Витилиго

  • 224 355
  • 906
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 138
danitu, имаш предвид 700 г. вит. С на ден ли? Толкова  на ден ги пия!!!!!
А като се разговорихме за химиколи, какво е мнението ви за боите за коса? Май не е много редно да ги използваме!!!! А днес забелязах някой - друг нов бял косъм.... Е това да ми е проблема Grinning Grinning Grinning

# 151
  • Мнения: 4 651
danitu, имаш предвид 700 г. вит. С на ден ли? Толкова  на ден ги пия!!!!!
А като се разговорихме за химиколи, какво е мнението ви за боите за коса? Май не е много редно да ги използваме!!!! А днес забелязах някой - друг нов бял косъм.... Е това да ми е проблема Grinning Grinning Grinning

Мии нямам мнение, другите да кажат, аз съм руса и не смея да се боядисвам, пробвах веднъж с по- руси кичури, ама при кофти фризьорка ли отидох или косата ми е много слаба, макар че е много гъста - не знам, ама още като си измих косата и де що кичур имаше - изпада, направо със шепи. След два дена бях кума и от кичури почти нямаше помен..... Та ме е страх да пробвам пак Simple Smile

# 152
  • Мнения: 554
Много се извинявам,че така се включвам в темата,но не мога да пиша на Аlexsova на лични/препълнена поща/
Имам познат,които постигна страхотни резултати във новата кожна клиника във ВМА-София,при доц.Кадурина.Момчето ходеше всяка сутрин и засегнатите участъци се пръскаха с някакъв пигмент.В момента ръцете му изглеждат срахотно/само там беше засегнат/.Другата седмица мога да взема телефона и да го пусна,ако пък някой бърза може да звънне на централата на ВМА.
Не съм чела предишните мнения и се извинявам,ако вече е писано за тази клиника!

# 153
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравей Hrissi,
Ще се радвам ако можеш да ни дадеш повече информация, включая и телефона, за който пишеш  Joy Simple Smile За колко време долу-горе твоят близък постигна резултат? Знам, че за всеки е индивидуално, но все пак може да бъде някакъв ориентир!!!! Знаеш ли дали само в София се прилага това лечение и дали не би могъл този пигмент да се пръска и в къщи? Laughing Имам предвид, че хората не живеещи в София едва ли биха могли всяка сутрин да минават през ВМА Grinning

# 154
  • Мнения: 1 063
Благодаря на  Hrissi! Ето инфо за доц. Кадурина http://dermatology.motion-bg.com/index.php

# 155
  • Мнения: 4 651
Иванджелин е нашата google lady Simple Smile   bouquet
От сайта, който е намерила ето линкс за записвания за преглед.
http://dermatology.motion-bg.com/patient-vitiligo.php

nnnnn, Предполагам, че можеш да отидеш на преглед, а предписаното лечение да изпълняваш и във Варна.

# 156
  • Мнения: 1 063
И аз писах, че в моята боя за коса се съдържа фенол и открих това.
http://vitiligo.hit.bg/TREATMENT/COSMETICS_PRODUCTS.htm
http://www.visionjan1.hit.bg/products/health%20and%20beauty%20wi … 0HIPER%20MORE.htm
http://vitiligo.hit.bg/new.htm
http://vitiligo.hit.bg/home.htm
Исках да похваля и витамините, които започнах да пия (без да са ми предписани) и започна пигментация, макар и видимо слаба. Но тя (пигментацията) е малко по - различна от кожата ми. Не забравяйте, че писах за фотодерматоза - чуствителност към слънце. А напоследък има такова. За себе си съм решила, че ми остана още около седмица, две до прегледа при моята дерматоложка и ще се въздържа от други посещения на дерматолози до тогава (аз и от витамините се въздържам, че тя изрично подчерта без витамини, без химия - което означава и без боя за коса, без грим, дори 4 - 5 мин. обсъждахме шампоана, който ползвам; парфюм- само в краищата на косата, да ползвам бебешки сапун). И след консултацията с нея - така наречен профилактичен преглед, ще решавам какво да предприема. От тоя Витикс до тук нищо не мога да кажа. Само това е, че витилигото ми сменя формата и цвета - на мен са ми под очите - ако дясното се вижда слабо, лявото е по - изразено и обратно.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 13:51 от Иванджелин

# 157
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте момичета, отдавна не сме се чували Simple Smile , а ето, че вече се задава лятото...

danitu, имам въпрос Simple Smile
Как точно ти се пигментираха някои от петната: постепенно се свиват, стават малки и изчезват или просто "избледняват" както са си "в пълен размер"?

# 158
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте момичета! С nnnnn вече се "познаваме" покрай инфо за витилигото. Хрумна ми, че точно във Варна се намира център, където облъчват петната от витилиго с някакво лъчение. Поне съпругът ми беше разучил нещо подобно, та се ядосвахме, че Варна ни е далече да ходи на облъчвания. Ние засега май към подобна терапия се ориентираме.
Аз съм с информацията за Порязов. Почти 2 години ползвахме билки и мехлеми. Не мога да си кривя душата - ефект имаше - около очите се скриха петната, а по ръцете значително се отдръпнаха от кокалчетата на ръцете. Обаче веднага щом спряхме употребата - петната започнаха с доста скоростни темпове да се възстановяват. Така и не разбрахме какво има в мехлемите на този лекар, но според съпруга ми силно напомнят на Витикса...
За д-р Кадурина мога да кажа само положителни неща, но те се отнасят до лечение и терапия на псориазис - моя  близка ходи във Военна болница на облъчвания при нея. Беше доволна. Не знаех, че и за витилиго прилага лечение тази докторка. Ще се опитам тези дни да проуча въпроса. Всичко хубаво от мен засега.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравей Lorry,
Добре дошла при нас!!! Grinning
radda, в сайта на ВМА, който Иванджелин откри пише, че витилигозната кожа няма естествена защита против ултравиолетовите лъчи и по тази причина риска от рак на кожата при излагане на слънце е по-голям. А при теб явно слънцето помага. Добре ли се чувстват тези места след плаж?
Питах по-горе danitu за начина на пигментиране на нейните петна, но и при теб пишеш, че се е случвало. Как точно става?
Между другото, отдавна искам да ти кажа, че ти си една силна жена! Мисля, че повечето момичета пишещи тук са такива!!!! Sunglasses
Надявам се вече някой да "се обади" с резултати!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 160
  • Мнения: 4 651
nnnnn, сори за закъснението, ама ми е лудница в работата и нямам време да пиша  #Crazy
За петната - ами различно, на едно се появиха първо пигментирани точки и после изобщо не съм забелязала кога е изчезнало - зимата като не са ми открити краката и не им обръщам много внимание на петната, едно друго - част от него е по- тъмна от много време, но пигментираната кожа е пак по светла от останалата. Абе няма логика в тая работа....

Пък за "слънчеви бани" и аз знам, че действат добре, в не големи "дози", пък и ако ползваш слънцезащитен крем с по- голям фактор, едва ли може да си навредиш. Ама полезно или не съзнателно съм се отказала от това, защото тена ще засили разликата и петната ще са по- видими.

Целувки на всички и Хилоуууу Simple Smile Simple Smile на lorry

П.С. И стискайте палци да "оживея" тая седмица Simple SmileSimple SmileSimple Smile, че баси гърча е Simple Smile

П.С пак: В момента работя с една датчанка, която според мен също има витилиго, доста голяма част от челото и откъм косата си е направо бяло и косата й е доста бяла, ама не смея да я питам дали е това и как се лекува в Дания. Де да знам може да ми се обиди нещо, пък и знаеш ли я, хем е чужденка, хем я познавам от няколко дни  newsm78

# 161
  • Мнения: 554
Здравейте!
Бях обещала да дам телефона на доц.Кадурина(ВМА-София) и пиша с малко закъснение Embarassed,за което моля да ме извините.
Въпросната докторка в момента е със счупена ръка и е в отпуск,но секретарката ще ви даде подробна информация.Телефона е 922 50 23
Успех на всички!

# 162
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен  Laughing
Имам витилиго от около 7 години. Почна с едно петно колкото 50 стотинки на шията после се появиха по гърба там където имам бенка ,а от 3 години и около устата. В родата нямаме болни от витилиго и най-вероятно и при мен е от стрес. От 1 седмица се появиха петна и по ръцете. Преди 5 години се бях заела уж сериозно с този проблем и ходих при 3-4 лекари и всички ми казаха "Витилиго-няма лечение". Като лекарство съм пила витамини и съм се мазала с Витикс на друго не съм се подлагала. Преди 2 години изпих 1 опаковка с витамини на PHYTO и ми се стори , че петната не се забелязваха толкова.Това до някъде ми даде надежда и след няколко месеца изпих още една опаковка но ефек нямаше. Това с което се опитвам да си помогна най вече е като запазвам вътрешен мир и спокойствие. Вярно е , че не се получава винаги но това мога да дам от себе си. Една от препоръките на докторката при която ходих беше повече положителни емоции и аз като добро дете я послушах  Flutter забременях и се омъжих Joy само дето витилигото не ми мина от това Joy за сега се надявам детето ми да не го наследи Praynig и все пак да намеря някакво лечение Rolling EyesИ аз като вас се опитвам да гледам оптимистично на проблема дори с чувсво на хумор  Peace но от време на време ме хващат лудите или се случва нещо и ми се появява  ново петънце Sad Cry
Това е за сега от мен но ще се включвам пак  bouquet

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 16:51 от Deteto_Vesi

# 163
  • Варна
  • Мнения: 138
 Здравей Deteto_Vesi,
Момичета, имам да споделя нещо!
Синът на колежка на сестра ми страда от витилиго - доста напреднало. Момчето работило като продавач на пуканки или нещо такова. Един ден възрастна жено го попитала дали тона е витилиго и казала, че ще му донесе билка, която го лекува. На другия ден жената наистина се върнала с билката, но въпросното момче не било на смяна и тя оставила растението на колегата му. Билката била със зелено стебло, а цветът и представлявал три керемидено червени листенца с форма на сърце , оформящи камбанка. Имам предвид, че имала /чашката/ формата на лале, а не на маргарита например..... Simple Smile
Майката на момчето носила билката при няколко билкари, но никой не успял да и каже какво точно е това растение, та си помислих, че някоя от вас може да знае нещо. Иванджелин може би.... тя знае толкова неща за билките Grinning
danitu, надявам се, че оживя тази седмица...е вече е петък Joy. Открих, че лекаря написал онази статия във Vitiligo_hit.bg все още работи във ДКЦ "Чайка", но е в отпуск до 15.04.06. Мисля, да се консултирам и с него. Може би ще ми бъде полезен! Надявам се... Simple Smile

# 164
  • Мнения: 1 561
Вижте това:
http://www.vivasan.bg/index.php?page=products&id=170


Някой да го е ползвал?

Общи условия

Активация на акаунт