д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 084
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 283
Миличка, съжалявам за това, което ти е причинил този изверг и се радвам на добрия финал.Чела си темичката ни и си видяла колко сме препатилите от него Hug

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Хайде да не прекаляваме, а? "Извергът" не е докарал сам нито истински, нито евентуален проблем на никое бебе. То или го има, или не и със сигурност д-р Марков може само да го диагностицира или не. Не видях колко на брой сте препатили, ама доста от нас са му благодарни. И очакваме все още да чуем какво са казали другите лекари на ФМ.

# 92
  • София
  • Мнения: 283
Мила моя, за мен Марков е ИЗВЕРГ, изказвай мнението си, но ако обичаш, не ми го налагай и не ми прави забележки, защото не ти си изпатилата в случая.За теб светило, за мен  и много други - ИЗВЕРГ.Ако не си забелязала аз твоят твоят пост не съм критикувала, нито нечий друг, изказал се ласкаво за Марковчето, защото всеки има правото да изказва свободно мнението си, но ако не се лъжа темата ни няма за цел да възхвалява ИЗВЕРГЪТ, а точно обратното.Никой не те спира да направиш тема ода за Марков примерно или каквото ти дойде на ум, хаха.Със сигурност аз не бих нахлула да те кълва е така за спорта, защото просто си нямам друга работа.Така че много те моля, изказвай си мнението и не се занимавай с мен, така или иначе занапред си тотален игнор от моя страна;-)

# 93
  • Мнения: 6
доц. Димитрова изказа съмнения за кисти, но не е поставяла категорични диагнози. Тя ме успокои, че в нейната практика никога не се е случвало новородено да трябва да се оперира веднага след като излезе и, че няма да се учуди, ако неонатолозите не видят нищо, т.к. белият дроб се развива и тези кисти може да се разсеят. Не упреквам Марков за информацията, която ми е дал, а за начина, по който я съобщава. Той изобщо не допусна, че може да има и благоприятен вариант за развитие на белия дроб.

# 94
  • София
  • Мнения: 23 097
Мила моя, за мен Марков е ИЗВЕРГ, изказвай мнението си, но ако обичаш, не ми го налагай и не ми прави забележки, защото не ти си изпатилата в случая.
Много е лесно и удобно да плюеш хора, които в случая няма как да се защитят. Ужасно грозно и невъзпитано е това. Но щом ти доставя удоволствие...  Tired

Pufilda, много съжалявам за това, което си преживяла.  Hug Доста лекари трябва да си обърнат внимание на отношението си към пациентите, още повече когато става въпрос за бременни жени. Могъл е просто да те изпрати при свои колеги за второ, че и трето мнение, а не да те стресира по този начин.


# 95
  • Мнения: 6
tonkabonka, не става въпрос само за стресиране..,ако бях отишла на ранна ФМ при Марков, като при "един от най добрите специалисти по ФМ", можеше да се стигне до абортиране на здраво бебе... В случая започнах да ходя при други специалисти, защото той каза, че в 21 г.с. е късно да се маха и аз търсех варианти как да си спася бебчето след раждането. Много си е повярвал този господин  #2gunfire

# 96
  • София
  • Мнения: 23 097
Pufilda, нито един здравомислещ и отговорен човек няма да тръгне да си маха бебето, без да е потърсил поне още 2-3 сериозни лекарски мнения.

# 97
  • Мнения: 744
Чета и се чудя защо е толкова сложно хората да се разбират и да могат да погледнат и от чуждата камбанария. Аз съм била при др. Марков и мнението ми за него на база личен опит до тук е положително, смятам че е добър специалист който вижда важните неща и затова му се доверих. Слава Богу с моето бебе всичко беше наред, така че съм благодарна на всички лекари, които ми помогнаха.

Но не могат да се игнорират всички разкази на момичетата по-горе, дори и само 50% от написаното да е вярно и точно пресъздадено, това означава че др. Марков трябва да поработи върху комуникацията си с пациенти, при които е диагностицирал проблем - в частност начина по който представя заключенията си. Тоест, в рамките на лекарската му компетентност да се опита да представя нещата точно, с всички положителни прогнози, ако има такива,  да се въздържа от излишни излияния за страдания и прочие, освен ако изрично не го питат - защото всичко това влияе ужасно на психиката на горките хора които са получили жесток удар след резултатите от прегледа.  Съчувствам на всички мами с проблеми и от сърце ви желая здрави дечица, много вяра и чудеса да ви споходят  Hug Към останалите - бъдете благодарни че сте от късметлиите на които нещата са били ок и сте си останали само с хубавите спомени от снимките, филмчето и първите срещи с малкия сладур. Един Господ знае каква мъка са изживели другите и АКО действително в такъв момент не виждаш грам човещина е страшно...

# 98
  • София
  • Мнения: 283
Миличка, благодаря ти, че сподели своят опит по един наистина достоен начин, както благодаря и за разбирането ти Hug Hug Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 23 097
vespers, нима смяташ, че не съчувствам на тези жени?! Напротив. Работата е там, че когато поднесеш информацията на едно по-интелигентно ниво, без епитети от роза на "изверг", "изрод" и прочие, тогава и ответните реакции ще са по-нормални. Човек може да си изрази културно мнението, без грозните епитети.  Peace

# 100
  • Мнения: 744
Tonkabonka, по принцип е така, съгласна съм. Жлъчните епитети не са хубаво нещо и би било прекрасно комуникацията между хората във всички аспекти да минава без такива, включително без крайни настройки, лоши емоции  и т.н. Защото не носят нищо добро и по-добре без тях.

Обаче, както казах има едно "но"... Мисля че за някои неща можеш да съдиш само ако си минал точно по тоя път и си излязъл от ситуацията по един по-достоен начин - разбирай, не дай Боже да ти се е случило нещо такова и след това да имаш душевната висота и израстване да кажеш само нещо от сорта: тоя човек рискува живота на бебето ми и ми съсипа психиката, но аз не изпитвам лоши чувства към него, има кой да го съди...Не всички можем така...Затова аз избягвам да съдя...

Дори не мога да си представя д-р Марков как отказва секцио за толкова малко  недоносено бебче в седалищно положение, плюс такова отношение към съсипаната майка на която адът й се е изтресал на главата. Казах си моето мнение за него - че според мен е от най-добрите специалисти в София, но АКО нещата които се пишат са верни...нямам думи.  Ако отстрани присъствам на такова чудо при който и да е лекар, не съм сигурна че аз няма да изригна в още по-кофти епитети. Та цялата ми идея е да не съдим, че понякога не можеш да влезеш в обувките на другия.

# 101
  • Мнения: 270
съчувствам на пострадалите мами Cryпонякога си мисля,че за почти всички доктори сме едни големи касички (има и изключения) Sad някакви неудушовени предмети  Tired,,,,,,,,,,,просто следващия да влиза.Не познавам този доктор и нищо не мога да кажа,но подкрепям marushkag. И на мен да ми се беше случило и аз щях да го нарека изверг.marushkag чела съм историята ти и искам да ти кажа ,че се прекланям пред теб и твоята сила  bouquetпожелавам на теб и на Мими само много здраве Heart Eyesи нищо повече  bouquet

# 102
  • Мнения: 6 604
Tonkabonka, по принцип е така, съгласна съм. Жлъчните епитети не са хубаво нещо и би било прекрасно комуникацията между хората във всички аспекти да минава без такива, включително без крайни настройки, лоши емоции  и т.н. Защото не носят нищо добро и по-добре без тях.

Обаче, както казах има едно "но"... Мисля че за някои неща можеш да съдиш само ако си минал точно по тоя път и си излязъл от ситуацията по един по-достоен начин - разбирай, не дай Боже да ти се е случило нещо такова и след това да имаш душевната висота и израстване да кажеш само нещо от сорта: тоя човек рискува живота на бебето ми и ми съсипа психиката, но аз не изпитвам лоши чувства към него, има кой да го съди...Не всички можем така...Затова аз избягвам да съдя...

Дори не мога да си представя д-р Марков как отказва секцио за толкова малко  недоносено бебче в седалищно положение, плюс такова отношение към съсипаната майка на която адът й се е изтресал на главата. Казах си моето мнение за него - че според мен е от най-добрите специалисти в София, но АКО нещата които се пишат са верни...нямам думи.  Ако отстрани присъствам на такова чудо при който и да е лекар, не съм сигурна че аз няма да изригна в още по-кофти епитети. Та цялата ми идея е да не съдим, че понякога не можеш да влезеш в обувките на другия.
Понеже си познах историята в този пост-всичко,което съм казала е истина .Без капка преувеличаване. Достатъчно време е минало,за да се уталожат емоциите. Да,отказа ми секцио,защото беше отписал бебето #Cussing out #2gunfire. Същото това бебе,което днес завърши детска градина и на есен,живот и здраве, ще е първокласничка. Praynig Peace

# 103
  • Мнения: 1 572
Темата е стара, но за мен с известна актуалност.
Без квалификации, само фактите:
В 13гс първи преглед при Марков. Всичко наред, нормално бебче от мъжки пол. Каза, ако имаме желание към 22гс да отидем пак.
В 22гс втори преглед. Бебето е идеално, всичко му е наред и "няма нужда от повече срещи, но ако все пак желаем да си го видим на монитора да отидем отново". Имало само лек "риск" от влошаване на кръвотока, но към този момент бил наред. Не обясни какво означава и не даде признаци да се тревожим. Казах, че ни предстои морска почивка и питах дали да я отложим, ако нещо го притеснява. Каза, че детето си е идеално, да не го мислим.
Последва почивката.
Трети преглед в 28гс. Веднага каза, че детето е вече със сериозен проблем. 2гс ретардация. Не беше груб, по-скоро съчувстваше. Бебето имаше и увеличени чревни бримки. Питах това какво означава, той само каза, че ми е последна грижа и първо трябва да видим какво ще стане с бебето. Даде ми час за след 2 седмици, отново да го погледнел. Изрично му обясних (както и на предните прегледи), че следящия бременността ми не е много в час и разчитам само на неговото мнение. Каза ми, че за влошен кръвоток няма какво да се направи и просто да отида пак.
Веднага потърсихме второ мнение, първо от ендокринолога ми. Жената изписа от същия ден фраксипирин, т.е. оказа се има терапия за влошен кръвоток. Отидохме на ФМ и доплер при друга лекарка. Констатацията беше същата като на Марков, но веднага пита дали съм започнала с фраксипирин!!!
Завъртя ни паниката, минахме през още 3ма именити лекари в бранша, включително въпросната проф. Димитрова. Положението на бебчо не се подобри и го родих планово с 4гс  ретардация. Жив и здрав ми е слава Богу!
Като минус на Марков мога да отбележа, че е трябвало още в 22гс да ме насочи към лечение, а той не го направи дори в 28гс. Твърдеше, че лечение няма. В 28гс лекарствата не помогнаха, но в 22гс вероятно щяха значително да подобрят ситуацията и детето ми да има по-лек старт в живота, вместо 57 дена в кувьоз.

# 104
  • Мнения: 6
Проблемът на Марков е, че поставя категорични диагнози без да се замисли за деликатното състояние на пациентите си. Би могъл да насочва за преглед и мнение и при други негови колеги. А най-интересното е, че изобщо не се интересува какво се е случило с тези "отписани" от него бебета. Поне можеше от медицинска гледна точка да разбере как са се развили те...  Дано си намери майсторът някой ден...

Общи условия

Активация на акаунт