д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 090
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 248
И аз считам, че патосът е в повече. Минала съм по-подобен път и направих амниоцентеза. Знам, че е трудно,но дори в твоето описание не виждам проблем. имал е съмнения, казал ги е то умерено:

Цитат
Той побърза да ми кажа, че е сигурен, че всичко е наред, защото иначе детенцето много хубав профил има, сърчице здраво, органчета, всичко в норма, но тези две неща не можело току така да пропуснем...
Ами така е.

Никой не може да гарантира при преглед с ехограф диагноза на 100 процента. Освен ограниченията на метода е важно и бебето да застане добре/напр. за фалангата/.  Чела съм, че точността за синдром на Даун е до 80 процента, дори при най-добрите лекари и техника. Синдромът на Даун е състояние с различна тежест - затова на ехограф се хващат случаите с по-тежки физически заболявания. Около мен виждам няколко дечица със синдром на Даун и всички от тях нямат физически признаци, извън специфичния лицев израз.
Виж, във форума прочетох за детенце, родено с много тежки заболявания. Ето тази лекарка е за съдене.

Дали го е направил за пари е трудно да се каже. Все пак не прави той Хармонито или амниоцентезата.Не отричам, че има и лекари бизнесмени. но аз вече съм свикнала щом е за здраве да плащам. Пък ако постигна втора бременност ще плащам без да мисля, защото ако детето има проблем ще дам десет пъти по-толкова без да броим емоционалната цена.

Радвай се на детето си!

# 136
  • София
  • Мнения: 10 698
Да изразиш мнение за нещо на което не си присъствал??????
И така е думата по форумите.
Трябваше ли да й се е случило в резултат на думите му за да приемете историята й..
Ти в този форум изразяваш мнение само за неща, на които си присъствала ли?
Какво по- точно те интересува?
Не разбирам целта на заяждането ти.
Когато прочета негативно мнение за лекар, който аз уважавам, не казвам на потребителя как се хаби да пише лоши неща, нито как трябва да се чувства. Всеки добър лекар за някой, може да не е такъв за друг.
Я кажи ти самата, твоето дете имаше ли меки маркери за Даун. Имаше ли някоя аномалия. Имаше ли риск по висок от 1:8 за Даун. Мина ли през ада на подобна бременност, че да казваш, патоса бил в повече.
Една аномалия не изчезва за 24 часа.
И аз бях там. И аз имах такива бременности, но никой не се и опита да прави пари за моя сметка при резултат за Даун в пъти по- лош от на потребителката.
Всеки различно чувства и възприема такива новини. Всеки лекар може да направи грешка.
Ако вие приемате това хладнокръвно( както и аз) съвсем не значи, че всяка възприема така.Simple Smile това не значи, че тя чувства грешно, нали.
 

Интересно Циндил-Пиндил-при една добра морфология как те убедиха от Марковс да направиш Хармони теста?   bouquet пропуснал е да ти каже,че ранния БХС има едни показатели,които дават добра представа-не визирам резултатите на база статистика. И никак не е излишен,въпреки Хармони теста.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 10:21 от magnet_for_happiness

# 137
  • София
  • Мнения: 283
Тук обаче става дума за гнусна и грозна лъжа от страна на Марков и то с умисъл и цел да накара майката да даде 1200лв за изследването при неговият познат, с който играят комбина и за жалост това далеч не е единствения случай в здравеопазването у нас.Да не говорим как за пари се извършват никому ненужни операции.Та това, ако е човешко, здраве му кажи.Сега ще кажат някои, че никой не може насила да накара някого да си направи изследвания, но преди да гракнете, я се замислете на вас, ако някой ви сервира подобно нещо, дали няма с триста да запалите да си правите изследвания и прочие.

sunshinestate, миличика, и аз като магнитчето не смятам, че драматизираш,  съчувствам ти, аз също съм се сблъсквала с безочието на ИЗРОДА, но забрави за него и се радвай на здравото си бебоче.

Не обръщай внимание на нападките тук, остави кучетата да лаят и спамят, просто те не знаят какво е и няма как да ти влязат в положение.Хората сме лоши в днешно време, много лоши, вместо да ти подадат ръка, те ще те изядат.Жалко е, но е факт, затова просто се абстрахирай и не им отговаряй.Отсвирвай всичко, което не е по темата, както правя аз, защото едно е да изкажеш позитивното си мнение в случая от Марков от личен опит, но съвсем друго е да нападаш негативното чуждо мнение. Hug Hug Hug

# 138
  • Мнения: 1 572
За пореден път съм отвратена от липсата на елементарна човечност. И то от майка към майка. Момичето споделя болката си, кои сте вие да я обвиняват е в патос!  Били доволни от Марков! Ами бъдете, кой ви пречи? Но не вменявайте вашата екзалтация от доктора като задължителна, грозно е.
Дали в случая е действал от етични или от комерсиални подбуди не мога да съдя. Но идеално знам как те завъртат по пързалката и как точат пари от уплашените родители. И чудесно разпознават склонните да плащат. Личен опит, без патос.

# 139
  • Мнения: 33
Не обръщам внимание на нападките, заради такива майки, които му свалят шапка той е това, което е. Е, аз не съм от тях. И няма да бъда. И ще популяризирам негативното си мнение, тъй като никой няма право да злоупотребява с нас. А това е чист рекет. Отново ще повторя, че ако не сте минали през това нямате ама абсолютно никакво право да ми казвате аз драматизирам или не. Драматизират майките, които тичат да бършат ръцете на децата си през три минути, та да не си ги лапнат и да попадне някоя прашинка. Аз не драматизирам, аз изказвам възмущението си и ще го правя докато съм жива. Чакано бебе, искано, правено с любов, насила да го изкарат болно. За каква доблест и за какъв професионализъм ми говорите, драги майки, които сте толкова доволни от него. От какво сте доволни, че ви е взел 100-те лева и е казал пола на бебетата ви ? Чудесно, радвайте му се, но много интересно какво правите в тази тема, извинете ?
Лошото, драги е, че не само Марков е лош човек. Медицината ни е лошо устроена, колелото, което ни върти е безобразно. Аз пак малко се въртях в порочния кръг, но тези майки, които имат наистина проблеми с дечицата им ... не знам, бъдете силни, мили жени.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 797
magnet_for_happines, когато се затрудняваш да отговориш на въпрос, който сама поставяш, това не е заяждане /имам предвид апострофирането ти как така изразяваме мнение за въпрос, на който не сме присъствали. Аз те попитах аналгичното.  това не е личният блог на някой от нас, а форум и всеки може да пише  по темата. Както и да е.../
На първата ФМ бях при Марковс, но не при него. Там ме питаха дали ще правя БХС и аз им казах, че не, защото съм решила да си правя Пренатест. Те ми попитаха защо Прена и знам ли, че има и други. Казах, че така съм решила, но помолих да ми напишат и останалите тестове и местата, където се правят. Никой не ме е притискал нито да го правя нито да ми налага къде да ходя. Даже всички останали тестове бяха доста по - евтини от това, което направих.
След 3 седмици съм пак на ФМ този път при прословутия Марков. С цел експеримент може пък да му кажа, че нищо не съм правила да видя какво ще каже Wink Така или иначе чак на финала ще се разбере кой прав кой крив.
За емоционалните разкази на мен са ми силно неприятни и отвличат от същността. По - ясно е да се изложат просто фактите  и всеки да си направи изводите от какво си доволен/недоволен.

# 141
  • София
  • Мнения: 283
Значи Магнитче, няма смисъл просто.Стана ясно, че девойката Циндил-пиндил по всичко личи си има една нормална бременност и хал хабер си няма какво е дори и за миг, за секунда да си помислиш, че нещо не е наред с нероденото ти бебе.То като няма проблем за решаване дет се вика и при селския фелдшер да идеш ще си доволен от него, хах.Нелепо е дори без да си била при Марков лично и да вземаш с такъв ентусиазъм страна по темата.
Циндил-пиндил, приятни, неприятни това е положението, не всичко е цветя и рози в този живот и ако не сме всички като коне с капаци и да си затваряме очите за лошото може би ще бъдем една идея по-добри.На теб като не ти се слушат и четат хленченици какво правиш в тази негативна тема да те питам аз?!Сама се буташ между шамарите, после и било неприятно, ама ако това беше твоята съдба друга песен, щеше да пееш, така че един съвет от мен винаги си премервай много внимателно думите, които изказваш, защото никой не е  застрахован от нищо в този живот.Днес си здрав, прав и корав, утре нещата се обръщат.Не предизвиквай съдбата просто.Изкаввай мнението си, без да съдиш околните за тяхното.И само да кажа, че каквото и да напишеш, аз не смятам да отвръщам, защото целта на форума е не да спорим с хора без работа, ами да си оказваме съдействие!!!
Пожелавам ти  живо и здраво бебче на финала!

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 14:05 от marushkag

# 142
  • София
  • Мнения: 10 698
Всеки може да пише по темата!!!!!!!!-  ДА! Но не и да се меси в чувствата на друг само защото не са му приятни.
Не ме е затруднил въпроса ти Пиндиле. 😄 Обикновено там където не съм компетентна или не съм го минала не си пъхам гагата.
Не апострофирам нито отрицателни нито положителни мнения за даден доктор. Не размахвам пръст кой с какви изразни средства изразява чувствата си във форум, бил той прав или крив в моите очи. Оставете хората да имат мнение. Това е. Напишете Вашето по Темата.
Всичко хубаво на теб Пиндиле и лека бременност. Успех и да си с добри новини от предстоящата морфология.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 14:06 от magnet_for_happiness

# 143
  • София
  • Мнения: 3 797
marushkag, винаги има съвнения, че нещо не е наред. Дори и след Пренатеста не ме напуска усещането, че съм дала торба пари за нещо като нищо. Нямам им доверие, но правя всимко, което вярвам е по силите ми в момента, за да имам здраво дете. Страхът, че може да се роди дете с проблеми /макар и не точно тези, които обхваща теста/ не ме напуска, но това е част от родителството. Тепърва ще има да се притеснявам за всичко.
Наистина няма смисъл да се продължава този диспут. Имаме различия в мирогледа. Аз използвам форума, за да черпя конкретна информация от него, а не да се упражнявам в литературно писане. Не искам и да отнемам правото на никой да изживява, изстрадва, пресъздава и т.н емоциите си тук.
А, в темата е ясно как попаднах. След като ми препоръчаха Марков пуснах Гугъл и той пак тук ме отведе Simple Smile Въобще не го защитавам. Аз досега не съм попадала на лекар, особено зъболекар, от който да съм наистина доволна.

# 144
  • Мнения: 744
Magnet е права, прекалявате! Да сравняваш детски болести с реално съмнение за Даун е безумно и съвсем не мисля че ужаса който е преживяла жената е някакъв патос и драма от нищото. Не пожелавам на никой да го изпита за да разбере какво е. В заключение пак ще повторя личното си мнение от опит че Марков е един от малкото добри специалисти по ФМ в София, но споделеното тук не може просто да се игнорира. Дано др Марков да има досег до тази тема и да си извади някои поуки за комуникация с пациентите.

# 145
  • Мнения: 1 572
Има смисъл от подобна тема, точно в този и вид. Каня тези, които защитават Марков все едно им е родна майка, нека си направят тема, да се екзалтират взаимно.
Да не пропускаме и факта, че хората търпят развитие, друти деградация. Марков от 2007 не ми се стори същия като Марков от 2010, пък за 2015 идея нямам.
Писала съм назад в темата, но ще се повторя.
При втората ми бременност загатна в 22гс за РИСК от намален кръвоток, но каза да не го мисля. И аз не го мислих. В 28гс РИСКЪТ беше станал факт и бебето беше изостанало вече с 2гс. Тогава видимо притеснен ми каза да отида на следващ преглед след 2 седмици да видим какво ще правим и подчерта, че е важно, сериозно. Нито дума какво точно значи и дали има терапия. Незабавно потърсих второ мнение и незабавно ме сложиха на терапия с клексан, което уви не помогна поради закъснението. Ако беше назначил лекарството в 22гс или ми беше обяснил с кого да се консултирам нещата щяха да се стекат съвсем различно. Объркан живот за цяло семейство.
Дали Марков не е чувал за хепаринова терапия? Надали! Просто нашите бебета за него са скрап, или ще се справи или да си заминава. Дефектните няма какво да ги спасяваме. Не се извинявам за патоса  Naughty

# 146
  • Мнения: 33
Скъпи майки и бъдещи такива, аз приключвам с тази тема.
Благодаря за вниманието, че сте си направили труда да прочетете онова, което съм споделила.
Благодаря и на момичетата, които застанаха зад гърба ми, тъй като и доктора си има голяма защита.
Пожелавам ви да имате здрави бебета, а после умни и добри деца.

Поздрави,
Моника

# 147
  • Мнения: 3
Да се включа и аз по темата относно този Д. Марков и кабинета му - как пробутват часове за другите лекари. Днес половинката се обади да запише час и ето разговора:

аз: Добър ден! Обаждам се да си запиша час за късна фетална морфология при доктор Марков.
те: ами няма часове
аз: но вие дори не ме попитахте за кога искам час. И всъщност за кога няма часове - за този месец, за следващия, до края на годината ... ?!?
те: ох, кажете за кога искате час
аз: за края на септември
те: още нямаме график за тогава
аз: кога трябва да звънна, за да си запича час за септември
те: след 18.08.2015 д-р Марков ще се върне от отпуск и ще си даде графика за септември
аз: е той нали беше отпуск в края на юли (щото нали тогава затова не ми записаха час)
те: ами той често пътува по командировки, семинари ...

това е за втори път .....
за това отидохме във Фемина

единственото хубаво мога да кажа за Марковс е че имат по-добър ехограф

Така, че момичета успех с тези сладури.

Мое лично мнение, че всичките са едни "сладури" които виждат хората като банкомати.


Успех на всички!

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 13:47 от didodi80

# 148
  • Мнения: 200
Искам да подкрепя авторката на темата. Впечатленията ми от този "лекар" са меко казано ужасни. Не съветвам никой, колкото и да сте на зор да ползвате услугите му. Не съм се чувствала толкова обидена, унижена и омерзена. Това не е лекар , това е една "случайност". НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙТЕ ТОВА, ЗА БОГА. Арогантен, безпринципен и нагъл, меркантилен и повярвал в посредствените си възможности. Ако на прегледа не бях с член на семейството си, просто бих го удушила с голи ръце това изчадие адово. Такива като него заслужават само едно и се моля скоро да го стигне благопожеланието ми тази грешка на природата. Седмица след прегледа не съм на себе си като се върна назад към онези 20 мин.

# 149
  • Мнения: X
Аз ходих на фетална в клиниката му, но при Павлова и останах доволна от прегледите и като цяло лекарката ми направи добро впечатление. Има и други специалисти, които преглеждат там- Даниел Георгиев, например (и при него съм била на фетална и жк ми е водил). Относно Марков, малко се обърках за кого иде реч. Те не са ли двама ? И ако да, кой от тях е големия вампир и главен герой в темата?

Общи условия

Активация на акаунт