Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
За да си обменяме информация ,къде ще учат първолаците през септември 2013г. Знам ,че има алтернативни теми , но информацията не е актуална .
Мен лично ме интересуват по-конкретно "Найден Геров" , Руското училище, "Климент Охридски".
Кои учители поемат първи клас?
Как се определят класовете ?
Какво се изучава- какви езици , има ли занималня ?

 Въпроси много- а няма време. Чух,че в някои училища вече подават документи ...

# 1
  • Мнения: 11 910
Нямам дете в посочените училища, но на въпроса- със сигурност и в трите има занималня.
В "Климент"- целодневно обучение.

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Светкавица,какво значи "целодневно" - обучение -не е ли примерно първа смяна + занималня  newsm78 Какви паралелки има ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 640
 Имам познато дете първи клас в Климент, на смени е ,но в паралелката с рисуване, не знам за останалите класове как е уредено.
За Руското - само първа смяна са, знам, че имат занималня и стол.
В Захари Стоянов също.
В Кирил кажете, до миналата година се въртяха и първолаците на смени, тази как е не съм се интересувала.

 Мисля, че във всички се учи език в първи клас, като в Н.Геров избираш между руски, немски и английски.
 В Руското имат ли някакъв ЗИП английски, или само руски учат?

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 08:36 от ЛюбОff

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Копирам си поста от старата варненска тема за първокласниците:

oще не съм се ориентирала къде да запиша каката-мисля за ГЕО МИЛЕВ или за НЕОФИТ БОЗВЕЛИ в Младост.Моля някой да сподели впечетления за учители в двете училища
И аз се присъединявам към молбата за отзиви за тези две училища.
" Н.Бозвели" ми е почти пред вратата, образно казано, но не чувам добри неща за него. В "Гео Милев" пък разбрах, че е доста пренаселено и няма занималня за повечето деца. Клоня към "Гео Милев", но все още не съм решила окончателно.

# 5
  • Мнения: 11 910
Светкавица,какво значи "целодневно" - обучение -не е ли примерно първа смяна + занималня  newsm78 Какви паралелки има ?

Доколкото съм запозната , но е от обясненията на познати деца- учи се някакъв предмет, след това- затвърждаване и домашно, след това друг предмет- пак час за подготовка на преподаденото.но дали преподаването и подготовката са при различни учители, нямам представа.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 133
В Кирил кажете, до миналата година се въртяха и първолаците на смени, тази как е не съм се интересувала.

 

Тази година първолаците са само първа смяна, но пък за сметка на това почват рано/според мен/ - 8 часа. Мисля, че и миналата година е било така....

# 7
  • Мнения: 1 043
Ооо записвам се и аз да ви следя. Засега съм се насочила към Димчо, т.к ми е най-близо, но ще подам и в Климент и в Кирил. Въпросът ми е- сега се подават заявления, а май месец, заедно с документа за ДГ, записваш детето там, където е прието, нали така? А критериите за предимство еднакви ли са във всички училища или не?

# 8
  • Мнения: 2 898
Ооо записвам се и аз да ви следя. Засега съм се насочила към Димчо, т.к ми е най-близо, но ще подам и в Климент и в Кирил. Въпросът ми е- сега се подават заявления, а май месец, заедно с документа за ДГ, записваш детето там, където е прието, нали така? А критериите за предимство еднакви ли са във всички училища или не?

Може да се подават заявления в колкото искате училища. Но когато вземете оригинала на документа от ДГ, с него се записвате само на едно място, където сте приети. Критериите се различават. Приемат се на педагогически съвет от училището.

# 9
  • Мнения: 5 178
Търся информация за учителките, които поемат първи клас 2013 в училищата Ангел Кънчев и Найден Геров - (поне го докарах до раздвоение, че до преди 2 седмици бях разтроена със Ст. Караджа) Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 043
Ооо записвам се и аз да ви следя. Засега съм се насочила към Димчо, т.к ми е най-близо, но ще подам и в Климент и в Кирил. Въпросът ми е- сега се подават заявления, а май месец, заедно с документа за ДГ, записваш детето там, където е прието, нали така? А критериите за предимство еднакви ли са във всички училища или не?

Може да се подават заявления в колкото искате училища. Но когато вземете оригинала на документа от ДГ, с него се записвате само на едно място, където сте приети. Критериите се различават. Приемат се на педагогически съвет от училището.
Много благодаря   bouquet

# 11
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
От кога започва подаването на заявления ?

# 12
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте, и аз се включвам в темата с питане: мен ме интересуват мнения за ОУ "Йордан Йовков" и СОУ "Димчо Дебелянов" - всичко, което се сетите.
За Йовков знам, че тази година първите класове ще бъдат поети от г-жа Банкова и г-жа Трендафилова.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз се записвам в темата, моята чуденка е между Ангел Кънчев и Черноризец Храбър, така че се интересувам от учителките там.

# 14
  • Мнения: 656
И аз тук Grinning. Интересуват ме Найден Геров, Йоан Екзарх и Славейков. В колко училища могат да се подават документи за прием? Ако със съпруга ми сме с две различни адресни регистрации могат ли да се подадат документи в училища в два района newsm78

Общи условия

Активация на акаунт