На ясла в Монтесори

  • 9 583
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, при нас скоро ще наближи моментът за ясла. Доста изчетох за метода Монтесори, направих и посещение на място, за да разгледам и поговоря с персонала. Интересно ми е някой от вас има ли опит с посещение в Монтесори? Предварително благодаря на всички, които ще се отговорят.

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравей

Моите деца посещават Монтесори Хай от юли месец-бяха на 1 год и 11 месеца когато започнаха.
Много съм доволна до тук от всичко,но не знам теб какво по-конкретно те интересува-за градината или за самия метод.Ти към коя Монтесори градина се ориентира-след като сте за яслена група изборът доста се ограничава

# 2
  • Мнения: 34
Живея точно срещу входа на Монтесори в кв. Витоша - там бях вчера. Всичко освен цената много ми хареса (и спалното помещение - беше прекалено тясно). Добре се запознах с метода, но явно съм пропуснала факта,че има няколко Монтесори градини и училища. Интересува ме разликата между тях, във всички ли говорят на анг. език на децата през цялото време и таксите разбира се. В тази за която пиша наистина е скъпо. Открих Цветна градина Монтесори, там таксата е чудесно поносима, от сайта им не виждам да има някакви значителни разлики в метода (не би трябвало). А при вас как е?

# 3
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Здравейте, ще използвам темата, за един въпрос - преди време, ровейки из интернет, попаднах на някакъв детски център, който работи само събота и неделя (ако не се лъжа) по метода 'Монтесори' и се намираше някъде в кв.'Илинден'. Знае ли някой нещо за него и какъв е точния адрес?

# 4
  • Мнения: 34
Аз лично не съм чувала за такъв, но знам със сигурност, че, за да се работи по метода Монтесори, това означава най-малко две неща: сертифициран (тоест с диплома) Монтесори учител ще го нарека, за да съм по-ясна и второ - специфични материали/помагала и играчки, с които се работи. Всичко останало са празни приказки. За съжаление в България всеки може да напише, че работи по метода Монтесори - просто у нас няма институция, която да ти гарантира, че това е така. В този смисъл се съмнявам, че в сертифициран Монтесори педагог ще се занимава с детски клуб - по - скоро са хората от сферата,които в най-добрия случай се преминали някакъв курс някъде си. (което не е лошо, стига да те удовлетворя).
Мен лично ми допада философията на метода, не толкова неговата практика, така че ако наистина има детски клуб, в който се изповядват подобни ценности, бих го посещавала.

# 5
  • Мнения: 248
И аз се интересувам от темата. Моите близнаци са на 1г и 2м и са още малки, интересува ме по скоро нещо полудневно, почасово или за уикундите.

Мози, ще споделиш ли твоите деца коя ясла посещават и колко струва?

Гвендолин, каква е поносимата цена в Цветна градина?

Благодаря ви предварително за информацията.

# 6
  • Мнения: 38
Аз от скоро водя моя син на занимания по този метод, но само за по един два часа веднъж или два пъти седмично Simple Smile Много съм доволна и от учителката и от обстановката. Детето там се държи доста различно от обичайното- по принцип е доста див, а там е спокоен и внимава във всичко, харесват му игрите и прави всичко което му се даде. Идеята з атакава ясла и на мен ми допада, но предполагам за целодневни такива занимания ще е доста скъпичко, сега плащаме 20-25 лв на занимание! Ще следя темата...

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 201
Мози, ще споделиш ли твоите деца коя ясла посещават и колко струва?

Моите деца са в Монтесори Хай-там е само целодневно, общо са 20 деца на възраст между 2 и 6 години.Имат лиценз и за предучилищна възраст.Таксата е 900 лв, за две деца има намаление и е общо 1600 лв-включва всичко (храна-от био детска кухня е, всички допълнителни занимания и т.н) без транспорт.По принцип таксата е от най-високите,но грижите и обучението са на много високо ниво(мое мнение разбира се).Ако ви интересува нещо по-конкретно мога да разкажа

Имам малко впечатления и от Детска къща Монтесори-там има възможност и за полудневно посещение(не знам за почасово, мисля, че не може).Яслената група е отделно, заедно са с по-големите по време на игрите на вън.Таксата преди 6-7 месеца беше около 600 лв(не съм съвсем сигурна обаче, че си спомням правилно сумата),но в това не се включва храната-тя се заплаща отделно, мисля, че беше 5-6 лв на ден.Говори им се само на английски.Най-малките нямат никакви допълнителни занимания, защото екипът там е преценил, че това ги стресира

В Камелини Монтесори таксата доколкото знам е около 450 лв+храна отделно.Нямам обаче преки впечатления, не съм ходила до там, когато избирах градина моите деца бяха точно на 2 год и по телефона ми казаха, че не взимат толкова малки деца

# 8
  • тук и сега
  • Мнения: 124
mamcheto87, къде се намира тази градина и за цял ден ли е тази цена?

# 9
  • Мнения: 38
Веселушка водя го в център за работа с деца "Пумпелина" в кв. Редута. По принцип центъра е предимно за деца със специални образователни нужди, и тъй като моя син няма такива , посещава само часовете по Монтесори. Има два/три пъти седмично занимания по метода по 2 часа и цената е 20 лв. Децата са три или най-много четири в група! Ние досега обаче ходихме индивидуално, докато свикне и беше за 1 час - 25 лв. За цял ден мисля че няма занимания по този метод, тъй като момичето, което го води помага и в часовете с другите дечица...които са си целодневно там  Rolling Eyes

# 10
  • тук и сега
  • Мнения: 124
  bouquet Благодаря за инфото!

# 11
  • Мнения: 34
Цветна градина Монтесори, е до около 500 лв мисля за цял ден, приемат от 2,5 години до 6, имат предучилищна, вече съм объркана това означава ли, че имат и лиценз...Това в сравнение с Детска къща Монтесори в кв. Витоша, където заедно с храната излиза около 1000 лв. на месец си е направо перфектно. Само че мен не ме усторйва 2,5 години, трябва ми от 2
Ето и сайта на Цветна градина http://montessori-gradina.com/index.php?option=com_content&v … =60&Itemid=49

# 12
  • Мнения: 38
Тази Цветна гадина изглежда много добре и като условия и като база! Жалко че нямат от 2 г. прием...той моя син прави 2 годинки юли месец та ако не го приемат на държавна ясла (както и ще стане защото нямае почти никакви точки) ще мисля варианти за частна!

# 13
  • Мнения: X
Записвам се да следя темата! Синът ми е на 11 мес в момента, но трябва да се връщам на работа...

# 14
  • Мнения: 4
Здравейте, търся Монтесори градина за сина ми на 2г. 3мес. Живеем близо до метрото в Мусагеница, имаше наблизо Камелини Монтесори, но е закрита. Нямам възможност да го карам с кола, та въпроса ми е знаете ли за такава градина някъде близо до спирка на метрото или около Мусагеница и Младост?

Общи условия

Активация на акаунт