Отговори
# 690
  • Мнения: 27 524
Момичета (и момчета),
някой знае ли къде се продават от онези захаросани, коктейлни черешки за украса?  Blush

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
В Метро съм виждала буркани с червени и зелени черешки - от тези по 800г.
Ако си близо до Руски паметник - имаше в магазинчето на тролейбусната спирка посока НДК.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
...Та въпросът ми е мога да го заменя със натурално нишесте?

Можеш! С каквото и да е неподсладено нишесте (освен ако вече не си го направила)

# 693
  • Мнения: 27 524
Мерси, ама 800гр е много  Crazy

# 694
  • София
  • Мнения: 10 825
В хипермаркети съм виждала - има и по-малки разфасофки. Не мога да посоча конкретен магазин обаче

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Блонди, аз съм купувала по-малки бурканчета от Била и Фантастико.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 872
Купих 1 кг маслини, обаче се оказаха страшно горчиви. ooooh! Имате ли представа, дали мога по някакъв начин да намаля горчивината?

# 697
  • Мнения: 1 210
Момичета, дайте ако може изпитана рецепта за тесто за пица?

# 698
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Момичета, дайте ако може изпитана рецепта за тесто за пица?
най-много ми харесва за пица ето това тесто на Селма, от него правя и чабати и пици, страхотно е! Вечер го замесвам като няма време сутрин и става страхотно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg13754322#msg13754322
редактирам се това беше;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.150

# 699
  • Мнения: 1 210
Момичета, дайте ако може изпитана рецепта за тесто за пица?
най-много ми харесва за пица ето това тесто на Селма, от него правя и чабати и пици, страхотно е! Вечер го замесвам като няма време сутрин и става страхотно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg13754322#msg13754322
редактирам се това беше;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.150

desivalko_, по тази рецепта за ръчния хляб ли?

Някъде бях срещала рецепта без втасване, но не мога да се сетя....Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна  Wink

# 700
  • Мнения: 8 527
Купих 1 кг маслини, обаче се оказаха страшно горчиви. ooooh! Имате ли представа, дали мога по някакъв начин да намаля горчивината?

опитай да ги изкиснеш в хладка вода има някакъв вариант да помогне. Или пък част от тях с подправки залей с олио да видиш какъв ще е ефекта.

# 701
  • гр.София
  • Мнения: 2 757

desivalko_, по тази рецепта за ръчния хляб ли?

Някъде бях срещала рецепта без втасване, но не мога да се сетя....Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна  Wink

Да!

# 702
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Имам много бисквити, сметана (течна) орехи , бял шоколад -  искам да направя бисквитени топчета, но нямам масло,ще стане ли без него или да отложа за утре ?
Помагайте, моля   bouquet
Аз мисля,че не,защото маслото действа като спойка в случая.

Ако увеличиш шоколада, мисля, че той ще свърши работа, защото белият е значително по-мазен от другия Simple Smile Сложи по-малко от течната сметана и после прибавяй, ако има нужда.

Може ли да ми препоръчате рецепта за пилешко бон филе , нещо на фурна и да става бързо и да не е сухо:) Имам течна сметана за готвене и топено сирене.

# 703
  • Мнения: 1 210


Може ли да ми препоръчате рецепта за пилешко бон филе , нещо на фурна и да става бързо и да не е сухо:) Имам течна сметана за готвене и топено сирене.

Ани, веднага ми изникна в съзнанието едно пиле жулиен например Simple Smile

Пилешкото се нарязва на тънки дълги лентички ( месото трябва да е полузамразено, за да се нареже на правилни лентички), подсушава се и се поръсва с подправката за пиле.
Затопля се мазнината и пилешкото се поставя едно по едно в нея- запържва се до омекване на месото, добавят се нарязаните на филийки гъби и нарязаните на ивички шунка и се задушава още 10 минути след тях се слагат и нарязаните на лентички краставички, като всичко вкупом се задушава допълнително около 5 мин. Добавя се сметаната,  разбърква се добре и се оставя на къкри около 5 мин.

# 704
  • Мнения: 2 545
Аз ще помоля за рецепта с моркови /десерт/ако може.

Късно се включвам, но препоръчвам с две ръце това - бонбони с моркови и кокос.

Общи условия

Активация на акаунт