Отговори
# 30
  • Мнения: 320
Ще бъда благодарна, ако някой резюмира и сподели лични впечатления от вчерашната родителска среща в 45-то. Аз не успях да присъствам...

# 31
  • Мнения: 654
ВАЖНО! На родителската среща казаха който иска да се записва там, да представи оригинал за завършена ПГ до 31.05.2013 г.! Попитах какво става ако в този срок не го представим - не участваме в класиранията. НО след като го представим в този срок (заедно с едно копие от него), можем ако сме приети и в друго по - желано училище, да си го вземем, и да оставим при тях копието.
Списъци по паралелки - от 15-  30 юни, в училището.
четирите учителки са : Манчева, Стипцова, Петя Христова и Господинка Стоянова.
Програма- От първи клас започват от 8,20часа, с безплатна закуска в голямото м/учасие. Който иска занималня - да го посочи в заявлението.
 За занималнята се формират групи от по най - малко  22деца, и се отписва с молба до директорката. Занималнята се води от друг учител (не могат да отговорят кой, но разилчен от класния), децата се взимат в 12,30 часа (края на часовете) от възпитател, който ги води да обядват (стол - 2,50 лева купона на ден), след което има 2 часа игра в занималнята и после до 4 часа самоподготовка. После - който е записан на допълнителни (платени) дейности- до 6 е на тях.
От първи клас - ЗИПове: БЕЛ, математика и 2 часа (блок) плуване седмично. СИПове чужд език (англ. или руски, може и друг); рисуване, гражданско образование. Ако искате друг език, или който и да е от посочените сипове - посочва се в заявлението.Както ги посочиш, така са до 4- ти клас.
ДРУГО училище- имало предложение да е 33-то, отказали се. А явно се опитват да им го натресат от кметсството. Директорката, училището и синдиката писали до Фандъкова, за минисутие от това, и за нежеланието им. Ще се разбере до 15.07.Общото ми впечатление е добро, стараят се.
 

# 32
  • Мнения: 443
Амели,страхотна си!  bouquetА госпожите какво впечатление ти направиха? Искаше ми се да се представят някак си,да споделят своите виждания и др.неща.Аз имам някои забележки,но явно гледам от професионална страна. Иначе басейнът ми хареса.И госпожата е печена. Ох,не знам. Пак ме затресоха страховете.

# 33
  • Мнения: 1 373
Случайно попаднах на темата ви. Като родител имам опит с 43 и 45 ОУ. За 43 ОУ мога да кажа само едно - фасада. Ако сте по-взискателни родители запишете децата в 45 ОУ. Спазва се дисциплина, училището е сравнително чисто, има достатъчно часове по спорт и се водят от учители по физическо, учителите са взискателни към децата и общото ниво е добро.

# 34
  • Мнения: 654
Амели,страхотна си!  bouquetА госпожите какво впечатление ти направиха? Искаше ми се да се представят някак си,да споделят своите виждания и др.неща.Аз имам някои забележки,но явно гледам от професионална страна. Иначе басейнът ми хареса.И госпожата е печена. Ох,не знам. Пак ме затресоха страховете.
Ева, Манчева, Стипцова и Стоянова са по- възрастни учителки. Последната, Христова, е около 4- те. Видяха ми се симпатични и четирите, бяха усмихнати. Никой от тях не взе думата, нито съм си говорила с тях, но ми се сториха много усмихнати. ИОзобщо впечатлението ми е много добро.
Мисля като нося удостоверението, да ги "сгащя" някъде да си поговоря с тях.
Ева, за коя госпожа става въпрос- от тези за първи клас ли?

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 09:35 от Амели` Пулен

# 35
  • София
  • Мнения: 377
Да споделя мнението си на родител на дете в първи клас в 45-ОУ, дано да е полезно.  Peace

Почти завършили 1-ви клас, мога да дам положителна оценка и за базата и за учителите.

На нас ни се падна г-жа Максимова, без да имаме никаква информация преди това и препоръчани учители. Еми, доволна съм, въпреки че й е много трудно - 28 деца са в класа и времето не стига, но ще си вземат целия материал в срок и смятат, че на прилично ниво са ограмотени на този етап децата  Grinning

Занималнията е на много кофти ниво - май не само за нашия клас става въпрос. Много проблеми имахме в началото с учителката, викания, посягания, оплаквания от родителите и като цяло просто за запълване на времето и за работещи родители. (аз имах възможност за определен период от време да взимам детето на обед и разликата беше огромна Sad) Следващата година знам, че друга учителка ще ни води занималнята, пък да видим.

Другото кофти нещо е столът. Еми, не бих казала, че точно той е ремонтиран, храната не се приготвя там, а е кетъринг, идва студена и безвкусна. Огромна част от децата се бяха отказали, като последните две седмици има известно подобрение и пак започнах да купувам купони - по 2,50 са.

Басейнът и плуването са огромния плюс на училището. Днес дори бяхме на състезание в училището, детето ми се научи да плува и ходи с огромно желание на допълнително плуване, за което можем да благодарим на г-жа Поли Стоянова, която пък е и личен треньор на определени дечица, едното от нашия клас, със спечелени медали и от международни състезания. Препоръчвам с две ръце. Цената на допълнителното плуване е 24лв. за 8 пъти.

За физическото също мога да кажа само хубави неща - два пъти в седмицата, не просто се разхождат по двора, а си правят необходимите по програма неща + нормативи (бягане, скачане).

Допълнителните занимания - много добра школа по шах към ЦСКА - детето ходи с желание и на състезания е била, голяма шахматна надежда няма да стане, но пък пак посещава часовете с желание. Цената тук е 20лв. за 8 пъти.

За момчетата знам, че имат по желание футбол, а за момичетата и танци, но там не сме очаровани и не мисля, че се научава кой знае какво.

Относно ремонтът - парите са отишли главно за дограма, басейна и фасада (изолация и боя) и в нечий джоб предполагам  ooooh! Класните стаи не бяха ремонтирани, в началото мислехме ние да си боядисаме, във времето това се отложи, мислехме и шкафове да купуваме и това се размина....Чиновете са нови и хубави, по едно детенце седи на чин, зимата е достатъчно топло и светло в стаите.

За настаняване на големи деца от друго училище не са ни казали още, явно ще ни изненадат.  ooooh!

Може да пропускам неща...не знам как е положението в 43-то, но между 45-то и 100-то, категорично изборът ми е 45-то!

# 36
  • Мнения: 477
Някой има ли актуална информация за 43-то и 45-то?

Колебая се за едно от двете училища.

# 37
  • Мнения: 318
Като майка на дете, което завършва 1 клас в 43 ОУ, мога да кажа само едно - разочарование! Избрахме училището, защото е основно и смятахме, че ще е тихо и спокойно за детето. Да, ама НЕ! Никаква дисциплина, лошо управление и липса на всякакъв ред от страна на ръководството.
Началните учителки са професионалисти, много добри и отзивчиви, но на занималня нещата са коренно различни. Ако можете да избегнете занималнята  - може и да останете доволни. Аз лично съм разочарована!

# 38
  • Мнения: 477
Мерси!  Hug Както и да е, избрах другото вече.

# 39
  • Мнения: 100
Здравейте.Включвам се в тази тема,тъй като ме интересува дали има предучилищна група в 45 ОУ.
Четох в другите теми и видях ,че има в 100-но и 43-то ,но никъде не видях да пише нещо за 45-то.
Ако някой знае нещо моля да сподели. Flutter Praynig

# 40
  • Мнения: 54
Мисля че има.но как става записването незнам.

# 41
  • Мнения: 23
Здравейте, реших малко да побутна темата, че и на нас ни предстои избор на училище и се колебая между 45-то и 43-то, както и дали си заслужава да се местим, за да имаме шанс за някои от по-"вървежните" училища. Та ще се радвам на пресните ви впечатленията от тези училища.
Благодаря!

# 42
  • Мнения: 100
Здравейте!Някой знае ли от кога започва кандидатстването за първолаците?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 044
Здравейте.Включвам се в тази тема,тъй като ме интересува дали има предучилищна група в 45 ОУ.
Четох в другите теми и видях ,че има в 100-но и 43-то ,но никъде не видях да пише нещо за 45-то.
Ако някой знае нещо моля да сподели. Flutter Praynig

Има предучилищна група в 45-то ОУ.
Документи се подават на място.

# 44
  • Мнения: 100
Здравейте.Включвам се в тази тема,тъй като ме интересува дали има предучилищна група в 45 ОУ.
Четох в другите теми и видях ,че има в 100-но и 43-то ,но никъде не видях да пише нещо за 45-то.
Ако някой знае нещо моля да сподели. Flutter Praynig

Има предучилищна група в 45-то ОУ.
Документи се подават на място.
Благодаря,но вече се интересувам от приема за първи клас

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт