Хобит: Неочаквано пътешествие

  • 19 078
  • 200
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте!  bouquet  Снощи бях на премиерата на Хобит и преди малко видях, че още няма темичка за този филм и реших да пусна една, за да може да си обсъждаме.  Hug


"Хобит: Неочаквано пътешествие" проследява пътешествието на главния герой Билбо Бегинс, който е въвлечен в епичен поход за освобождаване на Еребор - изгубеното царство на джуджетата, което отдавна е завладяно от дракона Смoг.

Към Билбо се обръща появилия се изневиделица вълшебник Гандалф Сивия и Билбо се присъединява към група от тринайсет джуджета, предвождана от легендарния воин Торин Дъбощит. Пътуването им ги отвежда в Пущинака; през коварни земи, гъмжащи от гоблини и орки, смъртоносни уаргове и гигантски паяци, създания, сменящи облика си и различни магьосници. Макар че целта им е на изток, при Самотната планина, те трябва първо да се измъкнат от тунелите на гоблините, където Билбо среща създание, което завинаги ще промени живота му – Ам-Гъл.

Насаме с Ам-Гъл, на брега на подземно езеро, нищо неподозиращият Билбо Бегинс не само открива дълбини на хитрост и смелост, учудващи и него самия, но се сдобива със "скъпоценния" пръстен на Ам-Гъл, който има неочаквани и полезни качества. Простичък златен пръстен, който е свързан със съдбата на цялата Средна земя по начини, недостъпни за познанието на Билбо.

Мартин Фрийман изпълнява главната роля на Билбо Бегинс, а Иън Маккелън се завръща в ролята на Гандалф Сивия. Джуджетата се играят от Ричард Армитидж /Торин Дъбощит/, Кен Стот /Балин/, Греъм Мактавиш /Дуалин/, Уилям Киршър /Бифур/, Джеймс Несбит /Бофур/, Стивън Хънтър /Бомбур/, Дийн О’Горман (Фили), Ейдън Търнър /Кили/, Питър Хамбълтън /Глоин/, Джон Калън /Оин/, Джед Брофи /Нори/, Марк Хадлоу /Дори/ и Адам Браун /Ори/.

В образите си от трилогията "Властелинът на пръстените" се появяват Кейт Бланшет в ролята на Галадриел, Анди Съркис в ролята на Ам-Гъл и Илайджа Ууд в ролята на Фродо. Джефри Томас и Майк Мизрахи също се присъединяват към актьорския състав в ролите съответно на кралете на джуджетата Трор и Траин.

(източник:dnevnik.bg)



А, ето и малко снимки:








Е, вие сте! Хареса ли ви филмчето? Оправдаха ли се очакванията ви?  Hug Hug Може да си обсъждате всичко, което се сетите свързано с филма и книгата, ще се радвам да чуя мнението ви.  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 12:48 от Oniyuri

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Нито един фен ли няма? Или просто никой не го е гледал още?  Confused Confused newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 175
Гледах го вчера и определено съм много доволна. Не усетих как минаха трите часа. Фен съм на Толкин от малка и тези филми ме карат да се радвам като дете. Хареса ми подбора и играта на актьорите, една идея в повече са кадрите от новозеландската природа, но пък не мога да виня П. Джаксън, че отдава внимание на родината си. Нямам търпение за следващата серия


Не мога да не спомена за чара на Richard Armitage, за първи път си паднах по джудже  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 193
petmil, добре дошла в темичката.   bouquet

Изключително много ми хареса и на мен филмът. Гледките даже ми се сториха като бонус, толкова беше красиво.  Heart Eyes Вероятно е играл фотошопът и там, но все пак природата им наистина е уникална.

Хареса ми, че не са го концентрирали само около Билбо филма, беше прекрасно това. Мартин все още ми е Уотсън в главата и женстовете и репликите му само ми правят асоциации към Шерлок.  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 175
Oniyuri, има нещо вярно за Мартин и Уотсън. А като се появи и Бенедикт в следващите серии, ще видим как ще го възприемем за Некромант, вместо Шерлок  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Oniyuri, има нещо вярно за Мартин и Уотсън. А като се появи и Бенедикт в следващите серии, ще видим как ще го възприемем за Некромант, вместо Шерлок  Grinning

Нямам търпение да се появи.  Party Аз бях на нощната прожекция в 00:01 и имаше само един трейлър преди филма - този на Стар Трек с Бенедикт, съответно аз подскочих до тавана от щастие и съм почти убедена, че целия салон разбра, че това е Бенедикт и има прекрасен глас.  Joy Joy

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гледах, хареса ми, препоръчвам  Mr. Green

Анди Съркис е уникален индивид. Водихме и № 1 с нас, голяма фенка е Ам Гъл (в момента чете от книгата гатанките му, които ги няма във филма)

# 7
  • Мнения: 200
Запис в прекрасната темичка!
Днес сутринта го изгледах! Много, много ми хареса. Simple Smile Обожавам всички джуджета. Мартин в ролята на Билбо - съвършен. Simple Smile Липсваха ми повече време с елфите, но това е може би защото имам голяма слабост и към тях. Simple Smile Всичко пипнато до последният шев и пиксел!
Аз правя асоциация по режиьорско решение със "Задругата на пръстена". Simple Smile Трудна летва беше това за Джаксън. Но според мен се справи блестящо, макар, че критиците не са точно на това мнение.

Вероятно е играл фотошопът и там, но все пак природата им наистина е уникална.


по-скоро CGI  ефектите и другите последни технологии в компютърната обработка. Simple Smile Анимацията е лесна за подобен клас филми, за мен по-интересното беше как са смалили актьорите до джуджета. В смисъл то е ясно, че са имали и дубльори, но е имало и много пост обработка:)

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 00:06 от Stone River

# 8
  • София
  • Мнения: 193
Гига Ог, Stone River, добре дошли!   bouquet


Stone River, в един филм бяха снимали "джуджетата" под специален ъгъл, за да изглеждат така. Даже хора с подобен ръст се бяха обидили, че не са ползвали тях, а са се изхитрили, ама знам ли как са го направили тук. Много ми се иска да направят едно филмче за процеса на снимане.  Praynig

# 9
  • Мнения: 6 365
Филмът беше перфектен!

Най-странният момент обаче е като разбереш, че
Гандалф и Галадриел са прекалено гъсти. Ако си спомняте,
Галадриел накрая на Властелинът не заминава със Селеборн,
а направо си организира елфически развод и си взима Гандалф,
с нов стайлинг, разбира се. Да не говорим, че и двамата са
може би най-умните и печените, отказват Единствения пръстен
и незнайно защо се застояват в Средната Земя много след като
са могли да си заминат...

Илайджа Ууд обаче се е сдобил за 10 години с някаква
много фатална красота...не е същият "хобит" от началните сцени.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Доколкото знам в доста от сцените актьорите играят на колене, за да изглеждат малки пред останалите.

http://www.thehobbit.com

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 10:13 от Гита Ог

# 11
  • Мнения: 6 365
Ефектите с размерите са комбинация от перспектива, декори с различен
размер, дубльори и де да знам какви още магии, но цялата работа
беше добре обединена.

Бай дъ уей, точна реплика на шалчето на Гандалф се продава
 за 99 долара- от новозеландска вълна, ръчно тъкано.

# 12
  • София
  • Мнения: 175
http://www.youtube.com/watch?v=zfX1PYv1FEY&feature=endscreen  - ето малко подробности за филма, дадени от П. Джаксън

# 13
  • София
  • Мнения: 193
Mamacita Bandida, добре дошла и на теб!   bouquet

А, Елронд не беше ли устоял на пръстена също? Или въобще не му е предлаган активно?  newsm78 Нещо ми се губи този момент.

Изключително много харесвам Гандалф иначе, Галадриел - също. Много ми се иска да видя пак Арагорн и Леголас, ама не мисля, че се вясваха някъде в другите истории извън ВнП, прекрасни са обаче.  Blush

# 14
  • Мнения: 200
Много ми се иска да видя пак Арагорн и Леголас, ама не мисля, че се вясваха някъде в другите истории извън ВнП, прекрасни са обаче.  Blush
Ами всъщност Леголас ще го видим в следващите части на Хобит, въпреки, че го няма в книгата. Simple Smile http://screenrant.com/orlando-bloom-legolas-the-hobbit-rob-91455/

Общи условия

Активация на акаунт