Бременност и аспирин

  • 3 014
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
Днес с голям ужас и тревога разбрах, че  съм яла доматена салата, която е била приготвена с аспирин. Както се вижда от лентичката съм бременна в 8 г.с. Много съм притеснена, че може да съм увредила ембриона  Cry , защото съм чела, че аспирин не трябва да се приема през тези 9 м.
Не знам какво да направя и дали мога да направя нещо, освен да се моля да няма последици? За ФМ е още рано.

# 1
  • Мнения: 556
Тук има много жени, които приемат аспирин протект през цялата бременност. Не мисля, че количеството в салатата може да ти навреди. Консултирай се и с гинеколог, ако толкова те тревожи, но не мисля че има повод за притеснение.

# 2
  • Мнения: 8 892
Колко аспирин да е имало в тази салата? И колко точно реално ти да си изяла?
Сещам се защо са ти притесненията и ако това ще ти помогне - питай, когато не ядеш у вас, как е приготвено това, което ти сервират. Пък, който иска да те мисли за капризна.
От 6-та до 30 г.с. приемах през ден аспирин протект 100мг. За сравнение аспирина, който се ползва за консервиране е табл. от 500мг. Ако погледнеш в Рискова бременност темата за аспирин протект, ще видиш колко много момичета са пили и пият ниска доза аспирин през бременността.
Иначе висока доза аспирин в начална бременност по-скоро може да доведе до кървене.
Леко и спокойно бременеене! Hug

# 3
  • Мнения: 2 052
Едва ли си приела кой знае колко голямо количество аспирин, мисля, че няма от какво да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 1 402
На мен ми бяха изписали аспирин с първата бременност, не се тревожи, нищо му няма на бебето!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма страшно, от една салата нищо няма да стане  Hug

# 6
  • Мнения: X
Някои жени докато разберат, че са бременни..не аспирин, не цигари, не алкохол..ми кво ли не са приемали  Mr. Green споко, нищо не е станало фатално  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Според мен количеството аспирин в доматите не е много (обикновено на един буркан се слагат няколко), т.е. няма от какво да се притеснявате. Едва ли сте изяли огромно количество от въпросните домати.
За ваше успокоение може да направите консултация с гинеколога си.

# 8
  • Мнения: 4 733
Притеснено ми е, защото първото ми детенце се роди с хипоспадия и сега ми се иска да внимавам за да не се повтори. Знам, че гаранция за това няма, но каквото зависи от мен искам да го направя.
Иначе аспирина е обикновен, не протект. Салатата домашна. Слагаме аспирин, защото не я приготвяме със сол. Изяла съм около 300 гр. от нея. Вече като свърши се усетих.
Малко по- спокойна и се опитвам да мисля позитивно, че всичко с бебето ще е наред и ще е живо и здраво.  Hug  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Набързо се информирах за хипоспадия. Има ли връзка между заболяването и прием на аспирин по време на бременността?
Аспиринът би навредил ако го взимате редовно, в по-големи количества.
Знам, че няма да "изтрия" тревожните ви мисли, но мислете позитивно.
Тук е момента да напише "кой го казва" Simple Smile Моите и двамата са недоносени, какви ли не мисли ми минаваха през втората ми бременност.

# 10
  • Мнения: 4 733
За съжаление все още не е открита причината за хипоспадията. Може от всичко да се получи.  Sad

# 11
  • Мнения: 22
ние сме с хипоспадия-аз не съм взимала аспирин-значи няма как да е от това. докторката при която оперираха малкия каза,че ще и дадът нобелова награда,ако разбере от какво се получава хипоспадията. аз спрях цигарите веднага като забременях,храних се здравословно,приемах най-добрите витамини за бременни ходех редовно на прегледи и какво ли още не......тежко не вдигах пазих -абе ужас.....и накрая кво? хипоспадия. пък мои приятелки хич не им дремеше пушеха и т.нат. а при тях всичко е ок. Докторката каза че ако имам второ момче надали ще е с хипоспадия. има много майки с 2 деца-мъжки-и с второто не е така. това не е и наследствено,и няма общо с прием на лекарства. от малко аспирин нищо му няма на бебенцето. не се тревожи-всичко е наред. просто за да си по-спокойна не яж вече такава салата и пиши като се роди бебенцето как е и всичко дали е наред. мен много ме интересува. аз съм сиг. че всичко ще е ок Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт