Нисък хемоглобин високо желязо ???

  • 31 543
  • 26
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Абсурдно е да пиете желязо при високо желязо. И аз имам таласемия - нисък хемоглобин, високо желязо. Не го давай. Синът ми има много нисък хемоглобин, но засега при него и желязото е ниско.
Дай на детето Floradix, мисля че така се казваше - билкова кръв, предписвано ни е от хематолог, който ме е изправял на крака в най-трудни моменти.
Или се консултирайте пак.
Можеш да отровиш детето с толкова желязо.
За малко по време на бременността ми не натровиха плода от такова недъгаво "лечение".
Ще се оправите.
Всъщност хемоглобинът, който посочваш, не смятам, че е нисък, но... вие си знаете. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 55
Благодаря на всички че се включихте   bouquet при мен най е странно е как с началото изследванията са ок после пада хемоглобина пада и желязото и изведнъж хемоглобина се запазва нисък, но скача желязото. Ще го водя пак да ни изследват че нещо мн странно.

# 17
  • Мнения: 20 208
При таласемията червените кръвни телца са увредени и се разпадат много по-бързо от нормалните, при което се освобождава желязо в кръвта и затова желязото е много а хемоглобина е малко. Нещо такова ми бяха обяснявали.

# 18
  • Мнения: 32
И аз съм с желязо към горната граница на нормата и хемоглобин 113. Ама в такава ситуация какво трябва да се пие? Хубаво щеше да е ида при хематолог, но тук такъв специалист няма. Та в такъв случай какво се приема? Фолиева киселина или витамини Б комплекс?

ПП И един въпрос- възможно ли е да се касае за някакъв вид таласемия при мен , при положение, че в началото на бременността хемоглобина все пак ми беше в норма- 130?

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 15:13 от Top_Lina

# 19
  • Варна
  • Мнения: 55
И аз съм с желязо към горната граница на нормата и хемоглобин 113. Ама в такава ситуация какво трябва да се пие? Хубаво щеше да е ида при хематолог, но тук такъв специалист няма. Та в такъв случай какво се приема? Фолиева киселина или витамини Б комплекс?

ПП И един въпрос- възможно ли е да се касае за някакъв вид таласемия при мен , при положение, че в началото на бременността хемоглобина все пак ми беше в норма- 130?
130 за жена е норма според мен си направи изследването за остановяване на типа анемия знам че е около 50лева но не помна точно как се казваше Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 668
Top_Lina , щом хемоглобина ти е бил 130 при начало на бременността според мен нямаш анемия. При бременност долната граница спада на 110 - така, че пак си в норма. Няма да ти навреди по едно хапче фолиева киселина. Тя спомага за усвояването на желязото, а щом то ти е на горната граница не се препоръчва допълнителен прием.

# 21
  • Мнения: 20 208
И аз съм с желязо към горната граница на нормата и хемоглобин 113. Ама в такава ситуация какво трябва да се пие? Хубаво щеше да е ида при хематолог, но тук такъв специалист няма. Та в такъв случай какво се приема? Фолиева киселина или витамини Б комплекс?

ПП И един въпрос- възможно ли е да се касае за някакъв вид таласемия при мен , при положение, че в началото на бременността хемоглобина все пак ми беше в норма- 130?
Не би трябвало да пиеш каквото и да било, без да се консултираш с лекар!

# 22
  • Мнения: 32
Благодаря за отговорите!
Моята АГ ми изписа желязо да пия по едно на ден, феро фолгамма, но няма да го пия. Няма никакъв смисъл.

# 23
  • Мнения: 20 208
И аз съм  и хемоглобин 113. Ама в такава ситуация какво трябва да се пие? Хубаво щеше да е ида при хематолог, но тук такъв специалист няма. Та в такъв случай какво се приема? Фолиева киселина или витамини Б комплекс?

Благодаря за отговорите!
Моята АГ ми изписа желязо да пия по едно на ден, феро фолгамма, но няма да го пия. Няма никакъв смисъл.
Защо ти е изписала желязо, при положение, че си с желязо към горната граница на нормата newsm78

# 24
  • Мнения: 32
Тя ми го изписа заради това, че хемоглобина се е смъкнал. Аз на своя глава си изследвах отделно желязото и ЖСК и се оказа,че не е дефицит, затова и сега няма да го пия. Просто явно докитата не се интересуват от какво може да се понижава хемоглобина по време на бременност и ей така си изписват желязо  Confused

# 25
  • Мнения: 20 208
Тя ми го изписа заради това, че хемоглобина се е смъкнал. Аз на своя глава си изследвах отделно желязото и ЖСК и се оказа,че не е дефицит, затова и сега няма да го пия. Просто явно докитата не се интересуват от какво може да се понижава хемоглобина по време на бременност и ей така си изписват желязо  Confused
Виж тази тема ако искаш, и тук сме дискутирали подобни въпроси.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689828.0

# 26
  • Мнения: 32


[/quote]
Виж тази тема ако искаш, и тук сме дискутирали подобни въпроси.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689828.0
[/quote]
 Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт