Приен на корвитол 0.50 мг. по време на бременност.

  • 2 592
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
        Здравейте! Имам една голяма чуденка и притеснение. Бременна съм в 15г.с. има ускорен пулс 100-120 от предишнотораждане, което беше в 32г.с. заради прееклампсия и бебето беше като за 29г.с. по отношение на теглото. не се установи причина нито за прееклампсията, нито за пусла ми. Правени са ми всякакви изследваания сега чакам за тромбофили, имунологични и фактори на засирване за ми в норам, за щитовидна жлеза също, бъбреци и сърце, като изключим пулса, също...До ско ро не усещах този пулс, но от скоро усещам ужасно сърцебиене и главоболие и гинеколожката и кардиолога ми изписака корвитол 0.50 мг. Обясниха ми, че този пулс моце да причини проблеми с кръвотока на плацентата и да наруши храненето на бебето и за това трябва да пия корвитол дозата е 2*1/4. Според лекарката ми има вероятност неконтролирания пулс предния път да ми е донесъл прееклампсията. Сега умирам от страх да не се повтори. В аптека много се озадачиха, че са изписали това лекарство на бременна и, че може да причини също влошаване на кръвотока и ме предопредиха сеиозно. Сега съм в голям чудес дали да го пия или не? Кое е поопасно приема му или да не го приемам?
    Ще съм Ви много благодарна ако споделите информация, мнение или опит с този вид лекарства по време на бременност  и ефектите за мен и плода.  Hug Hug Hug



# 1
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Като бях бременна приемах пропранолол но не си спомням дозата, тогава още нямах проблем със сърцето и ми ги изписаха превантивно заради други приемани лекарства които увеличаха пулса.

# 2
  • Мнения: 98
   Има много противоречиви мнения относно приемана бета блокери по време на бременност,но след като говорих с двама, трима лекари се оказа, че според риска е по- добре да се вземат мерки. Поне за мен препоръчаха всички да си пия корвитола, въпреки че не е установен здравословен проблем. Пулса ми се дължи на паник атаки, но трябва да се поддържа в нормални граници с оглед доброто снабдяване с кислород към бебето. И така страх ме е да не стане някой гаф с това лекарство, но щам лекарите казват ще го пия и дано всичко завърши добре.

# 3
  • Мнения: 1
Мисля, че този въпрос най-добре да си питаш акупер-гинеколога.

# 4
  • Мнения: 38
artemida1606 kakvo stana s predi6nata ti bremennost i bebeto?za6toto az rodix v 30g.s i bebeto mi jivq 7dni i po4ina imax visoko kravno bez osanovena pri4ina a to izostava6e i se rodi 725g

# 5
  • Мнения: 98
    rumqnkakr много съжелявам, че се  е случило така до някъде мога да те разбера, моето детенце оцеля но два месеца се бори за живота си  и всеки ден с трепервщи ръце очакавах да разбера жив ли е или не. Аз родих във втория ден на 32г.с. с високо кръвно 150/110, отоци, които влачех от месец и албумин чак в родилно се появи, имах криза с повръщане и виждах звездички, за последния месец бях качила 8 кг, абе абсолютно всички признаци на прееклампсия, но за съжалени моя доктор не обърна внимание на сичко това докатоне постъпих в родилното и неговите колеги се разтичаха покрай мен, мърморейки "не съм ли ходила на лекар". Бебечо беше изостанал с три седмици в теглото, роди се 1230кг. и 39 см. От там два месеца в ковьоз, лекарства, хранене със сонда, борба да натдаде всяко грамче. Докато стаан на две голямо треперене покрай него дали всичко е наред. Ходехме на всеки три месеца на неонатолог, офталмолог...........,но се е добре и расте.
   Това първата ти бременност ли беше? Почти всики случай на прееклампсия, за които съм чувала са се случилис първи деца. Втория път лекарите обръщат по сериозно внимание и дори и да се случи нещо се овладява до колкото е възможно. Аз сега ходя на прегледи в Плевен при Доц. Конова. За сега всичко се развива нормално. Кръвното е добре. Препоръчвам ти да отидеш на преглед там преди да забременнеш пак и да си направиш изследвание. аз отидох вече бременна и малко ми се ядосаха, защото ако имаше някакъв проблем с изследванията щах да съм малко закъсняла с терапията. Ама не се откриха отклонения. Казаха ли ти евентоална причина високото кръвно? Трябва да си прегледаш сърцето и бъбреците. Може проблем с тези органи да предизвика прееклампсия. На мен тези неща ми прегледаха още в родилното и не откриха нищо и за сега моята причина си остава мистерия. Като забременнеш следващоя път си мери кръвното всеки ден. Докторката в Плевен ми каза ако хвана повишаване с 20 единици да тичам в болница там.
   Сега ти е много тежко, но като се възстановиш ще забременееш пак и ще се следиш из късо. Пожелавам ти едно сладко пухкаво бебенце следващия път! Hug Hug Hug Hug Hug    

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 11:19 от artemida1606

# 6
  • Мнения: 38
zdravei tova mi e parva bremennost vseki den si merix kravnoto xodq na kardilog i za babrecite sam xodila i mi nqma ni6to a vdigam kravno

# 7
  • Мнения: 38
zabravix da vi pitam momi4eta sled kakav period ot vreme ste zabremeneli vtori treti pat

# 8
  • Мнения: 98
         Изведнъж ли вдигна кръвно или отпреди си имаш по-високо кръвно? Чувала съм, че ако по принцип една жена има високо кръвно и пие подходящи лекарства по време на бременността не е толкова опасно това кръвно за бебето, но ако е такова индуцирано изведнъж от бременноста е много опасно/както беше при мен/. Познавам няколко мами-хипертонички, които нямаха проблем с това за бременността, но след като не са ти открили причина най-вероятно си направила прееклампсия.
           Ако си раждала нормално мисля, че препоръчват 6 месеца за възстановяване. Ако си секцио-1 година. На мен ми казаха да се пазя две години, защото аз питах за евентуално нормално раждане следващия път/бях секцио по спешност/. Аз забременях 3 години след първото раждане.
           Кръвното върна ли се в нормални граници вече как се чувстваш? хубаво е да си направиш генетични и имунологоични изледвания за следващия път. Не мога да ти обясня точно, но има определени мутации и изменения, които могат да подскажат на леарите, че си предразположена към прееклампсия и ако се остановят се прилага хепариново лечение, защото тези фактори повлияват коаголацията на кръвта. И аз не съм мн на ясно дано не те обърквам повече, но съм си писала с много мами с прееклампсия и те ме насочиха така, някой са на терапия и са имали успешна бременност.
           
    

# 9
  • Мнения: 38
kravno imax i predi no pri4ina taka i ne se osanovi,zapoxnax da go vdigam ot20 sed natatak,pravila sam vsqkakvi isledvaniq i ve4e prosto neznam.vsi4ko pokazva6e 4e e nared a to kakvo stana

# 10
  • Мнения: 98
        Не ти ли изписаха някъкви лекарства да го контролират като Допегит или не помогнаха? Индуцираха ли раждането или само тръгна? Сега смъкна ли го вече? Причината ще се открие все и тогава ще е много по лесно да те опазят следващия път. На мен ми предположиха ускорен пулс като причина и за това сега пия Корвитол 0.50 мг. и млако го смъкана, но въпреки това не са сигурни и сега след месец почти съм на ендокринолог и той да си каже мнението. И аз голямо лутане по лекари се лутам.
 

# 11
  • Мнения: 38
piex samo dopegit kato e imalo slu4ei v koito stigax do 6 na den, predi da zabremeneq piex mikardis toi mi deistva6e no nemoje povreme na bremennost.bebeto go izvadixa sas sekcio za6toto mi kazaxa 4e ako ne go izvadqt i to i az nqma da izkarame no6tta.placentata mi e bila po4ti razlojena kato q pratixa za izsledvane se okaza ,4e ima po neq infarkti ,vasi ,papnata vrav e bila oto4na ,bebeto e izpitvalo kisloroden glad i ne se e xranilo dostata4no ot naru6enata placenta

# 12
  • Мнения: 98
  Значи кръвното ти е поддържало високи стойности. Допегита е хубаво, но слабо лекарство все трябва да има по-силно за хипертония, което при преценка риск полза да може да се пие по време на бременност. Моя приятелка пи Пропнолилол Въпреки, че в листовкат пишестрашни неща за последиците ама нейния лекар и казал, че е по зле да не го пие заради кръвнотои нямаше проблеми. Аз пия Корвитол пак след преценка полза/риск и сега незнам дали помагам или вредя, надявам се да помагам на бебчо. Времето ще покаже,но моята докторка е категорична, че трябва да се контролират и с по-сериозни средства високото кръвно и тахикардията, от която страдам аз.
Правеха ли ти доплер по време на бременноста, като знаеха, че си с високо кръвно? Аз сега пия за профилактика и Аспирин Протект от 13г.с. и двете, но след много изседвания и изричнолекарско предписание. след 3 седмици съм на доплер, който може би ще правя често. Мисля, че доктора ти не ти е обърнал достатачно внимание за да се стигне до там. На мен поне моя лекар предния път почти не ме преглеждаше и само ми повтаряше "всичко е наред". Следващия път ще се следиш внимателно при добър и загрижен лекар и всичко ще е неред. На мен никой не ми каза нищо за плацентата, ама предполагам е била в подобно състояние на твоята.
  Пожелавам ти времето да мине бързо и скоро да се похвалиш с EFP newsm51

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 19:15 от artemida1606

# 13
  • Мнения: 38
blagodarq za milite i xubavi pojelaniq

Общи условия

Активация на акаунт