Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 8

  • 61 707
  • 711
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Прекрасна тема!

Кийра само на мен ли ми харесва?

# 31
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Не  Grinning - и на мен ми харесва Кийра.

Имам процедурен въпрос.
Признавам, че не съм изчела целите списъци в първи пост  Embarassed (което не означава, че не оценявам труда, който са вложили момичетата при съставянето им) - може и да има отговор там на моя въпрос...
Става дума за криминалните сериали, които прави BBC America напоследък.
Понеже се натъкнах на този - Ripper Street и се загледах заради Матю Макфейдън...
А после се сетих, че съм чела из форума добри думи и за този - Copper и му хвърлих и на него едно око...

Та да питам - могат ли да се считат за подходящи за тази тема, след като и в двата действието се развива в 19-и век  newsm78

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 09:11 от мячик

# 32
  • София
  • Мнения: 6 219
Няма причина да не се.
А и изглеждат интересни.

# 33
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
На мен "английския" (т.е. този с Макфейдън, в който действието се развива в Лондон) засега ми харесва повече...
"Американският" (т.е. този, дето действието се развива в Ню Йорк) в началото също беше добре, ама към края на първи сезон нещо взеха прекалено да го "измислят" ли, що ли... малко изсмукан от пръстите ми става. Имам още две серии до края, де. Може и да го завършат добре. Засега не съм гледала, дали и кога ще има втори сезон...

# 34
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
На "Линкълн" заспах тези дни, нещо хич не ме грабна. Rolling Eyes
Мудничък е, да, но за мен поне няма шанс някога да заспя на филм с Дей-Луис Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 950
 Copper беше споменат и предложен от някого още в миналата тема(мисля,че не е добавен в списъка),а на  Ripper Street пуснах линк към излезлите епизоди на (1 стр.) защото и аз прецених че е подходящ Peace.

# 36
  • Мнения: 1 992
На "Линкълн" заспах тези дни, нещо хич не ме грабна. Rolling Eyes
Мудничък е, да, но за мен поне няма шанс някога да заспя на филм с Дей-Луис Heart Eyes

То моето заспиване не е критерий за стойността на филма. Аз мога да заспя и на филм, който много ме е завладял. Laughing

Иначе "Линкълн" със сигурност ще го изгледам, този път с подходящата настройка. Качествата на ДДЛ няма какво да ги коментирам, той е ясен.

# 37
  • Мнения: 9 095
някой гледа ли снощи Парада, че аз го пропуснах и сега ще чакам повторение Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря за новата тема Hug

# 39
  • Мнения: 5 648
Ето две неща, които открих, споделям ги  Peace
"Love Begins- http://www.imdb.com/title/tt1684907/
в Еscape - http://escape-bg.net/torrents-details.php?id=10358
Предполагам, че е леко филмче за Дивия Запад със солидна  доза романтика Simple Smile

А вторият- "Hornblower" ми изглежда добър, може да е с малко  повече битки и гърмежи, но харесвам този актьор,  темата на сериала е интересна, пък е  и биографичен!
Ето го: http://www.imdb.com/title/tt0273657/?ref_=fn_al_tt_2
в Avatar- http://avatar-bg.org/index.php?page=torrent-details&id=c8afb … ff9654144a5986dd3

# 40
  • Мнения: 115
Аз гледах Парада вчера и ми хареса. Имаше хубави моменти. Кристофър определено започва да пропуква бронята си на абсолютен консерватор. Тази серия, определено беше по-добра, по-смислена. Не усетих кога мина.
За неделята - като прочетох, че са давали Гордост и предрасъдъци по Нова и се ядосах, че блях по другите телевизии и съм го изпуснала, но взех, че го хванах през ноща на повторението. И за пореден път се разочаровах от тази версия - незнам кое ме дразни повече - гадния дублаж на български или препускането през историята и пропускането на части от книгата.  Просто за мен по-добра версия от тази на ББС - няма, да не говорим за по-добър Дарси.  Heart Eyes Кийра разбира се е добра и тук, тя май няма лоша роля или поне аз не съм хващала. На мен лично много ми допада това нейно английско излъчване.

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 22:31 от gery_dobreva

# 41
  • Мнения: 2 453
Някой гледа ли Клетниците? Аз съм го приготвила за довечера, тръгнала съм с голямата кошница Wink, дано да ми хареса.

# 42
  • Мнения: 115
И аз не съм, изтеглих го вчера и го оставих за уикенда.

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 23:30 от gery_dobreva

# 43
  • София
  • Мнения: 9 979
Клетниците съм ги планирала за кино - иска ми се да го гледам на голям екран и с хубав превод, особено за песните. Не че не се изкушавам да си ги сваля де  Crazy

# 44
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Огромно благодаря на всички,положили труд за оформянето на новата тема!!!  bouquet
Страхотни сте,както винаги Hug
Аз си тегля Клетниците,нямам търпение вече  Mr. Green
Компа ми е на път да избухне вече,толкова много филми съм оставила на "заточение"... Tired
В анкетата гласувах с ''всякакви'',макар,че предпочитам сериали,многосезонни при това,с натрупване,като Свръха примерно,да имам поне още 4-5 сезона за гледане... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт