СЕДМИ клас - първи срок - 7 тема

  • 30 147
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 987
Спрете се бе, нямате изчитане  Heart Eyes

За брекетите- дъщеря ми носи 2  години и половина, резултатът е повече от прекрасен  Peace
При нас беше необходимо, защото нямаше място за кучешките зъби и те си стояха горе във венците. Резултатите се виждаха с дни, нито за миг не е изпитала дискомфорт, с нищо не и се промени ежедневието и храненето, само дето стана по- съвестна и отговорна с миенето  Mr. Green
В момента спи с ритейнери, тия силиконови неща, за които МАД говори, и те не и пречат.
Аз съм носила шини и знам какво е, в реазултат имам перфектни криви зъби  Confused Никога не бих подложила детето си на това. Още повече, че всичките ми познати деца с шини след това сложиха брекети  Peace Не си струват парите и мъките шините

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
А какви са цените на брекетите в София?  newsm78 Питам само информативно, да съм подготвена, ако се наложи. Водих я на ородонт, но тя каза, че можело и сами да се наместят, да изчакаме. Действително почти се наместиха. Остана една малка кривина на 2 зъба, но има още малко местенце, надявам се да се позавъртят още мъничко. Ако не стане - пак ще посетим ортодонтката...

# 47
  • Мнения: 17 987
В София не знам, нашите бяха 2400 лв. на двете челюсти.

Какъв е проблема при вас /извинявай, ако вече си писала, не мога да ви смогна  Wink/

# 48
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Вторите горни са малко на вътре, за сметка на кучешките - те са малко навън...Между предните два първи имаше място и се понаместиха, защото бяха много криви. Сега са по-добре, но има още малко какво да се желае...

# 49
  • Мнения: 363
Здравейте Simple Smile ние сме на фаза разболяване в неделя се прибра с плувнали очи, хрема и дразнещо гърло. В събота ходи на кънки и се чудя да ли е от там е лепнала нещо...днес на обяд ще я водя на лекар. Вчера понеже съм фен на бабините рецепти - чай, разтривки и следобед сън. Да се оправи бързо, че тази и другата седмица са всички контролни:-)

Здраве и успех на всички Ви Simple Smile

# 50
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
28 ЯНУАРИ 2013 Г. Е НЕУЧЕБЕН ДЕН

Във връзка с предстоящия на 27 януари 2013 г.  Национален референдум, министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов определя 28 януари 2013 г. за неучебен ден за учениците от всички училища на територията на Р България.

# 51
  • Мнения: 8 567
Много, много се радвам на този почивен ден, както и на уикенда без курсове.  Grinning

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Петя,дано се задържи здрава девойката ти! Peace

А дали шини или брекети май зависи какъв е проблема точно.Моя малкия е със шини,само спи с тях.При него проблема беше тясна челюст,а огромни нови зъби и нямаше място за тях.За няколко месеца спане с тях се видя резултата. Peace

Моя днес има да пише съчинение-разсъждение върху Една българка за домашно.Викам му вземай анализите пред теб,да се насочиш какво да пишеш,а той "Няма да преписвам,това ще си е мой труд" JoyСъвестното ми то! Heart Eyes Гледа само плана.
И аз се радвам на неучебния ден,тъкмо ще му вмъкна един урок по БЕЛ,че там е на веднъж седмично. Wink

# 53
  • Мнения: 50
Добро утро и от мен, мили мами !

Да дам и аз мнение за брекетите. При голямата дъщеря носихме каквото ни кажат - и силикони дъвчехме и обикновени телчета слагахме, с надеждата да се разшири челюстта, за да се наместят кривите зъби, но ефекта беше нулев - направо пари на вятъра/ а никак не бяха евтини, едното 300лв., другото 250лв./ Накрая на 7-ми клас поставихме и брекети, носи ги 18 месеца, а след това още 12 месеца една пластина зад зъбите. Усмивката й стана перфектна ... за около година. После един зъб излезе от редицата и в момента леко стърчи. Нямам идея защо се получи така, някои зъболекари ми казват , че по всяка вероятност причините са две: 1- Много бързо са натягани обръчите и бързо е станало наместването, което не е добре ; 2 - много рано сме ги сложили / имаше още неизлезли зъби/ и челюстта продължава да се развива и след свалянето.

Та затова сега не бързам за малката - ходихме няколко пъти през последните две години на прегледи, правихме снимки, но реших да изчакаме.
 А междудругото - цените са скочили двойно - преди 5 години платих 1700лв. , сега ми искат 3500. А докато се натуткаме, може и още да ги вдигнат.

П.П. много лесно ги понесе дъщеря ми. Както каза raja_nikol даже стана по -съвестна и отговорна към миенето.

# 54
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте мили дами    bouquet

Аз не съм от най редовните в темата ,но  понеже мога да предоставя инфо от един пробен изпит се обаждам  Peace Иначе си ви следя кротичко  .
Вчера бяхме в на пробният изпит по Математика  към Бултест имам теста и отговорите та ако мислите че ще са полезни ще ги пратя .

По въпроса с кривите зъбки на децата  моето девойче носи  шини първо на долните зъби около 5г.
има ефект , но има и какво да се желае още , в началото ходехме в една от уж най-известните ортодонтски клиники еми не съм доволна освен да ми се усмихват и да ми взимат парите друго не видях.Сега ходихме при една ортодонтка която ми обяснява всичко и съм много доволна . тя ми каза че когато започнат да мъдреците да си оформят местенце в челюстта могат да разредят вече наредените зъби .

# 55
  • Мнения: 17 987
Сега ходихме при една ортодонтка която ми обяснява всичко и съм много доволна . тя ми каза че когато започнат да мъдреците да си оформят местенце в челюстта могат да разредят вече наредените зъби .

Да се разредят  newsm78, по- скоро да се изкривят отново знам аз.
Това се случи и при мен, аз не съм носила брекети, но мъдреците ми разказаха игрите на и без това кривите зъби  Confused

# 56
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Ох, не думайте!!! Sad В момента ми избива мъдрец и вече трети ден ме боли гърлото от тази страна. Имам чувството , че ще избие не нагоре , не към бузата, а на вътре... Sad И аз съм с едри зъби и малка челюст. За мъдреците няма място, само един е избил, и то горен. Долните все се надявах да си стоят само като зародиши...Хич не ми трябва на дърти години да помъдрявам... Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 5 368
Така беше и синът ми - от 1 клас нощем носи апаратче ( френкел) за разширяване на челюста. Два броя счупихме за около три и половина години. Резултат - челюстта се разшири, но кучешки горен десен вървеше над другите . Почакахме да излязат всички зъбки и сложихме брекети. И така - втора година.  Не е добре да се бърза със свалянето. На тази възраст е по-добре да ги носят по дълго, защото от разтежа могат да се получат нови трансформации на вече наредени зъби. Ние сме на втора дъга все още, предстои ни смяна с трета. За жалост  два брекета се отлепиха, а при тази дъга за повторно залепяне и дума не може да става. Дано не тръгне изкривяване в тези два зъба...
Засега всичко изглежда идеално наредено, колкото повече ги издържи, толкова по-добре.
След свалянето и на нас ни предстои носене на  силиконова нощна отливка. Колко ми коства всичко това не ми се мисли. Добре, че брат му е по природа с правилно наредени зъбки.

# 58
  • Мнения: 4 447
Имало нова тема, а аз се чудя защо никакви не пишете...
Маме,  Hug
Успешно приключване на срока за децата ни!  bouquet

# 59
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
При нас - пробелмът е малка челюст и големи зъбки ... Кучешките са криви, та криви. Цената определена от ортодонта е 1500 лв за 2те челюсти. Мисля, че цените зависят и от проблема... Не знам, но едни ги боли, други не... не знам от кои ще сме; само че стресът ще е голям - болка + подигравки(все ще се намери някое идиотче)...Ортодонтът  каза: 2 години носене предстои....
Но пък нещата са динамични и едно евентуално забавяне би довело до по-голямо изкривяване...та май през март ще сме с брекети.

Общи условия

Активация на акаунт