Ин витро Плевен-7

  • 147 381
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Ловеч
  • Мнения: 328
https://
Благодаря, за отговора. Аз оправих тсх-то, пролактина, махнах тръбите и сега чакам епикриза от операцията за тръбите. Като я взема ще ходя на преглед и да подавам документи ( поне аз така се надявам). Още не сме правили спермограма и ще видя доктора, какво ще каже.
Обичам да съм подготвена, защото ми писна от недогледани документи и работи.
Най- прост пример миналата седмица ме оперираха, алергична съм към упойки, правих терапия и ме упоиха с нещо, към което не бях тествана. Направила съм реакция, но при положение, че занесох всички документи, пак не знаеха какво да правят.
Ние сме при доктор Пенков (Репромед). Доволна съм от отношението му, но събирам и други отзиви, защото той се притеснява от алергиите ми и ме е страх да не ме отреже. Искам да имам и втори вариант.
А питам за достоверност на резултати, защото съм си правила експеримент в 2 лаборатории едно и също изследване, различни резултати. И то за цитонамазка и ваг. секрет.

# 676
  • Мнения: 100
За спермограмата съм сигурна,че там където сме ние, правиха на мъжа ми една единствена спермограма и то не беше разширена, когато подавахме документи. Не знам дали е от значение дали сме със женски или мъжки фактор. Но аз лично съм си пуснала документите и помня какво съм сложила вътре. За достоверност- ами не съм забелязала да е нещо неточно , за цената мисля,че беше около 180-200 , но не съм сигурна точно.

# 677
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Рени, ще стискам палци, почивай си и дано да ни зарадваш с 2 чертички. Ти и всички, които се борят с тези проблеми.
Ако може да ми кажеш как мина пункцията? Упояват ли те, ако да- пълна или месна, усети ли нещо, какво прави преди това- диета, спорт, добавки, такива неща.
Извинявай за въпросите, ако го сметнеш за лично, не ми отговаряй.
Може и други да са питали и да съм пропуснала.  Освен лекарското мнение, мненията и подкрепата на момичетата тук повече са ми помагали.

# 678
  • Мнения: 100
Оооо не се притеснявай, знам през какво минаваш. Ами пункцията беше с пълна упойка , нищо не усетих, понеже пък имах над 20 фоликула ,като се събудих ме болеше стомаха, все едно тъкмо ми е дошло. 3 дни между пункцията и трансфера си слагах профенит свещички и се успокоиха нещата. А добавки пия вече от 5 месеца някъде- Пре Мама Дуо- това са витамини, фолиева киселина и омега 3 мастна киселина. Също и неофолик- пак фолиева киселина . Иначе от деня на стимулацията- една малка шепичка с хапчета, но те няма как- трябва да подготвят организма. Като цяло самият процес за мен беше много лек , нито ме е боляло, нито съм имала странични ефекти от хапчетата.
П.С аз в тая клиника дето си ти съм ходила преди и то доста време. Но всеки си има мнение , дано всичко мине добре Simple Smile

# 679
  • Мнения: 672
Ние сме с МФ и пуснахме 2 СГ в различни клиники с повече от 1 месец разстояние между тях. Имам позната, на която и звъннаха от фонда за 3-та допълнителна СГ. Нашите и двете по настояване бяха разширени. Изисква се и становище от уролог. Успех!

# 680
  • Мнения: 3 040
Мима, пункцията е с продължителност от около 15-20 минути в зависимост от това колко е броя на фоликулите. Прави се с пълна упойка, като не трябва да си яла по-късно от 20 ч. предната вечер и да си пила вода по-късно от 23 часа на предната вечер. Самата упойка се понася сравнително леко, замайването след това отминава за около 3 часа, но все пак имай предвид, че през целия ден ще бъдеш не съвсем в кондиция, поради тази причина не се препоръчва да шофираш. Лека болка се усеща след като жената излезе от упойка, както и през целия ден има леко придърпване като преди цикъл, но то си е логично все пак е интервенция няма начин да мине без абсолютно никаква болка. На следващия ден вече би трябвало да си доста по-добре и в кондиция.
Ако почувстваш, че не ти достига въздух и имаш силни болки чак в гърба, трябва да се свържеш с лекар. Това означава хиперстимулация. Аз имах подобна при първия опит. Отминава за няколко дни, но може и да е по-сериозно. Вероятно при напускане на клиниката ще ти дадат указания.
Аз лично не съм доволна от Пенков, загуби ми 3 години от живота. Въртя, сука, прави едни и същи изследвания 5 пъти и накрая нищо. Аз правих два опита в КИРМ Плевен и от там съм по-доволна, макар че успях от втори опит. Като цяло организацията и отношението им е по-добро.
Пожелавам ти късмет!

# 681
  • Мнения: 672
mima666, аз преди един месец бях на пункция и с мен беше едно момиче, което беше алергично към много от прилаганите упойки. Тя беше с малко фоликули, но мога да ти кажа, че я разпитваха много подробно и внимателно относно алергиите. Не знам каква упойка и сложиха, но 10 мин.след пункцията беше будна и вече беше на леглото. След 1 час вече беше ОК.

# 682
  • Мнения: 100
Хелинор, явно имаме едно и също мнение за въпросния лекар. И аз 2 години ми заминаха и даже смело мога да кажа, че там е частичната причина да съм на инвитро процедура- 32 кг качени от безмислени хапчета, една 7 см миома, която докато не даде усложенения и не отидох по спешност на друго място, той не пожела да я махне( миомата се появи докато ме пъпчеше с хапчета и беше едва 13мм, но той така и не пожела да я махне) . Но както и да е жив и здрав да е!

# 683
  • Мнения: 3 040
Рени, не знам дали от некомпетентност го направи или от алчност за пари, но мисля, че когато бях бременна за трети път /случи се съвсем спонтанно, докато ми правеше едни и същи изследвания по пет пъти, както споменах, а той беше наясно, че имам неуспешни опити преди това/, ми каза, че ембриона има пулс. Това в съвсем ранна седмица, тъпка ме с хормони, а когато отидох за мнение при други двама лекари мнението им беше, че няма смисъл да продължвам с хаптечата, че бременността е приключила. Когато казах на втория лекар, че преди два дни според Пенков ембриона е имал пулс, той каза, че много, много го съмнява.
При него процедура не съм правила. Към него момент нямахме показания за инвитро, но годините си заминаха, парите също. Създаде ми толкова негативни емоции, че нямам думи да ги опиша. Иначе много обича да омайва и да си придава важности. Дори се скарахме с него за едно изследване, което не искаше първоначално да ни даде. Изследването си е наше, ние си го бяхме платили. Мисля, че направи куп ненужни изследвания и е некомпетентен според моето скромно мнение.
Съжалявам, че му гласувах доверие, но важното е, че всичко вече е зад гърба ни.

# 684
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Helinor17, а сега къде сте, в коя клиника, при кой лекар?
И каква процедура правите?

# 685
  • Мнения: 163
Хелинор, явно имаме едно и също мнение за въпросния лекар. И аз 2 години ми заминаха и даже смело мога да кажа, че там е частичната причина да съм на инвитро процедура- 32 кг качени от безмислени хапчета, една 7 см миома, която докато не даде усложенения и не отидох по спешност на друго място, той не пожела да я махне( миомата се появи докато ме пъпчеше с хапчета и беше едва 13мм, но той така и не пожела да я махне) . Но както и да е жив и здрав да е!
здр в коя клиника и  при кой лекар сте

# 686
  • Мнения: 3 040
В момента съм бременна. Правих два опита в КИРМ Плевен, от който втория беше успешен . Успешният ми опит беше при доктор Бързашки.
Ако желаете да прочетете подробности относно моите процедури, може да се върнете и да прочетете какво съм описала на предните страници /44-45 стр./. Има два или три поста, в които подробно съм описала как е минала процедурата при мен, колко ембриона са ми върнати и т.н.
Желая ви успех! И аз много ходих по мъките, както се казва, но по чудо успях. Искрено се надявам, че оставащото ми време до края ще бъда добре и бебето ще се роди живо и здраво!

# 687
  • Мнения: 163
В момента съм бременна. Правих два опита в КИРМ Плевен, от който втория беше успешен . Успешният ми опит беше при доктор Бързашки.
Ако желаете да прочетете подробности относно моите процедури, може да се върнете и да прочетете какво съм описала на предните страници /44-45 стр./. Има два или три поста, в които подробно съм описала как е минала процедурата при мен, колко ембриона са ми върнати и т.н.
Желая ви успех! И аз много ходих по мъките, както се казва, но по чудо успях. Искрено се надявам, че оставащото ми време до края ще бъда добре и бебето ще се роди живо и здраво!
Успех и аз съм Плевен Кирм при др Иванов 2 опит беше кухо яице сега 3 опит живот и здраве Flowers Four Leaf Clover

# 688
  • Мнения: 100
Аз съм в КИРМ при д-р Бързашки. Сега ми е първи опит и скоро ще разбера дали е успешен Simple Smile

# 689
  • Мнения: 152
Здравейте, искам да попитам дали някой има отзиви за д-р Бодурска. Виждам други доктори коментирате. Аз съм се насочила към нея, но ми е чудно има ли други нейни пациентки тук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт