 78
aleksss14 ,
В случая си мисля първо да потърсиш локални фактори . Овлажняване на краката , по - продължително носене на затворени обувки и гъбичките са налице . Дори и да си супер стриктна в храненето , ако имаш идеални условия за въдене на гадинките...
Екзодерила е много добър - има го в 2 форми , течност...капки и крем . И двете ги ползвай . Като " виден дерматолог " така излекувах гъбичките на брат си ....а своя питириазис верзиколор само с крема .
Освен това има чудесни препарати за поддръжка на обувките . Има една серия на "Кокона" - шпрей за обувки и такъв за крака ....и те работят  .
Много против съм лечението с низорал табл , имала съм няколко пациента с цироза след използването от дерматолози .

# 327
  • Мнения: 200
И аз да споделя за Oxfilé.

# 328
  • Мнения: 6 346
Благодаря! На англ. го дават като tenderloin, което, ако не се лъжа, се превежда като бонфиле. Или поне при пилешкото Laughing

# 329
  • Мнения: 0
 Hugмного ви благодаря за съветите!режимна съм,като даже не консумирам зелен4уци,за6тото имам много проблеми с корема и от най малка доза зелен4ук  се подувам страхотно!храня се с месо,мазнини и от време на време мле4ни.....оба4е имам и дни на зверски прегре6ения!и преди 4 години пак по са6тия на4ин се храних и никакви оплаквания нямах......ноо сега му е до6ло времето!екзодерила ми е на капки,6те си купя и на крем за да се  оправи по бързо този проблем!много оби4ам таратор и си го хапвам даже и пз зимата,но се 4удя ако го направя с заквасена сметана няма ли да е по режимен,отколкото с 4,5%мляко?
tonyduve наи ми е странно 4е освен и на краката са ми плазнали и по ноктите на рацето и то разли4ни видове гъби4ки-на краката са ми са одебелили разли4ни о4астаци от ноктите а на рацете на двата ми безименни праста,ноктите направо са се отлепили/извинете ме за натуралното описание/и това ме втре6ти направо,за6тото хаиде за краката да кайем тесни обувки 9и нека4ествени материи сигурно оказват влияние ама на рацете за6то Confused Thinkingи то по едно и са6то време,от сно6ти...!

Последна редакция: сб, 29 дек 2012, 20:07 от aleksss14

Общи условия

Активация на акаунт