Бебе родено в 26 ГС с мозъчен кръвоизлив

  • 14 277
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, на 1. 1. 2013г. Родих момченце 800гр. и 30см. в 26 г с, в болница "Иван Селемински"-Сливен.Детето имаше проблем с дишането и се наложи да го преместят в отделение за недоносени деца в Ст. Загора.На 3.1. ме изписаха от Сливен и веднага отидохме да видим как е нашето слънчице и се оказа, че нещата са много опасни получил е мозъчен кръвоизлив и трябва да минат 15-30 дни за да се види в коя част на мозъка е и да се предполага какво точно би могъл да засегне.това чакане ме убива а аз с нищо не мога да помогна на детето си.Проблема с дишането е овладян, но с кръвоизлива   никой не знае, моля Ви ако сте имали подобен проблем споделете с мен.

# 1
  • Мнения: 1 868
Здравей мила! Честито бебче  bouquet
Почти всички недоносени са с кръвоизлив в мозъчето, понякога за съжаление нанасят вреда, но не винаги, сега е важно бебчо да се справи с дишането и храненето, а по нататък полека лека нещата ще ти се изяснят, моят съвет е в момента да не се натоварваш с много мисли за напред, живей ден за ден и си представяй че ще дойде ден и бебчо ще си е при теб и ще се гушкате, виждай го и го гали колкото ти позволяват възможностите и така ще мине време и дай Боже всичко ще си дойде на място, желая ти го от сърце Praynig Hug

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря!

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Честито бебече. Пожелавам ти да се оправя бързо и да расте здраво.
Мозъчния кръвоизлив не е чак толкова опасен. Както са ти казали почти всички недоносени се раждат така, а и част от доносените /но тях никой не ги изследва задължително/.
Моето дете е родено в същата седмица с почти същите размери. И то смозъчни кръвоизливи. В момента е на 4 години и е здрав. Минали сме през много проблеми, които ти пожелавам вас да ви подминат.
Всъщност може и на детето ти да му няма абсолютно нищо страшно. Въпроса е сега кръвоизлива до колко ще се резорбира и изобщо как ще се развие, което е въпрос на време и чакане. За съжаление нито може да се даде прогноза, нито да се лекува с нещо на този етап.
Най-важното е как е протекло раждането и колко бързо са реагирали лекарите след това. Първите минути са от огромно значение за последващото състояние. Дано да имате добри лекари, както и тези в Стара Загора. Основното е колко време е стоял мозъка без кислород, защото това го оврежда в последствие. А бебето проплака ли като се роди? Включиха ли го веднага на кислород? Ако действията непосредствено след раждането са били правилни, вероятността да минете невредими през това е много голяма. И точно това ти пожелавам  Hug

# 4
  • Мнения: 13
Раждането мина без проблеми родих за 1 мин., бебето проплака и веднага му направиха някаква процедура обясниха ми ,че му вливат някакъв флакон, за да разгърнат дробчетата и ако се наложи ще му направят и още , но той реагира, стабилизираха го още в Сливен и дойде доц. Момджиев и го премести в Ст. Загора.Утре ще ходя там да го видя и силно се надявам на добри новини.Ще пиша как е стискайте палци.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Раждането мина без проблеми родих за 1 мин., бебето проплака и веднага му направиха някаква процедура обясниха ми ,че му вливат някакъв флакон, за да разгърнат дробчетата и ако се наложи ще му направят и още , но той реагира, стабилизираха го още в Сливен и дойде доц. Момджиев и го премести в Ст. Загора.Утре ще ходя там да го видя и силно се надявам на добри новини.Ще пиша как е стискайте палци.
Това си звучи много добре. Ще чакаме новини и дано са добри.

# 6
  • Мнения: 13
Днес ходихме при Росен и новините за съжаление не са добри.Критичните дни уж бяха 7-9, а за кръвоизлива 15-30,но днес ми обясниха, че въпросните 15-30 са важни за това дали ще живее или......., а от там на сетне ще се чака за кръвоизлива.Вече съм адски объркана, тъкмо имах надежда и пак мъки.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 003
vanq лекарите винаги се презастраховат и са пестеливи откъм добри новини. Никой не може да каже със сигурност как ще се развива детето, но ако все по-добре се справя с дишането само, надеждите са по-големи. Все още на апаратно дишане ли е? Знаеш ли на какви параметри е апарата, колко процента кислород му подават?

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Днес ходихме при Росен и новините за съжаление не са добри.Критичните дни уж бяха 7-9, а за кръвоизлива 15-30,но днес ми обясниха, че въпросните 15-30 са важни за това дали ще живее или......., а от там на сетне ще се чака за кръвоизлива.Вече съм адски объркана, тъкмо имах надежда и пак мъки.
Аз нещо не разбирам - или лекарите ти обясняват адски повърхностно или ти не ги питаш достатъчно настойчиво?
Какво не им е доброто на тези новини, също не разбирам. Това с тези критични дни е пълна глупост. Никой не може да каже например, че ако детето живее 15 дни, значи по нататък всичко е ОК.
Мен тези новини ви звучат добре. Ако детето е добре, стабилизирано е, няма влошаване, инфекции и ред други характерни за недоносените деца неща, си е направо добре. А колкото до кръвоизлива, дори и всичко да е наред се следи с месеци. Но вече ти казахме, той сам по себе си не е чак толкова страшен в сравнение с други възможни усложнения.
Успокой се, информирай се възможно най-много за състоянието на детето и вярвай в добрия изход на всичко.

# 9
  • Мнения: 13
Здравейте дами, сега аз вече съм по-спокойна и ще ви цитирам точно думите на доц. Момджиев. Казва така "детето е все още в критично състояние и така ще е поне още 20 дни, ако се пребори от там насетне ще следим и мозъка и последствията от него.Проблема на Росен е ,че се е родил твърде РАНО и общо взето трудно го поддържаме  жив, но той се бори и ние му помагаме."Затова не знам как да тълкувам думите му, относно дишането да все още е на апарат.В самото начало пропуснах да ви споделя, че непосредствено след раждането при третиране на пъпчето е получил изгаряне 2-ра степен от спирта доколкото разбрах, като го видях изгарянето беше доста от пъпчето почти до коленцата и единствената  добра новина вчера беше, че изгарянето вече не е никакъв проблем.

# 10
  • Мнения: 95
Здравей Ваня, моят син се роди в 24 седмица и беше 740гр. Битките са трудни, времето сякаш беше спряло, бяхме в болница цели 6 месеца. За този период аз всеки ден чувах "състоянието е критично", така че се въоръжи с търпение, все пак сте в 26 седмица. За теб е важно да няма влошаване иначе всичко минава.

# 11
  • Мнения: 119
Мила Ваня,

Много ми е мъчно за всяка майка, която е преживяла нещо подобно. Не мога да кажа "знам какво ти е", защото не обичах да ми го казват на мен, но разбирам поне част от емоциите ти в момента. Моят син се роди в 32-3 седмица, имаше мозъчен кръвоизлив и в ляво и в дясно, беше на апаратно дишане...Имаше и още куп други неща, които няма да споделя, за да не започнеш да четеш в Интернет и да се притесняваш излишно. Това, което мога да ти кажа от опит е следното: когато лекарите ти казват, че положението е критично те наистина го имат предвид - все пак това са едни много малки и крехки същества, на които им предстои дълга битка - НО съвременната медицина е толкова напреднала, че почти задължително всички тези деца порастват в здрави възрастни. Естествено има и изключения, но ти трябва да вярваш, че твоето дете ще преодолее всичко. Някой ми беше казал: "Ако ти не вярваш в собственото си дете, кой? Не го предавай със недоверие и изобщо не позволявай мисълта, че може нещо да не е наред изобщо да минава през главата ти".  Второто много важно нещо - ако можеш бори се да си запазиш кърмата. Това е много трудна битка, но е важно за бебето ти - ако успееш би било чудесно, но ако не - не се обвинявай. Желая ти много късмет и ни дръж в течение - ние сме с теб! Hug

# 12
  • Мнения: 1 165
Ваня,
Много кураж и от мен. Детенцето ще се справи,ще видиш!!!
Аз също родих преждевременно в 27 г.с.-знам,че е трудно да бъде възприето всичко случващо се,знам,че настъпват и моменти на отчаяние,но всичко ще се оправи -бъди силна и вярвай във вас!

# 13
  • Мнения: 13
Много Ви благодаря!

# 14
  • Мнения: 13
Вече мисля, че сме по-добре започнахме да наддаваме, изгореното почти изчезна, а за кръвоизлива не се знае.Вчера бяхме при него и за една седмица доста е наедрял, но още не се справя сам с дишането пробвали са да спрат кислорода, но той не давал индикации да диша сам и сега докторите казват ,че му е време и с това да се справи, но аз знам че ще успее Simple Smile все пак е само на 18 дни и с това ще се справи.Вярвам в детето си!Ще ви държа в течение.

Общи условия

Активация на акаунт