Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 644
  • 271
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 219
Не обичам да гладя, само на децата униформите, за нас директно преди обличане, ако има нужда дрехата, мъжът ми и той сам си глади.
Живея в държава с целогодишни валежи и миенето на прозорци е чиста загуба на време, напълно безсмислено. Добре, че не е много прашно поне, освен когато косим, после дни наред летят тревички наоколо, забърсвам с една микрофибърна кърпа където мога. Къщата е на два етажа, на втория етаж са спалните, там прозорците е невъзможно да се измият добре от външната страна, разчитам на дъжда Wink

# 271
  • Мнения: 2 043
Не правя основно почистване. От 2000 г.насам плащам на жена- първо на една, сега от 5 г.на втора. Идва веднъж седмично и цял ден чисти, глади всичко което съм приготвила. После през седмицата минавам 1-2 пъти с прахосмукачка, пералня, миална. Нищо повече. Практически почти не чистя. Но готвя много, понякога в събота или неделя правя по 3 вида десерти, супи, основни. Всяка вечер приготвям поне 2 вида салати, пека хляб-това ми харесва и си почивам от напрежението в работата.
Когато бях малка, майка ми никога не ме остави да се наспя през почивните дни. Трябваше да чистим и подреждаме винаги!  Зарекох се когато имам дете, никога да не го събудя през уикенда. И си обещах да си прекарвам по приятно времето, а не лъскайки всичко до припадък. И си спазих обещанията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт