Фризьорски курсове

  • 39 295
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 77
Здравейте,чак сега виждам темата.Изкарах курс във франчайз училище на Капанов в Пазарджик при стилист Рени Илиева.Онзи ден положих Държавен изпит и сега си чакам дипломата. Цената е 1200лв.за 3месеца.
Обръщаше ми се внимание,мога да подстригвам(водех си модели),боядисвам и т.н.,трябва много практика...съветвам ви:
1-ако нямате уредена работа като помощник фризьор поне,не се захващайте,защото аз сега съм с поредната диплома и пак без работа
2-читав курс за под 1000 лв.няма да намерите.Това,че "Пенка"фризьорката ви е дала хвърчащо "удостоверение",а вие сте й дали 400 лв.и тя едвам ви е научила да държите ножицата,не ви топли по никой начин,нито се признава от някого.ВНИМАВАЙТЕ!
3- Ако все пак сте решили-Капанов виждам като най-удачен вариант,дава се диплома от МОН,а и трудно човек може да си позволи трите хиляди лева на Стефан...
Внимавайте къде ще попаднете,защото повечето"не си дават занаята",тоест,що да ви учат вас,да им вземате хляба,пък и ако владеете и език,току-виж сте дръпнали напред... ooooh!

Дано съм била полезна.Успех на всички.  bouquet

# 17
  • софия
  • Мнения: 505
Каква е цената при Стефан  newsm78 към момента?

# 18
  • Мнения: 10
Здравейте, и аз се интересувам от курсовете за фризьор. Изкарах курс преди 5 години но така и не почнах да работя като фризьорка. А сега ми се иска но вече грам опит нямам. Разглеждах кусра при Стефан този които е за 3 месеца, пак ми се вижда доста време а и доста средства.
Ако може някои да сподели стрували си поне за тези пари целия курс след като го изкараш можеш ли сам да започнеш да работиш...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 758
Здравейте!Стилист Капанов провежда ли курсове във Варна?И ако не,има ли някой,които е изкарал фризьорски курс някъде във Варна?Кои курсове си струват?

# 20
  • Мнения: 58
Аз съм доволна от ЦПО ЕТ ”Рапакс”,гр.София,карах 6 месечен курс!Можеш да подстригваш,боядисваш имат си редовни клиенти,преподавателят е страхотен фризьор,мисля,че имат страница,дават диплома,имат лиценз.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 758
Интересува ме във Варна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Интересува ме във Варна.
И аз се интересувам за Варна, някой ходил ли е? Аз питах при една фризьорка и тя ми каза, че си обучава момичета, които да работят само при нея.

# 23
  • Мнения: 77
КОЯ Е ТАЗИ ФРИЗЬОРКА ... МОЛЯ ДАЙ АДРЕС И ТЕЛЕФОН НА ЛИЧНИ АКО НЕ ИСКАШ ТУК... И АЗ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ... май ще ме съкращават от работа и се чудя с какво да се захващам... а това някак ми се получава на всички в къщи и приятелки... ще пробвам...

# 24
  • Мнения: 0
КОЯ Е ТАЗИ ФРИЗЬОРКА ... МОЛЯ ДАЙ АДРЕС И ТЕЛЕФОН НА ЛИЧНИ АКО НЕ ИСКАШ ТУК... И АЗ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ... май ще ме съкращават от работа и се чудя с какво да се захващам... а това някак ми се получава на всички в къщи и приятелки... ще пробвам...


Аз ти казах  ! Имам впечарления за Грети и Ник , много са любезни . Обучението е на високо ниво и документа важи и в чужбина .Обади се и си говори със собственичката ,но фамилията и не помня - търси я като Грети 0878 545 923 има и друг 0888 758984

# 25
  • Мнения: 0
КОЯ Е ТАЗИ ФРИЗЬОРКА ... МОЛЯ ДАЙ АДРЕС И ТЕЛЕФОН НА ЛИЧНИ АКО НЕ ИСКАШ ТУК... И АЗ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ... май ще ме съкращават от работа и се чудя с какво да се захващам... а това някак ми се получава на всички в къщи и приятелки... ще пробвам...


Аз ти казах  ! Имам впечарления за Грети и Ник , много са любезни . Обучението е на високо ниво и документа важи и в чужбина .Обади се и си говори със собственичката ,но фамилията и не помня - търси я като Грети 0878 545 923 има и друг 0888 758984
ох забравих да ти кажа че учебният център е в София ,но за да не седиш много време ще ти направят програма и ще седиш малко дни и повече часове ! Успех ! Peace

# 26
  • Мнения: 315
Здравейте, с риск да ме линчувате ще кажа какво мисля. Първо, да курсовете при Капанов и Стефан са скъпи, но за малко пари никой голям професионалист няма да тръгне да се занимава с такива дълги курсове, защото от работа с клиенти за това време ще си изкара много повече. Още повече, че по време на курса се използват много материали, които по принцип са много скъпи, особено ако са на водещи марки.
Второ, има много центрове в страната, които са лицензирани от МОН и си дават нормални дипломи от МОН. И да, има различни курсове. Такива, които са 660 часа и ти дават диплома за завършен пълен курс, както във фризьорско училище и други, които са 200 часа например, за които ти дават удостоверение от МОН, а не диплома. Всеки сам избира какъв курс да кара. И да, кратките така наречени интензивни курсове имат малко практика. Но за малко пари - толкова. Никой не може да очаква че за 400 или 500 лв. ще получи повече. Пак казвам - материалите, с които се работи са много скъпи. Ако се прахосат един куп бои, оксиданти, блондори, къдрини, кремове за обезцветяване, лакове за коса, топла вода, ток за издухване и т.н. за около 200 и повече лева, представи си за центъра колко пари остават. АЗ не бих се занимавала два  месеца за 100 лв например. Вие бихте ли? Още повече, че в повечето пъти обучението е индивидуално или в малки групи. А освен разходите за материалите има още един куп разходи - за помещението, за осигуровките на обучаващото лице и т.н., което съвсем обезсмисля обучението.
Следваща точка -  когато човек реши да се занимава с нещо, той трябва наистина да го носи отвътре, за да стане добър. Аз например имам поколения фризьори и бръснари в рода и докато бях малка съм ги наблюдавала и в къщи от дете подстригвам. Трябва да си сигурен в себе си. В това, че го искаш. Има много отрицателни и много  положителни неща.
Следваща точка -  курсовете обикновено са  за начално обучение, всеки който иска да се развива може да изкара допълнителни курсове за напреднали, да посещава редица семинари в страната и чужбина, за да стане добър. Няма как да станеш добър отведнъж. Трябва си рутина и опит. На никой курс няма да ги добиеш. Всички курсове за всички професии за така, не само фризьорските.
И да вметна, че аз изкарах курсовете 660 часа при Диди Стоилова, сега незнам дали още провежда курсове. Но после ходих на много семинари да се дообуча, също аз вече работех в салон при фризьорка, докато карах курса и бях по цял ден "в нещата". И мога да кажа, че има още какво много да уча, за да стана много добра, такава каквато искам да бъда.
Успех на всички!!!

# 27
  • Мнения: 77
Lora_mum е абсолютно права. И още нещо- гледайте да дават диплома!

# 28
  • Мнения: 0
Каква е  цената при този Капанов!

# 29
  • Мнения: 4
zdraveite Simple Smile v Evima hair studio v momenta ima promocia na cenata za kursovete  :)kursa e 6 meseca i nakraq vzima6 diploma za kalfa.Raboti se s produktite na Loreal profesionel.

Общи условия

Активация на акаунт