Витилиго

  • 224 319
  • 906
  •   1
Отговори
# 285
аз вече го ползвам 3 м. ,а ми казаха ,че триабва поне 4 , за да има някакъв малък ефект.

# 286
Аз досега съм пробвал meladinini, на онзи от Своге кремчето,стероидни кремове, имуномодулатор и нм. витамини, ама без никакъв ефект.То вече не остана какво да се пробва.Даже си купих кварцова лампа де се пека:)

# 287
  • Мнения: 4 651
Аз досега съм пробвал meladinini, на онзи от Своге кремчето,стероидни кремове, имуномодулатор и нм. витамини, ама без никакъв ефект.То вече не остана какво да се пробва.Даже си купих кварцова лампа де се пека:)

Ами всичко е толкова индивидуално, че няма повече на къде. При мен от конвенционални и неконвенционални илачи също полза никаква, единствено спокойствието помага.
Като че ли единствения сигурен метод (цитирам един познат) е пълното избелване на кожата (в по- тежките случаи разбира се), само дето се прилага само в USA доколкото знам, а и сигурно не е по джоба на никой от нас.

# 288
А чувала ли си за медицински център във Варна където го лекуват бързо и лесно с UVB терапия.Мед, център се казва Медея.И не е никак скъпо.

# 289
Party Това е тур агенция ,която внася " Мелагенина " или както се казва , защото съм го чувала в много вариянти ! Аз лично не съм го ползвала, но ако не ми подейства пигменто ще се пробвам и с него, макар че се питам има ли смисъл- толкова са много петната ми и толокова бързо растат ,че ми се струва  че с всеки час ставам по- бяла ! Започва да ми се иска да растат по-бързо за да ми обхванат цялата ръка до китката поне да не се забелязват толкова ! Ох, отплеснах се , ето и информацията :  ГЛОРИЯ ТУРС , София 1606 , ул. Лайош Кошут "17
 02/954 98 26          факс: 954 97 02
      952 32 89          www.gloriatours.com               
      953 00 44

 Аз съм ползвала Мелагенина 3 месеца от същата фирма Но петната ми са много  и лечението ми излиза много скъпо. Едно шише струва 90 лв. Задължително минаваш на доктор , който ти взема 20 лв., за да ти каже, че имаш ВИТИЛИГО   #2gunfire.Като прибавя и пътни  до София и изгубеното време става прекалено. От Пигментото като че ли има повече ефект.

# 290
Пигменто таблетки ли??Че нали вече не ги внасят.Аз обиколих цяла София и всеки казва ,че вече няма:(

# 291
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте момичета,
днес ходих на ендокринолог - събрах кураж най-сетне.
Е - увеличена щитовидна жлеза и назначаване на куп изследвания, включително и ехограф! Какво да ви кажа..... картинка Grinning

# 292
Здравейте отново !  Някой чувал ли е за  "Елоком" !? Моя позната ми го похвали, че се излекувала с него , но имало много странични действия и се използвало само 2 седмици ! И друго : ДИПРОГЕНТА мас  , маже се и петната се заличават или ако не, спират растежа си - някой пробвал ли е ? Този препарат е кортикостероид .

# 293
Здравейте отново !  Някой чувал ли е за  "Елоком" !? Моя позната ми го похвали, че се излекувала с него , но имало много странични действия и се използвало само 2 седмици ! И друго : ДИПРОГЕНТА мас  , маже се и петната се заличават или ако не, спират растежа си - някой пробвал ли е ? Този препарат е кортикостероид .
         P.S. Ilence 28, Iceto e мъжа ми !

# 294
  • Мнения: 4 651
Здравейте отново !  Някой чувал ли е за  "Елоком" !? Моя позната ми го похвали, че се излекувала с него , но имало много странични действия и се използвало само 2 седмици ! И друго : ДИПРОГЕНТА мас  , маже се и петната се заличават или ако не, спират растежа си - някой пробвал ли е ? Този препарат е кортикостероид .

Здравей, едва ли се е излекувала с Елоком, това също е локален кортикостероид  и по тази причина се ползва малко време. На мен ми го изписаха като предшестващ vitix, една седмица (до колкото си спомням) Елоком след това минах на vitix.
Не си правете експерименти с Елоком, само ако го е изписал лекар и точно толкова време колкото е казал.

# 295
  • Мнения: 4 651
Здравейте момичета,
днес ходих на ендокринолог - събрах кураж най-сетне.
Е - увеличена щитовидна жлеза и назначаване на куп изследвания, включително и ехограф! Какво да ви кажа..... картинка Grinning

nnnnn, при кой ендокринолог ходи и кажи доволна ли си?

# 296
  • Мнения: 4 651
Пигменто таблетки ли??Че нали вече не ги внасят.Аз обиколих цяла София и всеки казва ,че вече няма:(
Във Варна не са ми казвали такова нещо, има си, нообикновенно ги носят след поръчка.

# 297
  • Мнения: 4 651
А чувала ли си за медицински център във Варна където го лекуват бързо и лесно с UVB терапия.Мед, център се казва Медея.И не е никак скъпо.

Не съм чувала никъде Витилиго да се лекува нито бързо, нито лесно ....

# 298
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте момичета,
днес ходих на ендокринолог - събрах кураж най-сетне.
Е - увеличена щитовидна жлеза и назначаване на куп изследвания, включително и ехограф! Какво да ви кажа..... картинка Grinning

nnnnn, при кой ендокринолог ходи и кажи доволна ли си?
danitu, ходих при д-р Сарджева. Работи в мед. център "Еквита" - банята гъба. Работи със здравната каса и съм страшно доволна. Отнесе се много човешки и същевременно професионално. Каза, че е напълно възможно при мен да е следствие на растройство на щитовидната жлеза, още повече, че нямам наследтвена обремененост. Каза още, че е възможно да се ограничи разпространението на витилигото, но естествено не е сигурно. Поиска да види първо изследванията на хормони и анти тела, пък тогава да коментира.  Е, направих ги аз Grinning - всичко ми е в норма. Имам час за четвъртък при докторката - да и ги покажа, пък да видим ехографа..... и това уголемяване как ще го излекувам. Пък надявам се с него и витилигото Grinning Grinning Grinning

# 299
  • Мнения: 4 651
nnnnn, а нали на ирисодиагностиката ти бяха казали, че нямаш проблеми със щитовидната жлеза? Аз тъкмо се чудех дали да не ида на ирисодиагностика (по- скоро от любопитство, дали ще познаят нещо), ама сега се чудя има ли смисъл?

Общи условия

Активация на акаунт