Отговори
# 45
  • Мнения: 607
Момичета,имам един въпрос - кога празнува Валери имен ден?На 21.01 или на 07.06.?И сега на 21 празнуват ли лекарите?

# 46
  • Мнения: 19
Запис от мен!!!  bouquet

# 47
  • Мнения: 1
исках да питам мамите, които дохранват или са само на АМ може ли да редувам и да давам веднъж едно АМ, а после друго АМ или е по добре да свърша едното и тогава да започна другото  newsm78 ?


Чувала съм че е хубаво да се дава само един вид и да не се редуват, но така или иначе нама да става зян, по - добре свърши единия вид , а после довърши втория. Ние ползвахме един вид АМ, но решихме да сменим с Hipp- Combiotic. След 2 дни на   консултацията споделих с педито, че давам Hipp и тя ми каза, че друга майка като давала и бебето се скъсало от колики. Мен ме хвана много яд и така всъщност ни почнаха коликите и на нас. Сега ми остана един пакет и започнах да давам пак от храната от която съм доволна.

# 48
  • Мнения: 394
Моята беболинка я приспивам с шума от бебифона -слушалката, като е спряна майката!
В 1 часа през ноща когато вече много и се спи, а друсането не помага, слагам я легнала пускам бебифона да шуми тя се ослушва, ослушва и заспива сама, после се буди към 2 за чайче и към 5 за нова порция закуска!
И моите гърди са все меки, даже като дойде нова порция мляко, не се пълнят както преди, а потича от зърното мляко, до обяд се храни от едната, а следобед почвам да предлагам и другата, защото дърпа нервно едната, и почва да суче и от втората и замразената кърма ми свършва и ще трябва да купувам АМ -чудя се какво за едно хранене! Пия чайчета за кърмачки -но и при мен намалява млякото, а и моята мома все още се храни по 10 пъти през 2 часа  и изяжда по 60-70мл.! След две седмици ще сме на консултация и ако малко е наддала ще се наложи да дохранвам -едно две яденета!

Последна редакция: сб, 12 яну 2013, 22:14 от neonkaa

# 49
# 50
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Честит имен ден tanya_t !
Да ви я похваля днес моята кифличка. Имахме гости почти цял ден, а тя само яде и спи, даже трябваше да я събуждам, което отдавна не се беше случвало Simple Smile
А иначе нещо от няколко дни не иска да изсуче гърдата докрай. Като я изтегля е изяла около 70-80 и заспива. Ако я оставя след час е гладна. Другия вариант е да се изцедя и да и да и додам. Може ли да се отбие по този начин?

# 51
  • Мнения: 347
Моята свекърва не е много зле, но постоянно ме обработва да съм му давала кърмата с шише и да сложа малко оризов сириъл (нещо като оризово брашно..и аз не съм сигурна), за да придаде плътност на млякото и така щял да спиииииии цели 8 часа и няма да трябва да го храня толкова често. Не разбирала как можело в днешно време педиатрите да препоръчват децата да са само на мляко до шестте си месеца. Нуждите им растяли и млякото не ги засищало. Тя, а и едната сестра на мъжа ми, още първия ден като се върнали от родилното, веднага започнали да слагат и децата спяли по цял ден...горкичките  Sad Тук понякога с такива абсурдни глупости ме облъчват, ама като гледам и в БГ не е по-различно. Аз ако бях слушала майки, баби и хората около мен никога нямаше да успея да кърмя. Добре че имаше супер консултанти в родилния център и ме подготвиха страхотно, а ходих и на курс преди това.

# 52
  • Мнения: 280
Благодаря ви момичета   love001 
mimka_8 ама ние сме на 2 месеца и 20 дни. иначе за 2 седмици е наддал 0,480.

Това си е иделано наддаване. Щом ти е спокоен и не плаче и издържа 2-3 часа до следващо хранене значи си му е достатъчно.

Norichka на 21.01 празнуват родилната помощ - АГ отделенията. За именния ден немога да ти помогна.

# 53
  • Мнения: 607
Мерси,Мимка! Ще съм благодарна ако някой знае да сподели за именния ден, че Чичко Гугъл нещо много ме обърка! Crazy

# 54
  • Мнения: 180
Запис. Благодаря за темичката тъй прекрасна  Hug
Тони, добре дошла  Hug

# 55
  • Мнения: 307
Моята свекърва не е много зле, но постоянно ме обработва да съм му давала кърмата с шише и да сложа малко оризов сириъл (нещо като оризово брашно..и аз не съм сигурна), за да придаде плътност на млякото и така щял да спиииииии цели 8 часа и няма да трябва да го храня толкова често. Не разбирала как можело в днешно време педиатрите да препоръчват децата да са само на мляко до шестте си месеца. Нуждите им растяли и млякото не ги засищало. Тя, а и едната сестра на мъжа ми, още първия ден като се върнали от родилното, веднага започнали да слагат и децата спяли по цял ден...горкичките  Sad Тук понякога с такива абсурдни глупости ме облъчват, ама като гледам и в БГ не е по-различно. Аз ако бях слушала майки, баби и хората около мен никога нямаше да успея да кърмя. Добре че имаше супер консултанти в родилния център и ме подготвиха страхотно, а ходих и на курс преди това.

Не се поддавай на твоята свеки. Малко ти е детето още за такива експерименти. Лили спи по 8-9 часа на нощ пък е само на кърма последно кърмене в 22 първо най-рано в 5 пък понякога се случва да откърти и до 7 сутринта
За да ти е по-хранителна кърмата хапвай повечко кисело мляко, орехи, бадеми, лешници, овесени ядки или поне мюсли. И през ден поне хапвай мръвки Simple Smile

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 1
Запис и от мен Grinning
Момичета да ви питам няма ли някоя със злоядо бебче??? Всички пишете как бебета реват за още, а моето реве като му давам шишето Cry Храненето ни е трудно като цяло и понякога откарваме час в почивки и залъгвания. Правя по 100мл, но почти винаги оставя понякога повече, понякога по-малко. Като цяло не е лакомо бебе, даже е злояд май. Cry Надявам се да отмине този период и да започне да се храни по-добре. Иначе вода не отказва никога. Понякога си мисля, че иска да я кара само на вода Joy Ако има някоя мама с моя проблем да сподели как се справя. И няма ли някоя хитрост за увеличаване на апетита newsm78
Лека от мен Hug

# 57
  • Мнения: 13
Момичета да ви попитам как се справяте с коликите?Може и да е коментирано в предните теми, но нямам много време да ви изчета толкова бързо Simple Smile

# 58
  • Мнения: 13
Запис и от мен Grinning
Момичета да ви питам няма ли някоя със злоядо бебче??? Всички пишете как бебета реват за още, а моето реве като му давам шишето Cry Храненето ни е трудно като цяло и понякога откарваме час в почивки и залъгвания. Правя по 100мл, но почти винаги оставя понякога повече, понякога по-малко. Като цяло не е лакомо бебе, даже е злояд май. Cry Надявам се да отмине този период и да започне да се храни по-добре. Иначе вода не отказва никога. Понякога си мисля, че иска да я кара само на вода Joy Ако има някоя мама с моя проблем да сподели как се справя. И няма ли някоя хитрост за увеличаване на апетита newsm78
Лека от мен Hug
Да не би бибата на шишето да не му е удобна?Ние имахме този проблем и докато не взехме на Авент шише с "антиколик" механизъм не искаше да се храни нормално.Вие на какви шишета сте?Пробвай да го смениш Simple Smile

# 59
  • Мнения: 394
Да не би бибата на шишето да не му е удобна?Ние имахме този проблем и докато не взехме на Авент шише с "антиколик" механизъм не искаше да се храни нормално.Вие на какви шишета сте?Пробвай да го смениш Simple Smile

Това шише пуска ли много?
Някоя мама беше написала, че нейното дете се давело от бибероните на нанук -и го заменила с авент защото имал някакъв пръстен -за да не пуска толкова шишето -за това шише ли става дума -антиколик ли?
Моята мома все се дави -смених нанук, камера, някакъв доктор -нови били шишета, и много се зачудих дали да не взема на авент или томи -споделете на какви шишета сте?
То ни вода нито чай нормално неможе да пие- все се дави!

Общи условия

Активация на акаунт