Гнойна торбичка в нослето

  • 1 399
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Отварям тази тема с няколко въпросителни. Чудя се детето ми синузит ли има или проблем с 3-тата сливица. По време на преглед от УНГ специалист не получих много от отговорите на поставените от мен въпроси. Всъщност се получи следната ситуация: влизаме и без много приказки се курдисваме на стола за преглед. По време на прегледа, докторката с едни шишове бърка в нослето на детето. Руква кръв. Дете плаче. Аз нямам с какво да попия кръвта, защото се оказах супер неподготвена за това. Попитах "Какво имаше в нослето и каква е манипулация извършихте?". Мълчание. Повтарям въпроса - мълчание. Реших, че й преча и запазих спокойствие докато не свърши прегледа и не написа рецептата. Тогава пак я попитах, какво се случва, защо се случва и как да го предотвратя за в бъдеще. След поредният мълчалив отговор побеснях и тихо, кротко просъсках, че се нуждая от повече информация, а тя е длъжна да ми я даде.

Преди няколко месеца дъщеря ми се сдоби с лош дъх. Първоначално реших, че се разболява, защото това обикновено е първият признак, но не би. После реших, че е от немити зъби. Започнахме да ги мием, но лошият дъх си остана. В началото на миналата седмица я заведох на УНГ, заради натрупано огромно количество гной в гърлото, болки в ухото и затруднено дишане. Гнойта се е натрупвала се в продължение (вероятно) на няколко месеца. Лекарите бяха озадачени, че няма Т или болки в гърлото. По време на прегледа разбрах, че в нослето й има гнойна торбичка. Докторката я спука. Два дни тече гной и детето ми дишаше спокойно. Сега баче пак се е образувала (вижда се с просто око) и дишането отново е затруднено. Изписаха ни аугментин и "бъркани" капки за нос. В понеделник ще я водя на вторичен преглед. В момента си фърлям на боб - синузит или 3-та сливица. Какви изследвания да поискам от поредния кравар (абе може и да е добър специалист, но поне не го показа) в с-мата на здравеопазването ни? Някой ако има подобен опит, ще съм му благодарна да го сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 104
Горкото детенце! Така ми дожаля!
Тая е за убиване, как може да предприеме подобна болезнена манипулация на малко дете и то без да те предупреди какво ще прави. Нямам думи просто!
За синузит едва ли е. При толкова малки дечица, доколкото знам, синусите още не са добре развити или квото е там.
Може ли да предположа нещо? Моето дете имаше същите симптоми. Накрая се оказа, че има чуждо тяло в носа (завряла си памук, без да разберем), сраснало с лигавицата, загноило... кошмар беше. Защо не проверите и тази версия?
Успех ти желая най-искрено!

п.с. след дълго лутане попаднах на много добра лекарка УНГ, тук в София, ако искаш, моа да ти дам координати

# 2
  • Мнения: 285
Marleen, как разбрахте за памука?
Ще се радвам да ми дадеш координати на лекаря. Една мама, моя позната, също ще ми даде координати на лекар, от който е доволна. Ще водя малката и за второ мнение. Днес вечерта говорих с нашата джи пи и след като й обясних ситуацията, а най-вече това, че след антибиотика ми се струва, че има влошаване, сиреч диша хриптейки, ми вметна, че има "вратичка" през която ще ни "вкара"....че и това с направленията е поредната гадост на с-мата.

По време на прегледа във вторник, преди да ни прати на УНГ, гърдите бяха чисти, а сега след 5 дни прием на антибиотик, диша като асматик.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 104
Лекарката УНГ видя при прегледа, че има чуждо тяло и обособена гной.
Но ситуацията и симптомите бяха същите като при вас.
Само дето памучето беше престояло няколко месеца, през които тя нонстоп боледуваше, докато накрая не я отведох на УНГ и разкрихме проблема.
Ще ти пратя координатите на лекарката на лични.
Пиши как се развиват нещата при вас.

# 4
  • Мнения: 285
Проблема е решен. Детето ми не е болно. Беше си скрило в нослето едно огромно пластмасово нещо. Трудно го откриха, но още по-трудно го извадиха.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
Това ми беше първото нешо, дето ми мина през акъла, като прочетох симптомите.
Ама смятай първата УНГ, дето си го завела, ква овца е, щом не го е видяла.
Радвам се, че всичко свърши добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт