Подута срамна устна с болка.

  • 1 446
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Добър ден,

на 16 години съм. Не водя полов живот. Преди няколко дена ме хвана грипа и забелязах, че на втория ден започна да ме боли, когато ходя, сядам или лягам. При уриниране ме щипеше, а при избърсването ме болеше и забелязах, че лявата ми срамна устна е подута, откъм страната на влагалището.

Веднага след като напипах подутината, започнах на всеки 3-4 часа след уриниране да се мажа с йодасепт. Не съм погледнала дали има някакви ранички. Пробелмът е, че не усещам никакво подобрение. Нито е спаднало, нито е спряло да ме боли. Няколко пъти през нощта будих заради грипа, но в един момент не можех да заспа заради болката там долу! Болеше ме чак самото докосване между материята на бельото ми и срамните ми устни.


Преди време имах инфекция, и след упорито мазане с йодасепт с месеци и даже приемане на антибиотици, мислих, че се махна. Възможно ли е да има нещо общо, макар че повреме на самата инфекция това никога не ми се е случвало?


И може би тук е момента да спомена, че се очертава и менструацията ми да започне след около три-четири дена... възможно ли е да усложни нещата?

 
Това е общо взето. Нямам идея какво да правя - едва ходя, едва сядам, а и даже да седна или легна - трябва да се намествам много пъти, докато намеря положение, в което не ме дразни. Възможно ли е да е някакъв страничен ефект на грипа? Нещо от миналата инфекция? Някакво ново възпаление? Можете ли да ми препоръчате някакъв временен лек, защото след два дни ми се очертава 5-дневно пътуване в чужбина, и не съм сигурна дали даже ще ми остане време да отида на гинеколог?

Поразтърсих се в интернет и видях много сериозни неща - от поява на гъбички, чак до възпаление на бартолиновата жлеза! Моля, помогнете възможно най-бързо.

П.П: Весели празници!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Най-вероятно се касае за възпаление на бартолиновата жлеза. Непременно трябва да посетите акушер-гинеколог за преглед, консултация и предприемане на съответните мерки - антибиотично лечение или оперативна намеса.
Весели празници!

Поздрави,
Д-р Ралица Милчева
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт