Тривитаминол

  • 200 518
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 921
A само в корените ли мажеш или цялата коса ?

Както ми падне. По-често само в корена. Инак трудно се измива.
Скрит текст:
Цветята също ги поливаш най-вече в корена, но растат. Не че е е лошо да пръскаш и листенцата им, но важното е в корена.

Някой спомена аспирин... и аз съм го чувала.

Що се отнася до ракията и смесването ѝ с Тривитаминола... чела съм ги и аз тези неща, но пък съм чела и че ролята на този алкохол била да загрее скалпа. Май и аспиринът е с тази цел. Доколко е така... не зная. Едно знам - маската влияе отлично. Но аз говоря за споменатата комбинация от неща. Косата някак става една здрава, не падат толкова косми при ресане. Видимо започва да лъска.

Има особеност - на първото измиване след маската някак малко остава колкото и да я миете. Едва на второто се изчиства напълно и... засиява една такава.

Но пък ако някой иска да е Лореал... е, да бъде Лореал. Във всеки случай не съм чула човек да спре силен (ама наистина силен) косопад с Лореал. Някак гледам на тези продукти по-скоро като на хубава поддръжка, не като за спиране на вече изявен косопад. Опадване на косата съм чувала да се спира с чесън. Не съм пробвала. И с урина. И разбира се със споменатото мас и газ

Откровено казано смятам, че ако има косопад при ползване на маската, то той е по-скоро от друга причина. Извинявайте ама това са само витамини. Peace

# 121
  • Мнения: 1
Здравейте.Използвам продукта от месец и половина ,комбинирам го със зехтин и яйце .Косата ми порасна значително,но се появи много сериозен косопад.Може и да е съвпадение,но го имай предвид .

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 13 500
Пренаситила си косата или слагаш прекалено много тривитаминол  Peace хубаво е да правиш почивки.

# 123
  • Мнения: 321
Аз също съм чувала добри отзиви за тривитаминола, че сгъстява косата и пораства по-бързо, но друго, което са ми казвали е, че се омазнява доста косата... Понеже и аз мислех да си купувам, та косата ми доста бързо се омазнява, а пък и ако от това се омазнява още повече...

Аз съм с много тъничка, мека и бързо омазняваща се коса. Мия я всеки ден, издържа до около обяд, след обяд вече изглежда приплескана.
В момента правя маска с тривитаминол, като маста в оригиналната рецепта съм заменила с бадемово масло и масло от гроздови семки - някой по-назад беше писал за маслата, употребата им и въздействието им при различните типове кожа /съответно скалп/. Определено има доста голяма разлика - косата ми не се омазнява толкова бързо, изглежда чистичка и много, много лъскава. И отмиването на самата маска е доста по-лесно отколкото, когато съм я правила с мас (правих един курс на маската в оригинална рецепта /с мас/ преди няколко години - бях изключително доволна, израстна ми много нова коса).  Peace

# 124
  • Мнения: 44
rumy.rci  по колко с.л. си слагаш от тривитаминол, бадемовото масло и тн и колко време в седмицата правиш маската, колко време стоиш с нея - час-два, и след колко време забеляза ефект?  Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 321
rumy.rci  по колко с.л. си слагаш от тривитаминол, бадемовото масло и тн и колко време в седмицата правиш маската, колко време стоиш с нея - час-два, и след колко време забеляза ефект?  Rolling Eyes

Правя си маската по следния начин:
1 или 2 с.л. тривитаминол (зависи от лъжицата, имам и едни доста големички, ако използвам тях, слагам по една  Wink )
1 с.л. бадемово масло (мощен стимулант за растежа на косата)
1 с.л. масло от гроздови семки (регулира омазняването)
1 с.л. ракия (може и друг алкохол)
1 с.л. сок от лимон/ оцет (аз слагам лимонов сок, понеже от оцета после ми мирише главата)
1 жълтък (жълтъка изсушава и на мен ми е ОК).
Втривам хубаво в крените. По дължините - каквото отиде от разресването. Пък и това количество на мен лично не ми достига и за дължините. Ако искаш да мажеш и тях - трябва да увеличиш дозата.
Слагам шапка за баня, после увивам с кърпа и стоя поне два часа. Действието на маслата се засилва от затоплянето.

Редактирам се понеже поста ми стана доста дълъг Simple Smile Още подробности - в скрития текст Wink
Скрит текст:
При измиването - хубаво е първо да се изплакне много хубаво маската само с по-хладка вода, защото ако е много топла водата, яйцето ще се пресече, няма да се отмие хубаво и ще започне да гние в косата - това го четох в една друга тема, пак тук в този форум.
Интересното, което установих последния път, когато я правих тази маска е, че след измиването с шампоана не сложих балсам (по принцип слагам само по дължините, защото иначе хвърчи на всички страни, наелектризира се и се заплита доста) и косата ми беше страхотна - много мека и лъскава, но в същото време не се наелектризираше и не хвърчеше изобщо.

Правила съм маската по този начин няколко пъти, ефект на сгъстяване и растеж все още е рано да има, но че косата лъска, подредена е, мека е и на допир е някак си сякаш по-кадифена, го усетих някъде след втората-третата маска. Относно растежа на косата - както писах вече, преди години съм я правила и тогава наистина ми изникна доста нова коса  Simple Smile

Относно честотата - правя е веднъж или два пъти седмично. Из темите тук във форума четох обаче, че в началото може да се прави по-често (например веднъж или два пъти седмично), но после да се разреди по веднъж на 10 дни или на две седмици. И много е важно да се правят почивки - например ако я правиш един месец, после почиваш един месец, ако я правиш три месеца - почиваш три месеца и т.н. Това се прави, за да не се пренасити скалпа и да се получи обратен ефект (косопад например  Naughty )

Аз мисля да направя почивка когато си изразходвам шишенцето с тривитаминола  Simple Smile

П.П. Ако искаш можеш да прочете и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=836195.0;topicrefid=20
Има страшно много информация за маслата и употребата им. Аз основно от там се ориентирах за това кои масла да подбера за моя тип скалп.
Всъщност там прочетох и за кокосовото масло много хубави неща. Сега съм решила - маската с тривитаминола в корените, кокосовото масло - по дължините на косата. Да видим какъв ще е резултата  newsm03

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 11:02 от rumy.rci

# 126
  • Мнения: 1 844
Здравейте дами,
от много дълго време чета за положителния ефект на тази маска, дори фризьорката ми постоянно ми я препоръчва като много ефикасна. Но тъй като аз съм голяма паника и всеки продукт го проучвам много внимателно преди да започна употреба, досега все отлагам..все пак ме смущава, че този тривитаминол не е предназначен за употреба върху хора. Laughing Някоя от вас чувала ли е за някакви вредни ефекти от него? Безопасен ли е?
Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 127
  • Мнения: 13
И аз да се изкажа за прословутия тривитаминол - изобщо не съм доволна. Настрана, че тази мазнотия трудно се мие, но и косата ми капе от него ужасно. Пробвала съм го в различна комбинации като съставки и съотношение, както и самостоятелно - винаги косопад на лице! Повече никога! Познавам още 2 души, които са го ползвали и те са недоволни! Пълна загуба на пари, време и коса #Cussing out Banghead

# 128
  • Мнения: 321
И аз да се изкажа за прословутия тривитаминол - изобщо не съм доволна. Настрана, че тази мазнотия трудно се мие, но и косата ми капе от него ужасно. Пробвала съм го в различна комбинации като съставки и съотношение, както и самостоятелно - винаги косопад на лице! Повече никога! Познавам още 2 души, които са го ползвали и те са недоволни! Пълна загуба на пари, време и коса #Cussing out Banghead
Явно има хора, при които няма положителен ефект. При мен, както и при почти всички момичета, писали тук, влияе отлично. Има обаче и още нещо - с тривитаминола не бива да се прекалява. Маска с него се прави веднъж на седмица-две. Ако косата е суха, даже и по-рядко. Иначе може да се пренасити скалпа и да се стигне до негативни последици - капене на косата и/или поява на пърхут. Това научих от изчетеното в няколко теми за маските за коса, тук във форума. Ти колко често си я правила?
Също така трябва да се прави достатъчно продължително, за да се прецени какъв е ефекта - на мен също при първите 2-3 нанасяния ми падаше доста коса. Но вече всичко си е ок Simple Smile
Ако въпреки всичко тривитаминола не е твоята съставка за домашни маски за коса, мога да ти препоръчам натуралните масла. От както ги открих, косата и лицето ми се чувстват страхотно! Ползвам си и тривитаминола в комбинация с тях. Simple Smile
Ето това е темата за маслата. Има страшно много информация. Успех   bouquet

# 129
  • Мнения: 13
Цитат
Явно има хора, при които няма положителен ефект. При мен, както и при почти всички момичета, писали тук, влияе отлично. Има обаче и още нещо - с тривитаминола не бива да се прекалява. Маска с него се прави веднъж на седмица-две. Ако косата е суха, даже и по-рядко. Иначе може да се пренасити скалпа и да се стигне до негативни последици - капене на косата и/или поява на пърхут. Това научих от изчетеното в няколко теми за маските за коса, тук във форума. Ти колко често си я правила?
Също така трябва да се прави достатъчно продължително, за да се прецени какъв е ефекта - на мен също при първите 2-3 нанасяния ми падаше доста коса. Но вече всичко си е ок Smile
Ако въпреки всичко тривитаминола не е твоята съставка за домашни маски за коса, мога да ти препоръчам натуралните масла. От както ги открих, косата и лицето ми се чувстват страхотно! Ползвам си и тривитаминола в комбинация с тях. Smile
Ето това е темата за маслата. Има страшно много информация. Успех  bouquet

Благодаря, мила! Взех си вече няколко масла на Икаров, дано има положителен ефект. Ще пиша за ефекта в темата за маслата. А маската с тривитаминол  направих  2-3 пъти(наскоро),в седмицата 1 път. Самостоятелно също пробвах 2 пъти (това беше преди година). И в двата случая повече коса от нормалното падна като я измих.И като спра косата ми се оправя и спира да капе   Laughing  Спомням си баба преди ми правеше домашни маски и не падаше коса въобще толкова след маска. Май по-добре да звънна на баба да я питам с какво ме е мазала тогава, че имаше ефект. Сега съм на вълна грижа за косата Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 12:47 от mimi19

# 130
  • Мнения: 321
Цитат
Спомням си баба преди ми правеше домашни маски и не падаше коса въобще толкова след маска. Май по-добре да звънна на баба да я питам с какво ме е мазала тогава, че имаше ефект. Сега съм на вълна грижа за косата Smile
Съветите и рецептите на баба са незаменими!  Simple Smile
От изчетеното в темата с маслата - не са доволни от маслата на Икаров. Аз си бях взела на Ривана - за тях има противоречиви отзиви, но по-скоро и тях не ги препоръчват. Сега съм си взела на Алтея и заглеждам тези на Хенафокс. Не съм на ТИ с пазаруването от чужди сайтове и за това гледам такива, които мога да намеря на БГ пазара. Основно ги има в био магазините и дрогериите. Тъй като и аз съм съвсем новак в тази област, та тепърва пробвам и експериментирам  Crazy Пък да видим какво ще излезне накрая  Laughing

Скрит текст:
Пък като звъннеш на баба ти, може да споделиш някое безценно бабино мазило  Simple Smile Със сигурност ще има ефект

# 131
  • Мнения: 10
Преди си правех маска с тривитаминол, която включваше и стимуланта на Икаров, обаче честно казано от нея нито ми порасна косата, даже напротив получих косопад и си мисля, че от нея доста ми се омазни косата   ooooh!
 Иначе съм страшно доволна от маската с бадемово и рициново масло, наистина има ефект + ползвам шампоан на Милва с хинин  Peace

# 132
  • Мнения: 13
Цитат
От изчетеното в темата с маслата - не са доволни от маслата на Икаров. Аз си бях взела на Ривана - за тях има противоречиви отзиви, но по-скоро и тях не ги препоръчват. Сега съм си взела на Алтея и заглеждам тези на Хенафокс. Не съм на ТИ с пазаруването от чужди сайтове и за това гледам такива, които мога да намеря на БГ пазара. Основно ги има в био магазините и дрогериите. Тъй като и аз съм съвсем новак в тази област, та тепърва пробвам и експериментирам  Crazy Пък да видим какво ще излезне накрая  Laughing
Какви масла си взе на Ривана и Алтея? Като ги пробваш сподели Simple Smile

# 133
  • Мнения: 321
Какви масла си взе на Ривана и Алтея? Като ги пробваш сподели Simple Smile
В момента привършвам бадемово и от гроздови семки на Ривана. На Алтея имам масло от невен - него го използвах за крем за тяло. Смесих го с кокосово и какаово. Мажа се върху мокра кожа. Пробвах и на суха и на мокра, но на мокра харесвам повече кожата си след това  Simple Smile Между другото този крем ми влияе особено добре след епилация.
Сега се колебая дали на Алтея или на Хена Фокс да си взема като приключа съвсем тези на Ривана  newsm78

# 134
  • Мнения: 299
Здравейте момичета!
Въпреки, че аз май съм повече за форума "BG-баба", влизам тук за да споделя моя опит с тривитаминола.
Аз съм от щастливките, които винаги са имали изобилие от коса - гъста, къдрава, жива, но бавно растяща и цял живот ми е била с дължина до около средата на гърба. Винаги съм се грижила за косата си в рамките на разумното-домашни маски, бира за оформяне на къдрици и т.н. Преди няколко години, обаче не знам защо реших, че на "стари години" искам да имам по-дълга коса и изчетох всичко за тривитаминола. Започнах да правя маската - чудо и резултатът беше изумителна и блестяща коса. Правих маската два месеца един път седмично и спрях за почивка. Периодът съвпадна с началото на есента и сезонния косопад който по-принцип си имах, но никога не ме беше притеснявал. Този път, обаче ми се стори по-обилен, но го отдадох на годините, на стреса. Преборих го , но след него се появи и пролетният, а аз нямах търпение да дойде лятото, за да започна пак с маската. И така две години, докато косопадът от сезонен се превърна в постоянен, буйната ми грива започна да" прозира" и се започна ходенето по мъките. Спрях тривитаминола и започнах да изпробвам всичко за което се пише по форумите-масла, стимуланти, себорали /за всяко от тях мога да обясня плюсовете и минусите/, след това изследвания, дерматолози, депресия... Успях да оправя нещата и почти да възвърна предишния вид на косата си, но на ужасна цена. Да, докато се използва маската ефекта е изумителен и наистина косата като че ли расте по-бързо, но после...
Съжалявам,че бях толкова многословна, но исках да опиша ситуацията подробно.
Моля ви не приемайте това, като опит да ви влияя по някакъв начин - просто споделям опит с уговорката, че може и да е индивидуално. Единственият съвет, който ще си позволя да ви дам е да си пазите косите, защото са за цял живот и повярвайте ми, колкото повече минават годините, толкова повече ще имате нужда от тях за да се чувствате красиви и женствени.
Желая ви да сте много красиви и щастливи и най-важното да се чувствате комфортно и уютно от това, което сте.

Общи условия

Активация на акаунт