По колко вода пият децата ви

  • 4 423
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, пускам темата с молба да споделите по колко вода пият децата ви.Моето дете е на 2г., откакто се отби, преди година поема доста течности(вода и билков чай, неподсладен).Пускала сьм изследвания за крьвна захар, всичко е в норма.На денонощие и се сьбират около 2 л. като максимум, има дни в които е по-малко, но май никога под литьр.Новата ни педиатьрка(смених я декември) намира това за доста притеснително и дори ме упрекна, че ще увредя бьбреците на детето си.Според нея за килограмите ни(15кг в момента) не бива да надвишаваме 800мл течности.Моля споделете как е при вас и трябва ли наистина да се тревожа.Освен това в нета информацията е различна, някьде казват, че на кг тегло при деца е нормално до 115мл на ден, нека по запознатите се включат.Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 472
Чак пък да се увредят бъбреците  Shocked. Да го ограничаваш да пие ми се вижда нечовешко,още повече щом следите захарта. Детето ми е на 5г. и пие около и над 1л.

# 2
  • Мнения: 2 467
Моето малко дете пие доста вода,някъде към литър още от съвсем малък,на 4-5 месеца пак пиеше поне по 800мл.Сега заради зъбоникненето пие доста,може би над литър,защото така се успокоява.Още пие кърма.

# 3
  • Мнения: 3 114
Мойто винаги е пиело малко вода и често урината му е тъмна. Между 1,6 - 2 г. пиеше по 500-600 мл течности. Сега не мога да преценя, но повече от литър не приема.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че има проблем. Доста такива теми са пускани, като е имало бебета, които пиели 4 литра на ден, което за мен вече е ужасяващо много.  Crazy

# 5
  • Мнения: 273
Моето дете е на 1г.5м. и пие по около 500-600мл

# 6
  • Мнения: 21
Благодаря за отговорите ви, момичета.
Не мисля да и огранича течностите, вьпреки препорьките на лекарката.Само ме притеснява обяснението и как детските бьбреци не били в сьстояние да се справят с такива количества вода, макар че виждам и други дечица поемат по литьр и никой не е намерил това за тревожно.Все пак наистина е нечовешко детето да е жадно, а да го ограничаваш.

# 7
  • Мнения: 1 897
Аз пък се притеснявам,че моето въобще не пие.Иска да се лигави и играе с нея и изпива около 100мл.дневно.Иначе всяка сутрин пие чай,всеки ден на обяд или вечер яде супа и пишка задоволително,но урината е тъмна - да,сутрин най-често Rolling Eyes

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Много е относително да се каже по-колко вода/не сокове или чай/ е необходимо да изпива едно дете.
При едни нуждата е повече,при други по-малко.
В по-бебешка възраст съм предлагала на децата,особенно в горещите дни.Ако са жадни,пият....
Няма как да дадеш насила прием......
Дъщеря ми например пие около 1,5 чиста вода дневно.Понякога и нощем се буди да си иска.

# 9
  • тук
  • Мнения: 510
Ако не ги преследвам с чашата, моите деца няма да пият вода изобщо / нито чай, нито фреш. У дома думата "жаден" не се чува. Затова много внимателно следя да приемат поне по 1 л течности на ден. Но от леля ми, която е специалист нефролог знам, че човек не трябва да приема течности поне час преди да си легне вечер, защото бъбреците наистина се натоварват. Иначе здравословното количество за възрастен е 2 л. нека пое често, но по-малко, ако се тревожиш.

Общи условия

Активация на акаунт